Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak ha felhív a...

Mit mondjak ha felhív a munkáltató?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap kaptam egy lehetőséget, hogy interjúra menjek, és minden zökkenőmentesen ment. Voltak szituációs kérdések, hogy mit tennék ha..., és elvileg mindet jol megvalaszoltam.. Viszont az a baj, hogy a személyesen elmondottak alapján szinte teljesen más munkáról lenne szó, mit ami az interneten volt írva. Tudom hogy most jelenleg nem vagyok abban a helyzetben hogy válogathassak a munkahelyek között, de ugy gondolom hogy mindenki azt csinálja amit szeret, és akar.


Témára visszatérve, tegnap már délután volt 2 nem fogadott hívásom, de nem mertem felvenni, mert féltem tudom hogy féltem volna elmondani hogy nem vállalom el, mert tök kedves volt az interjúztató nő.

Sajnos mivel ez nem mérvadó, így valahogy muszáj leszek elmondani ha ma megint hívna. Hogy mondja meg hogy ne haragudjon de nem vállalom el a munkát? (Mert egyebkent mondta tegnap hogy a napokban telefonálni fognak. Na az a napokban, az végülis par órával az interjú után be is következett) Tudom hogy már akkor szólnom kellett volna, de nem tettem.


Valami olyasmin gondolkodtam hogy azt mondom, találtam egy másik munkahelyet, ami közelebb van, (mert egyebkent hiába bkvzom kell még pluszba 1,5 kilométert gyalogolni) de ez is elég furának tűnne. Tudom hogy ilyen fiatalon lehetne tobb magabiztosság, és határozottság is bennem, de nekem az egyik gyengém ha valaki szépen beszél.. Ti mit tennétek ha idáig "fajulna" el ez a dolog? Előre is köszönöm a segítséget!

18/F


2016. szept. 7. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez természetes dolog, bárkivel előfordulhat. Nyugodtan megmondhatod, hogy előzetesen kicsit másra számítottál, és az interjún felvázoltak alapján nem érzed neked valónak a munkát. Ha ezt nem szeretnéd, akkor pedig mondd azt, hogy kaptál egy jobb lehetőséget, és elfogadtad. Nem kell ezen izgulni, a munkáltató is gond nélkül utasít el jelölteket, te is nyugodtan visszautasíthatod az állást :)
2016. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. szept. 7. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:

"Köszönöm szépen a lehetőséget, de nem tudok élni vele. Sajnos nem ilyen munkára számítottam a hirdetés alapján."


Én így mondanám. :)

2016. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2016. szept. 7. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!