Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétfőn kezdek egy multinál,...

Hétfőn kezdek egy multinál, mint könyvelő. Viszont elgondolkoztam azon, hogy én bruttó 210E-ret fogok keresni + cafeteria. Mivel sokan leszünk a csapatban másoknak is ugyanennyi a fizetése vagy mindenki annyit kap amennyit kér az interjún?

Figyelt kérdés
Ebből adódóan lehetnek nagy aránytalanságok a fizetésben? Illetve mennyi a team leader fizetése és mennyi idő után lehetek team lead?
2016. szept. 24. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

"Ebből adódóan lehetnek nagy aránytalanságok a fizetésben?"


Termeszetesen. De neked nem sokod kozod van a masok fizetesehez.


A tobbi meg erosen cegfuggo.

2016. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Elképzelhető, hogy vannak különbségek. Nem kötötték ki, hogy nem beszélhetsz a fizetésedről a többiekkel?

Általában így szokott lenni, állítólag azért, hogy ne legyen "bérfeszültség".

De az én véleményem, hogy ez is szítja a feszültséget, hogy nem tudhatod meg mennyit keresnek a többiek, ezért akaratlanul is agyalsz rajta és folyamatosan azon parázol, hogy te keresel a legszarabbul.

2016. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem azon kéne agyalni, hogy más többet keres-e, hanem a saját képességeidhez mértem eleget keresel-e?
2016. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
elég vicc fizetés, ha én abból indulok ki, hogy ugyancsak multinál kezdek hétfőn, betanított munkásként és bruttó 170e-et kapok+cafetéria. És a felelősség rajtam 0, mert max feltorlódik a sor.. max leba**nak érte. Ha te elcseszel valamit és okozol a cégnek egy jár millás büntetést vagy kárt, akkor még fel is jelentenek vagy behajtják rajtad. És ezért a felelősségért mit kapsz? bruttó 40e-rel többet. Ami jó esetben felkúszik bruttó 300ra. HA felkúszik az évek vagy évtizedek folyamán. Ezért megérte időt és energiát beletolni a tanulásba...
2016. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon ez a cégkultúra. Sosem értettem miért titkolóznak a cégvezetők, hiszen úgyis kiderül kinek mennyi a bére. Megbeszélik egymás között a dolgozók.

Van olyan ország, ahol már az álláshirdetések 90%-ánál kiírják a várható bért. Legalább az nem is jelentkezik akinek az ajánlott bér nem felel meg.

2016. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"Megbeszélik egymás között a dolgozók. "


Egy adott szint folott nemigen.

2016. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Adatrögzítő leszel te ott.. Vevő, szállító, max bank...
2016. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Multinál általában van egy sáv minden pozihoz. Tegyük fel, a te esetedben 180-220 között. Aki 170et mondott interjún, azt 180ért vették fel, aki 220at, azt annyiért, aki 230at, annak meg kiküldték az ajánlatot 220szal, és vagy elfogadta vagy nem. Én egyszer cégen belül akartam váltani, és bár évek óta a cégnél voltam, a másik területen újnak számítottam, így az ottani kezdőt ajánlották. Azt mondta a hr-es, egyszerűen nem megy több, ez a policy és kész. Szóval olyan brutális nagy különbségek nincsenek a kezdőfizuk között, hacsak nem túl széles a sáv.
2016. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha te elcseszel valamit és okozol a cégnek egy jár millás büntetést vagy kárt, akkor még fel is jelentenek vagy behajtják rajtad"


Ettől biztosan nem kell félni. A kérdező valószínűleg SSC-ben fog könyvelni, ami minimális felelősséggel jár, mondjuk minimális a szükséges szakértelem is, de e kettőt tükrözi a bére. Jelentős hibát nem tud elkövetni, mivel többen is ellenőrzik a munkáját magasabb szinteken.


Valószínűleg a "tapasztaltabb" kollégák valamivel többet keresnek, de esetleg a csoportok között is van eltérés. Pl egy főkönyves valszeg picivel többet keres, mint egy AP könyvelő. Szokás ezeknél a multiknál megtiltani azt, hogy a fizetésedről beszélj. Ha kevesled a béred állj tovább, de ne rontsd a sorsod azzal, hogy már az első perctől kezdve elégedetlenkedsz és irigykedsz másokra.

2016. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na milyen?
2016. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!