Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök vagy bölcsésztanár?

Mérnök vagy bölcsésztanár?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, és egy gépész suliban tanulok. Emellett viszont a kedvenc tantárgyam és hobbim a történelem..de tényleg a lehető legmagasabb szinten. A gépészetet soha nem fogom úgy szeretni mint ezt, de a realitás mégis azt utasítja, hogy mérnöknek tanuljak. Na már most, ez a suli egy jó hírű iskola, ahonnan már évek óta képzik az egyetemistákat, és nagy arányban el is végzik. Csak annyi a bökkenő, hogy mi egy olyan időszakban jöttünk ide az osztályommal, amikor az oktatás nagyon alpári szintet ver gépészetből. Rengeteg szakmai irányágat csak szakköri szinten lehet tanulni, és pl a jövőre érkezők szakgimnáziumi oktatást fognak kapni, ahol 60%-kal több szakmai tárgy lesz..ez azért sokat elárul. Szóval a legnagyobb dilemmám h mégis mi a fenét kezdjek az egésszel, mert a suli nem adott annyit h játszva diplomázzak majd, egy technikusit csinálok jokernek, hátha pótol valamit, de aztán mit csináljak? "Álmom lenne h törivel foglalkozzak de ugye rossz a fizetés tanárként, jogász nem akarok lenni, se közgazdász. Maradna akkor a mérnök..de abból is melyik? Az autókat nem szeretem, a mechatronikán gondolkozok, de az meg rendkívűl nehéz..nektek mik a tapasztalataitok?

2016. szept. 14. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
a gimis anyag semmi az egyetemhez
2016. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

lefordítom a kérdésed:

Jó fizetés, megbecsüléssel vagy éhenhalás, lenézéssel?

2016. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 meszike91 ***** válasza:
61%
Jó dolog a töri, én is szeretem. Viszont ha meg akarsz élni, esetleg egy családot akarsz fenntartani, akkor mindenképpen mérnök.
2016. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van, de annyit hozzá kell még tenni..gazdag de boldogtalan élet, azzal a gondolattal h akár azt is csinálhattam volna egész életemben aminek élek,amit imádok..vagy rögtön tanár (egyetemen szeretnék tanítani h elkerüljem a lenézést) és egy puritán, szegény, visszafogott, talán család nélküli is, (pedig gyereket mindenképp szeretnék elvégre az az emberélet legnagyobb alkotása akármit tervezhet) de még talán úgy is boldogabb...és számomra ez még mindig nehéz döntés marad sajnos
2016. szept. 14. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
van egy kollégám, mérnök (manager), hobbiból egyetemen tanít
2016. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem eszedbe ne jusson gépészmérnöki karrierben gondolkodni ezek után. Nálad sokkal elhivatottabb emberek is el szoktak bukni! Nem lehet úgy csinálni valamit, hogy nincs hozzá kedved, csak úgy, ha érzed hogy ez az ami neked való. Mérnökként lehet sokat keresnél, de attól még nem biztos hogy boldog lennél, főleg ha nem azt csinálod amit szeretnél. És van egy fontos dolog: ha nem szereted, sosem leszel jó mérnök, ha pedig nem leszel jó mérnök, akkor nem fogsz sokat keresni. Ilyen egyszerű.


Csináld azt amit szeretnél. Még akkor is ha kevesebb fizetéssel kecsegtet. Főleg, ha az ezzel járó esetleg alacsonyabb életszínvonalért is kárpótol az, hogy a munkába járást nem is munkába járásnak érzed..

2016. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

istenem, az utolsó elég egyszerű ember

Sokan akartak játék tesztelő, dj, tanár, főnök lenni fiatal korukban és boldogok, mégha nem is lettek azok ...

Én inkább bután ülök egy irodában, mint okosan so h.lye gyerek közt.

2016. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mérnök.


Egyébként hol tanulsz?

2016. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felvételizz egy mérnöki szakra gépész, villamos, mechatro, energ, stb., ha felvesznek az első félév után mégeggondolhatod magad. A töri meg maradjon hobbi, (nem hiszem, hogyha elmennél történésznek, akkor nem sajnálnád a mérnöki karriert, a fizetést, stb.).
2016. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Debrecenben egy erre a szakra irányzott szakközépiskolában(ami elég erős ha lehet így fogalmazni)


És igen ez eddig nekem is legkedvesebb megoldás, bepróbálom a mérnökit, aztán egy félév még nem a világvége, és hát ha elvégzem a mechatronikát(azt céloztam meg) akkor elég keresett ahhoz h válogathassak munkalehetőségek között, és ha minden összejön akkor félre tudnék annyit rakni, hogy idősebb koromra foglalkozhatok teljes időmben a történelemmel. És be kell látnom h egy mérnök valószínű a gondmentesség miatt nagyobb életkort képes megélni mint egy középiskolai tanár..a leghonorálatlanabb pálya sajnos

2016. szept. 25. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!