Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Internetes rendelésnél miért...

Internetes rendelésnél miért nem kell a pin kód?

Figyelt kérdés
Ha interneten rendelek csupa olyan adatot kérdeznek amik a kártyán rajta vannak. Ha elvesztem a kártyám akkor bármit rendelhet a megtaláló addig amíg le nem zárom a számlát? A pin kódot miérg nem kell tudni a rendeléshez?

2016. szept. 11. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyílt webes (http) felületen nem biztonságos beütni a PIN-kódot, az ATM-ek és terminálok zártabb csatornán kommunikálnak a bankkal. Ma már túl okosak a bárki által elérhető keyloggerek, ezért semmilyen védett adatot nem kérnek be így az ügyféltől. Vagyis ha úgy tetszik, nem a kártyát védik, hanem az adatokat (de nyugodj meg, az össze-vissza rendelgetés nem működik, pl. IP-vizsgálat első használatkor kétlépcsős azonosítással összekötve vagy titkos jelszó néha előjön).
2016. szept. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez az!

Ahogy fejlődik a technika, az ész háttérbe szorul!

Egy talált kártyával bárki rendelhet netről bármit.

2016. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig van erre kidolgozott megoldás, pl. Mastercard SecureCode, de idehaza valamiért nem alkalmazzák.

Én sem értem miért...

2016. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
ha elveszted a pénztárcádat a miben készpénzben ott van a havi fizetésed, ugyanúgy bárki elköltheti...
2016. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!