Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy könyvtáros?

Mit csinál egy könyvtáros?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyak és konkrétan miket sajátít el az, aki könyvtáros lesz?Ugye ehhez informatikus könyvtáros szakra kell jelentkezni, de jobban érdekel az, hogy ez miért ennyire specifikusan bölcsészet, hiszen adatrendszerezés az egész(informatika), nem?

2016. szept. 1. 02:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Annak idején én sima könyvtáros szakra jártam, néhány tárgyunk (a legtöbb több féléves):


Művelődéstörténet (nem biztos, hogy ez volt a címe, a nyomdászat és a könyvek történetével foglalkozott); Dokumentumleírás (katalóguscédulára mi és hogyan kerül); Könyvtártan (könyvtárak szerkezete és működése); Osztályozás (ETO elmélete és gyakorlata - Egyetemes Tizedes Osztályozás); Olvasásszociológia (csak arra emlékszem, hogy mindenki beszélt rajta egy választott könyvről); Tájékoztatás (az olvasók kérdéseire hogyan találhatunk választ). Volt még biztos más is, de már nem emlékszem.


Persze, mint mondtam, nem informatikus könyvtáros voltam.

2016. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod !

( Egyedül azt nem értem, hogy én iszonyat nem az üzlet és pénzügyekbe raktam be :O )

2016. szept. 1. 19:06
 3/3 infomoly válasza:

Én informatikus könyvtáros szakra jártam. Annyival egészült ki az előző válaszoló listája, hogy kb. 40%-ban infós tárgyak is voltak. Pl. informatika alapjai (file-okkal műveletek, ftp, office programok), programozás alapjai (Java alapok, HTML, Javascript, egyszerű weblap készítés), adatbáziskezelés (száraz elmélet, egy kis sql). Én vettem fel még két infós választhatót: multimédia és irodai programok (kicsit mélyebbre ment az office progikban).

De ez még a Bolognai rendszer előtt volt, azóta már egy kicsit módosultak a tárgyak, ahogy láttam. Amúgy keress rá az egyik egyetem honlapján, akár még a tanároknak is megtalálod a saját honlapját, ahol részletesebb leírás is lehet a tárgyakról.

2016. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!