Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincsen igazi...

Szerintetek sincsen igazi munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tapasztaltam, hogy diplomásként nem túl könnyű elhelyezkedni.Még a mérnök barátaimnak sem.


Viszont, állítólag bizonyos szakiból meg hiány van, állandóan ezt harsogják.Szerintem ez egy nagy kamu.


Még egy szakitól sem hallottam, hogy egy cég kinyalta volna a fenekét.

A kinyalás alatt azt értem, évi 400e -500e cafeteria évente, vagy helyette 13.-14. havi fizetés.Normális fizetés, nem holmi nettó 120 ezer meg 140 ezer.

Vagy, ha messze lakik, akkor a cég fizeti az albérletet.



Szóval, ha a cégek annyira akarnának találni embert, akkor találnának.

De, nekik nem emberi erőforrás kell, hanem olyan, akinek nincsenek követelései és csendben van.


2016. szept. 24. 19:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Például CNC gépkezelőből, hegesztőből és lakatosból hatalmas hiány van, pályakezdőként 300 ezer nettót ad több cég is akiket ismerek."


Tudok olyan gyárat ahol a pályakezdő hegesztő milimálbért kap, még is vannak munkásaik. Ez hogy lehet?

2016. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a cégnél olyan szintű munkaerőhiány van hogy szinte csak a közmunkából térnek be emberek de ők meg nem tudnak már beilleszkedni a normális munkarendbe a közmunka után. Amúgy értelmi munkára lehet embert találni de fizikaira nagyon nem ... a fizetés az oka ki akar manapság minimálbérért dolgozni.
2016. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!