Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök vagy bölcsésztanár?

Mérnök vagy bölcsésztanár?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, és egy gépész suliban tanulok. Emellett viszont a kedvenc tantárgyam és hobbim a történelem..de tényleg a lehető legmagasabb szinten. A gépészetet soha nem fogom úgy szeretni mint ezt, de a realitás mégis azt utasítja, hogy mérnöknek tanuljak. Na már most, ez a suli egy jó hírű iskola, ahonnan már évek óta képzik az egyetemistákat, és nagy arányban el is végzik. Csak annyi a bökkenő, hogy mi egy olyan időszakban jöttünk ide az osztályommal, amikor az oktatás nagyon alpári szintet ver gépészetből. Rengeteg szakmai irányágat csak szakköri szinten lehet tanulni, és pl a jövőre érkezők szakgimnáziumi oktatást fognak kapni, ahol 60%-kal több szakmai tárgy lesz..ez azért sokat elárul. Szóval a legnagyobb dilemmám h mégis mi a fenét kezdjek az egésszel, mert a suli nem adott annyit h játszva diplomázzak majd, egy technikusit csinálok jokernek, hátha pótol valamit, de aztán mit csináljak? "Álmom lenne h törivel foglalkozzak de ugye rossz a fizetés tanárként, jogász nem akarok lenni, se közgazdász. Maradna akkor a mérnök..de abból is melyik? Az autókat nem szeretem, a mechatronikán gondolkozok, de az meg rendkívűl nehéz..nektek mik a tapasztalataitok?

2016. szept. 14. 18:34
1 2
 11/11 anonim válasza:
46%

a 6/10-es válaszoló leírta a lényeget.

ha nem szeretnéd, NE csináld, főleg ne a mérnökit, amit még annak is nehéz elvégezni, aki amúgy szereti.

egy életre megbánod, vagy kettőre, ha nem azzal foglalkozol, amit szeretsz.


ha tényleg a történelem, és nem a tanítás érdekel, akkor nem ajánlom a mérnökös-tanárkodást. bár én a helyedben utánanéznék annak is, hogy hogy lehetne - ha lehet - összekötni a mérnökösködést és a történelmet valamilyen úton módon.


na meg az is kérdéses, hogy mennyire vagy független, mennyire tudnak támogatni, mennyire akarsz, tudsz az egyetem mellett melózni.

mert ugye mérnöknek sokszor elég 3 év.

ha egyetemi tanár akarsz lenni, akkor meg ugye Phd, ami 8 év.


nekem amúgy a szakmunkás vagy bölcsész volt a dilemmám, szakmunkásság felé húzott az agyam, bölcsész felé pedig az, hogy basszus, ezt csinálnám a legszívesebben.

bepróbáltam a szakmunkást, nem jött be, abszolút nem, így visszakanyarodtam az eredeti tervhez.

DE azt hozzá kell tegyem, hogy az az egy év tapasztalat, illetve az, hogy kipróbáltam magam az adott területen, mikor szaksuliba jártam, nagyon jól jött, úgy hiszem. úgyhogy talán te sem vesztesz azzal, ha kipróbálod a mérnökséget elsőként.


még valamit hozzáfűznék azért ehhez kapcsolódóan:

nálunk szaksuliban az első napokban volt a kérdés, hogy ki miért ezt a szakmát választotta.

két kategória volt:

1, mert szeretem

2, mert jól lehet vele keresni a jövőben

a 2. kategóriába tartozó emberek 90%-a egy éven belül kibukott vagy magától otthagyta a szakot.

1 -> belső motiváció, ami mindennél erősebb (annak a vágya, hogy te megakarod tanulni azt a dolgot, mert SZERETED)

2, -> külső motiváció, a pénz

2016. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!