Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok nőként mozdonyvez...

Hogyan tudok nőként mozdonyvezető lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érdekel ez a dolog. Tudom hogy van rá esély mivel már női mvk is vannak viszont engem az érdekelne hogy motorvonatokon kívül vezethetnék-e mozdonyt? (Szili,Csörgő, Gigant, Szergej)

Minden álmom ez és nem tudom hogy lemondjak-e róla... Előre is köszönöm a válaszokat


2016. szept. 9. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy az, hogy az hátrányos megkülönböztetés lenne ha nőként elutasítanának. Semmi nehéz fizikai munka nem kell oda, hogy ne tudd megcsinálni. Viszont egy pár egészségügyi dolognak meg kell felelned, hisz teszem azt alacsony vérnyomás miatt elájulsz aztán az a vonat elszabadulhat. Persze ez csak egy feltételezés. De kérdezz rá a máv nál.
2016. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg 4 női mozdonyvezető van az országban - 2 a MÁV-START-nál, 2 a GySEV-nél. Az idén elindult FLIRT motorvonat-vezető tanfolyamokon van még pár, de az csak FLIRT-re képző tanfolyam, meg ők még nem végeztek, ne kiabáljuk el előre, és ha minden igaz, ők nem a mozdonyvezetői bértáblába, munkakörbe fognak tartozni, szóval az ő helyzetük már más lesz, mint a 2013-ban végzett 4 nőnek.


Ugyan munkakörük szerint mozdonyvezető az eddigi 4 nő, de csak motorvonatokra kaptak típust, és ez azóta sem változott. Bizonytalan, hogy valaha kapnak-e mozdonyra típust, de az látszik, hogy jelenleg ha vesz is fel női gyakornokot a MÁV, csak a FLIRT-es tanfolyamra veszi. Aztán hogy mit hoz a jövő, senki sem tudja, de most ez a helyzet.


Ha ennyire vonz a vasút, én megpróbálnék a FLIRT-es tanfolyamra bejutni, de onnan kevés az esély, hogy az említett típusokra valaha vizsgát szerezz. Igazából még senki se tudja, mi lesz a sorsuk hosszútávon az új FLIRT-es tanfolyamos gyakornokoknak, bármi kisülhet belőle.

2016. szept. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Elírtam az előbb, a 2-2 női mozdonyvezető nem 2013-ban, hanem 2014-ben végzett.)
2016. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%

Nem szeretnélek elkeseríteni, de szvsz nincs rá sok esély.

A fent említett 2014-es tanfolyam -különleges körülmények miatt- kivételes alakalom volt.

A mostani FLIRT-es tanfolyamokat esetleg érdemes megpróbálni, de a pletykák(?) szerint azok résztvevőit a munkaköri besorolásból fakadó feszültségek csillapítása céljából, a képzés tematikájának szükségtelen bonyolítása miatt, valamint a mozdonyvezető hiány csökkentése érdekében nagy valószínűséggel átképzik mozdonyvezetőnek rövid idő belül.

Emiatt -a hallott dolgok alapján- az azokon részt vevő hölgyeknek már ajánlottak más munkaköröket. Magyarországon a törvény jelen pillanatban nem teszi lehetővé a nők mozdonyvezetői munkakörben történő foglalkoztatását. A körülmények és cégérdekek pedig nem is indokolják ennek a megváltoztatását.

Ha úgy tetszik a 2014-es tanfolyam ennek a "megkerülése" volt.

A FLIRT tanfolyam pedig egy nem egészen jól sikerült próbálkozás a munkaerőhiány csökkentésére.

Szerintem előbb jársz sikerrel a HÉV-nél, metrónál ha már mindenképpen kötött pálya. A villamoshoz megint "kihalásos alapon" vagyis nagyon nehezen lehet bekerülni...

A 2014-es motorvonatos képzésen végzett nők azóta is "csak" motorvonatot vezetnek, és nem is tervezik, hogy mozdonyokra kapjanak típusokat.

Persze, ne legyen igazam! Mindennél többet ér, ha azt csinálhatod amit szeretsz.

2016. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sándor Dombi válasza:
100%

Mo -on szinte sehogy. Az ok prózai. A mozdonyvezetők létszám hiány és egyéb okok miatt kapcsolásra kötelezettek, értsd, le kell akasztaniuk a mozdonyt akármilyen állomáson a vonatról. Ez pedig egy kb. 10-15 kilós csavarkapcsot takar. Ez pedig nem megengedhető fizikai terhelés a nők számára. (Az pedig senkit nem érdekel, hogy egy 15 kilóa cekkert hazacipelsz a piacról)

Ausztriában más a helyzet. Tanulj németül, menj ki, ott lehetsz, tudom mert Hhalomban szoktam nőket váltani a mozdonyon.

2016. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális a kérdés,de konkrétan mozdonyvezetőként sehogy.

Csak motorvonatra kaphatsz nőként típust.

Én most jártam utána:

Orvosilag egy jó (!) fizikai állapotban lévő (értsd: nem 40 kilós 150 centis picike nő) ha nincs más egyéb akadálya(pl.szemészeti,ekg stb.) akkor az orvosit megadhatják.Megadhatják,ezt hangsúlyozom.

Emellett nem tartozhat ú.n. sérülékeny csoportba(pl.terhes,szoptató anya,idős).

Tehát orvosilag akár rendben is lehetne a dolog.


Ami gond viszont,hogy egy törvény értelmezésén alapul,ami miatt nem engedik: ugye a kapcsolások.

„Nőt és fiatalkorút nem szabad olyan munkára alkalmazni, amely testi alkatára, illetve fejlettségére tekintettel rá hátrányos követelményekkel járhat. "


Ezt értelmezik általánosan.


Magánvasúton láttam nőt Szolnokon,de a Gysev-nél is van 2 női mozdonyvezető( nem motorvonat).

2019. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!