Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincsen igazi...

Szerintetek sincsen igazi munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tapasztaltam, hogy diplomásként nem túl könnyű elhelyezkedni.Még a mérnök barátaimnak sem.


Viszont, állítólag bizonyos szakiból meg hiány van, állandóan ezt harsogják.Szerintem ez egy nagy kamu.


Még egy szakitól sem hallottam, hogy egy cég kinyalta volna a fenekét.

A kinyalás alatt azt értem, évi 400e -500e cafeteria évente, vagy helyette 13.-14. havi fizetés.Normális fizetés, nem holmi nettó 120 ezer meg 140 ezer.

Vagy, ha messze lakik, akkor a cég fizeti az albérletet.



Szóval, ha a cégek annyira akarnának találni embert, akkor találnának.

De, nekik nem emberi erőforrás kell, hanem olyan, akinek nincsenek követelései és csendben van.


2016. szept. 24. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
milyen diplomád van, kedves kérdező?
2016. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
De van munkaerőhiány, szakképzett emberből. És ez nem harsogás, ez valóság. A legjobb szakemberek többsége már külföldön dolgozik.
2016. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"milyen diplomád van, kedves kérdező?"


Közlekedésmérnök.

Nem olyan könnyű benne dolgozni.

2016. szept. 24. 19:24
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Pedig ez igaz.


Például CNC gépkezelőből, hegesztőből és lakatosból hatalmas hiány van, pályakezdőként 300 ezer nettót ad több cég is akiket ismerek, de még így sincs senki, mert Svájcban ugyanezért a melóért havi 5000 ezer euró a kezdi fizetés.


A diplomásokról annyit, hogy a fenti szakmákbeli emberek, főleg a gépkezelők

2016. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

folyt.


többsége sokkal értelmesebb mint a mindenféle diplomások pl. bölcsészkar, kamudiplomás közgazdászok (főleg menedzsment, főleg a BGF-en hihetetlen sötét emberek vannak)

Ugyanis egy gépkezelőnek fejlett informatikai és mérnöki ismeretekkel kell bírnia, szóval hülye ember nem lehet.


Egyébként én is mérnök vagyok, amit leírtam az személyes tapasztalat.

2016. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Nincs hát, ez egy nagy marketingfogás, amivel lehúzhatják az embereket.


Én is elvégeztem a villanyszerelőit, dicsérettel vizsgáztam. most meg kötögethetek vezérlődobozokat.. színt a színhez. kb egy betanított csimpánz is meg tudná csinálni. ehhez nem szükséges végzettség!


gépészmérnöki hirdetések 90%a értékesítőt keres. Akkor mégis mi a fenének kell hozzá mérnöki végzettség?

2016. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Ahhoz kepest hogy allitolag diplomad van, meglehetosen nehezen erted ezt az egyszeru dolgot. Munkaerohiany van de csak bizonyos szakmakbol.


Az hogy hianyzik villamosmernok, gepeszmernok, hegeszto, az nem azt jelenti hogy hiany van barmi masbol is.


Nyilvan ha te szaktudasod nem keresett akkor abbol nincs hiany.


Ismerek olyan multit akik villamosmernokot nem talalnak, pedig nincsennek nagy kovetelmenyek, tudjon nemetul, meg legyen nemi fogalma a villanyhajtasokrol, kezdonek is adnaak havi felmilla bruttot plusz egyeb juttatasok, es nincs, nem talalnak, mert Pesten ettol tobbet adnak....

2016. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

"Akkor mégis mi a fenének kell hozzá mérnöki végzettség"


Mert mondjuk olyan dolgokat arulnak, aminek az eladasahoz nem eleg 8 altalanos?


Egyebkent meg baromsag hogy a gepesz allashirdetesek 90%-a ertekesito.


Rengeteg multi keres gepeszmernokoket, termelo, fejleszto nagy cegek, egyik sem ertekesito pozicioba.

2016. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Van hiány, de ez szinte mindig lokális. Pl. az Audi Győrben foglalkoztat 10.000 embert meg még a beszállítói vagy kétszer ennyit, de ettől Borsodban még nem lesz semmivel sem jobb az ottani mérnököknek. Informatikával pepitában ugyanez Budapest: sok okos vidéki fiatal megkapta a diplomáját, de már esze ágában sem volna Bp.-n dolgozni (amit egyébként valahol meg is értek).
2016. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
Én közgazdászként bruttó 500 körül keresek/hó, az évi 700 kafi is megvan és a 13. havi fizu is.
2016. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!