Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkaerőhiány van, akkor...

Ha munkaerőhiány van, akkor miért nehéz mégis munkát találni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 15:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

#19: nekünk pont nem kellenek pályakezdők, de amúgy tudok mondani olyan céget is, ahova egyetemről közvetlenül, vagy még a vége előtt is felvesznek bármikor. Meg amúgy egy értelmes infós mire végez az msc-vel már legalább 2 év munkatapasztalattal rendelkezik. :D


Ezzel az "állítolag"-ozással csak leleplezed, hogy fogalmad sincs róla, hogy miről beszélsz.

2016. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

#18

Ehhez statisztikák szükségesek. A statisztikák legnagyobb szolgáltatója a KSH. Sok oldal és híradók is a KSH adatait és publikációit használják. A KSH állami szerv, a statisztikákat pedig lehet befolyásolni úgy, hogy a kívánt eredményt kapd. Főleg, ha ilyen jellegű témáról van szó.

2016. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
ja értem, akkor a 257 ezres bruttó átlag fizetés is már egy tulzó adat? :O
2016. szept. 12. 19:37
 24/35 anonim ***** válasza:

Hát, ha a teljes lakosság fizetését vették alapul, akkor jóesetben reális.

De ha csak egy mintavétel történt, akkor nem feltétlenül reális.

2016. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én pl. bruttó 200-at kapok vidéken.

Ha a szinte ugyanezen jellegű munkát vállaltam volna egy Bp-en, akkor 360 lett volna a bruttóm.

2016. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
53%
#22: van erre bármi bizonyítékod? Láttal pl. független forrásból származó, mérvadó statisztikát, ami ellentmondott a KSH-nak? Anekdotikus "bizonyíték" nem ér. Ha nincs ilyened, kijelenthetjük, hogy a seggedből beszélsz?
2016. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Általánosságban beszélek, ami teljesen logikus.
2016. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

21:

Én is tudok nem egy céget mondani, ahová felvesznek pályakezdőket, egyébként nálunk is. Csak összességében ilyenből van kevesebb. 2-3 év tapasztalat után nagyságrendekkel megugrik az értéke a programozónak a munkaerőpiacon, de a pályakezdőkért egyáltalán nem kapkodnak. A vidéki megyeszékhelyen meg még tapasztaltak is nagyon nehezen találnak állást.


Az állítólagos pedig pontosan erre vonatkozik, amit írtam. Az nem valódi munkaerőhiány, ha munkahelyi tapasztalattal rendelkező emberekből van hiány. Ez csak azt jelenti, hogy kevés cég hajlandó foglalkozni betanítással.


Én az első munkahelyen minimálbér alatt kerestem, akkor még egyetemista voltam, majd munkahelyenként dupláztam, végül most elég szép összeget keresek. De a mostani pályakezdőknek most sem egyszerű annyira, mint ahogy a média beállítja.

2016. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem, nincs munkaerőhiány.

Amit a cégek szeretnének:

-ne legyél pályakezdő

-ne legyél vidéki

-legyen diplomád, 3 év tapasztalatod, se több, se kevesebb

-beszélj 2 nyelven felsőfokon

-ne legyél 40 évnél idősebb

-ne legyél fiatal nő, mert akkor gyereket akarsz, vagy ne legyen gyereked, mert akkor beteg lesz, és otthon kell vele maradnod.

-A bérigényed 250.000 bruttónál ne legyen több.


Szóval ez nagyjából a 25-30 év közötti diplomás, 2 nyelvet beszélő budapesti férfiakra illik rá. Ami lássuk be a lakosság elég kicsi százaléka.

2016. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy elvárnak nagyon nagyon sokmindent a cégek, meg a HR-esek (akiknek a gyakorlati haszna illetve tudása elég kevéske), de kínálni cserébe semmit nem akarnak. Nagyon sok kellemetlen tapasztalatom volt otthon az álláskeresésben, hiába vagyok én is mérnök, és beszélek nyelveket, nem csak a pénz ami lényeges téma, de ahogy hozzádállnak, és becsülnének meg mint leendő potenciális munkatárs, ez a hozzáállás hiányzik. Nem a legjobb, hanem a legolcsóbb embert akarják felvenni. Felvesznek valakit, akit kevés pénzért "megfogtak" és boldogok, de lehet nem lesz semmi értékteremtő értéke és majd a kollégák pesztrálják, és csodálkoznak hogy jéé nem vált be. Ne hagyd, hogy letörjenek, ne hidd el, hogy majd ha kisebb lesz az arcod majd felvesznek, meg ez az egyik legrosszabb amiket mondhatnak, hogy más se keres ennyit, ezért neked se szabad, hogy ilyen kívánságaid legyenek. Próbálj inkább a kortársaiddal beszélgetni erről, akik szintén hasonló tapasztalatokkal rendelkeznek, és hasonló igényekkel. Lehet,hogy ők is tudnak segíteni. De én azt javasolnám, költözz Németországba, ne vesztegesd otthon az idődet, mert a végén csak utálni fogod minden munkában töltött napod, ha végre vmi legutolsó helyre bejutsz.
2016. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!