Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozó hiány abból áll,...

Programozó hiány abból áll, hogy nincs elég jelentkező vagy van csak nem elég jók felvételin?

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minősègi szakemberhiány van. IT területen nagyon sok a kókler.
2016. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Is-is.


Ahol kóklert keresnek ott kevés a fizu és a rendszergizda OKJ-s semmirekellők azt hiszik, hogy nekik is jár a milliós fizu.


Ahova meg szakképzett szakembert keresnek vaskos pénzért oda meg nagyon nehéz találni, mert az IT egy globális piac ráadásul nagyon rugalmas is, aki itthon megkeresne nettó 5 kilót, mert van szaktudása és tapasztalata az németeknél, svájcban, angliában, USA-ban ennek könnyedén 4-5x-ét is megkeresi. És EU-n belül sokszor még költözni sem kell, hanem remote deskopt és home office...


Tehát az ilyen srácokat nehéz összeszedni, mert felveszi őket a nemzetközi piac. Adott pozira pedig a gyengébb tudás nem elég.

2016. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy inkább minőségi hiány van. Tehát vannak jelentkezők, de csak kevesen felelnek meg az elvárásoknak.
2016. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább jó szakemberből van hiány, de az elmúlt években lejjebb került a mérce. Vidi városokban meg tovabbra is programozó munkanélküliség van.
2016. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elég megfelelő képességű jelentkező.

"Informatikusokkal" Dunát lehetne rekeszteni, de ezek nagy része OKJ-s "informatikus", vagy pedig olyan, aki 10 évig bukdácsolt az egyetemen. (Nem akarom leszólni az OKJ-t végzetteket, félreértés ne essék, de tapasztalat, hogy ~90%-uk úgy végzi el, hogy alig konyít valamit hozzá.)

Aki tényleg képes egy komolyabb informatikai munkakört betölteni, azokból nagy hiány van.

2016. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És ez véletlen se az oktatási rendszer hibája
2016. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk heti 1-2 jelentkező érkezik interjúra a fejvadásztól, tehát mire idejön már egy fejvadászos interjún és teszten sikeresen túl van. Ők nem tudjuk mennyi jelentkezőt szűrnek ki, de valszeg sokat. Évente kb. három embert tudunk felvenni képességei alapján az ide eljutókból, akikből átlagosan legalább egy nem éli túl a próbaidőt. Ez éppenhogy csak egyensúlyozza a távozó alkalmazottakat, de növekedni nem tudunk.


Szóval ez a helyzet. Az összes jelentkező kb. 95%-a alkalmatlan. Igaz, nem junior PHP fejlesztőket keresünk, azt biztos egyszerűbb.

2016. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Próbaidő alatt mivel szoktak általában kibukni? Ha átment egy senior a felvételin akkor csak tudja a dolgát nem?

Vagy nem terjed ki mindenre a felvételi?

2016. okt. 23. 23:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vagy azon, hogy kiderül, hogy mégsem fekszik neki az a környezet és technológia, amit használunk (ilyenkor általában maga mond fel), vagy azon, hogy az önálló problémamegoldó képessége alacsony, túl lassan tanul, és három hónap után is azt kérdezi meg ezredszerre, amit az első héten elmondtunk. Nálunk a dolgok gyors átlátása, a problémák önálló, kreatív megoldása különösen fontos, fontosabb a csapatmunkánál is.


De pl. volt olyan is, akit csak telefonon interjúztattunk, mert hong kongi volt, és utólag kiderült, hogy valaki ült mellette és segített a kérdésekben. :)


(#7 voltam)

2016. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat.

Igazából azért kérdeztem ,mert kicsit bizonytalan vagyok (java junior), most kezdtem el állásokra pályázgatni és mivel nincs ismerősöm ,aki programozik ,ezért nem tudom a saját képességeimet másokhoz viszonyítani. És így nem tudom jó vagyok-e.

Algoritmizálni imádok(project euler és tsi), a nyelvet is eléggé ismerem (ocjp simán menne), szeretek(és tudok) tanulni.

Külön betanítani se nagyon kellene, feltalálom magam doksikból is elég hamar.

Amiben bizonytalan vagyok (és nem tudom emiatt próbaidő alatt kirúgnának-e vagy fel se vennének már eleve) az kódminőség és a gyorsaság. Alapvető hibákat nem vétek, viszont simán lehet ,hogy mielőtt push-olnám a végleges kódomat folyamatosan kapnám a jelzéseket ,hogy refaktoráljam, mert lehetne szebb, hatékonyabb...etc a kódom.

Valamint nem tudom milyen gyorsan kellene dolgozni, mert ugye ,amit itthon csinálok az az én tempóm és nem tudom ez elég-e vagy lassú(vagy túl gyors hehe).

2016. okt. 25. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!