Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban élő magyar családnál...

Svájcban élő magyar családnál lakó bébiszitternek mennyi lenne a korrekt fizetés az alábbi feltételekkel (ez NEM hirdetés! )?

Figyelt kérdés

Véleményekre csak lennék kíváncsi, mert ez nem hirdetés.


Akit keresünk:

1 és 3 éves nyugodt természetű gyermekek mellé megbízható 20-45 év közötti nem dohányzó nő, lehetőleg bölcsis-óvodai végzettséggel és hasonló korú kisgyermek ellátásában, fejlesztésében tapasztalattal, aki hivatását szereti, a gyerekekhez türelmes, és a házimunkában (főzés, vasalás, takarítás) is besegít. Erős alap szintű angol vagy német tudás szükséges. A feleség kb. heti 3-4 napban dolgozik majd, viszont itt csak napi 3-4 órás ovi van, tehát sok időt kell majd a gyerekekkel is tölteni. A munkaidő kb heti 40 óra lenne, de nyilván éles határokat nem lehet szabni együttélés esetén. Nem cselédet, hanem kvázi segítő "családtagot" keresünk, akivel a kapcsolat később is megmarad.


A különleges igényünk, hogy 2 bébiszitterről lenne szó, akik 1-3 hónapos (egymás közti megegyezés tárgyát képező) periódusokban váltanák egymást. Ezért írtam, hogy a kérdésem nem hirdetés, csak érdeklődés, hiszen a bébiszetterek 1-2 hónapot lennének itt, és a váltótárs ittléte alatt ugyanennyi időt töltenének (tőlünk kapott fizetés nélkül) Magyarországon.

Olyanokat keresünk majd, akik egy-másfél éven keresztül be tudják ezt vállalni, és alapvetően nem a kitelepedés a céljuk (bár ha később szeretnék és majd ajánlanak bevált "utódot", kiváltanánk a munkavállalási engedélyt és támogatnánk, hogy önálló életet kezdjenek itt, de nem szeretnénk havonta bébiszittereket "importálni")



Amit kínálunk:

Külön szoba (2 szoba, 2 félszoba, 1 wc, 1 fürdő méretű lakásban), étkezés, telefon, útiköltségek fedezése, családi programokon való részvétel biztosítása. Viszont nem bejelentett viszony lenne, tehát csak turista jellegű, sürgősségi egészségügyi ellátásra lenne jogosult itt. Úgy gondoljuk, olyasvalakinek lehet ideális ez a felállás, aki később itt szeretne élni (engedélyt szereznénk a végén), vagy továbbra is Magyarországon szeretne élni és értékelné, hogy a váltótársa ideje alatt sok szabadideje van (pl. intenzív nyelvtanulásra lesz ideje, vagy olyan munkája van, amit 1-2-3 hónapra Mo-n bármikor fel tud függeszteni és újrakezdeni), de ezt magyarországi fizetéséből nem engedhetné meg magának.



Mindezt figyelembe véve, mekkora, havi forintban megfelelő összeg lenne korrekt ellentételezése a fenti munkának? A svájci ledolgozott hónapokra, útiköltség, telefon, élelmiszer költségeken felüli nettó magyar forintot írjátok meg, amiből ugye a váltótárs ittléte alatt Magyarországon is élnie kell, azt feltételezve, hogy Mo-n jó eséllyel az alatt az idő alatt nem tud dolgozni (viszont megélhetési költségeit fizetni kell - ideális esetben szülőknél lakik)


2016. okt. 6. 10:08
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Rossz irányba megy a téma. Azt gondoltam, ha válaszolok a kiegészítő információkkal, jönnek az összeget is tartalmazó válaszok. Próbáljatok kérlek erre válaszolni.


Utoljára, néhány dologra reagálnék:

Először is elszomorító, hogy mennyi frusztrált, rosszindulatú komment jött, egy -szerintem - teljesen higgadt és normális, őszinte kérdésre, helyzetre. Mintha minden második ember feladatának érezné bírálni, kritizálni mások döntését, életét. Nem ez volt a kérdés. Vagy én vagyok a helikopter? Meg eleve a külföldi lét úgy látom már megosztotta a magyar társadalmat, ez köpködő irígy közeg sajnos nem csinál sokunkban kedvet, hogy Magyarországra költözzünk.


Az értelmesebb hozzászólásokra reagálva:

Mégegyszer: ahhoz, hogy egy 40 órában dolgozó bébiszitternek svájci fizetést adjunk, ahhoz a feleségnek (átlagfizetés) legalább annyit kell keresnie nettóban, munkába járás költséget (étkezés,közlekedés,öltözködés,stb) leszámítva, mint amennyi a bébiszitter bruttó fizetése. Ez pedig matematikailag nem jön ki, tehát a válasz NEM, NEM tudnánk megengedni a teljes bejelentést svájci fizetéssel.


Ha begyullad a fogad, akkor a legtöbb svájci is átmegy Németországba vagy Magyarországra, mivel ez nem biztosított, és horror árak vannak. Érdemes tájékozódni mielőtt okoskodunk.


A kisgyermekkel töltött idő fontossága: persze, a legfontosabb. Ezért nem megy vissza főállásban. Magyarországon mit is csinálnak? Lepasszolják bölcsibe 1-2 évesen, meg óvodába kötelezően 3 éves kortól egész napra, ahol kihez is kötődik? Svájcban még 8 évesen is kb 5 órát tölt intézményben (nulla házival). Azt gondolom, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha egy 1 éves gyerek ébren töltött idejében kb 20%-ban idegen gondozó lesz vele. Esetleg az anyának lesz kisimultabb az idegrendszere, ami közvetetten az egész családnak jó:)


A nem bejelentésre nem vagyok büszke, nem is azért írtam, hanem azért, mert ez a teljes kép, és így kaphatok reális választ, ha ezt sem hallgatom el. A gyermeksziget.hu-n levő fórumban már kint élő magyarok keresnek munkát, akik bejárósként, svájci órabérért vállalják, hiszen ebből a fizetésből kell fenntartaniuk a lakásukat, élelmiszert vásárolni, tb-t fizetni, stb.

Erről írtam, hogy nem jön ki a matek. Pl. svájci bruttó órabér 25 chf. Anyuka elmegy 8 órás munkába egy nap, kap érte 8*20=160chf nettót. Cserébe ki kell adnia 10 óra (közlekedéssel megnövekedett idő)x25 chf(bruttó óradíj)=250 chf-et....

A gyermekszigetre visszatérve, van fent most is egy svájci magyar hirdetés, 400 EUR/hó áron. Erről írtam, tisztában vagyunk azzal, hogy szinte kivétel nélkül az itt élők (nagyon sok svájci is) feketén foglalkoztatnak az otthonukban élő bébiszittert. Igen, ez nem ideális, de a gyakori váltás miatt és nem rosszindulatú szomszédokkal körbevéve ez nem okozhat hátrányt annak, aki pl. egy-másfél évig minden második hónapját pl. amúgy is Magyarországon tölti és utána is ott tervez maradni. Nyilván a 400EUR (500 CHF)-nél azért mi többet gondoltunk, főleg, hogy a váltótárs idejére nincs pénz... A kérdés továbbra is az, hogy mennyi az annyi.

2016. okt. 6. 14:58
 22/37 anonim ***** válasza:

szerintem ezt a bonyolult konstrukciót csk ismerősökön keresztül tudod megvalósítnai.

*

"Lepasszolják bölcsibe 1-2 évesen"

-háát, biztos van ilyen is. Meg olyan is, aki szépen felnevelnek államilag támogatott képzésen kitaníttatják a gyerekeiket és közben küzdenek, szakmailag képezik magukat. És nem rohangálnak át más országba orvoshoz. Egy társadalom egységként működik. Aztán olyan is van, aki kitanul a társadalom pénzén és elmegy más országba dolgozni, agyelszívásnak engedve.


Nem biztos, hogy irigy az, aki ezt kétségbeesetten veszi tudomásul, hogy fontosabb a pénz, mint a haza, a nevelés, a család, a szülőföld - ha ez így megy tovább be lehet zárni az országot, kiírni, eladó rabszolgákkal, "arany mezőkkel, ezüst folyókkal".

https://www.youtube.com/watch?v=lE6FkaBQ5_U

2016. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, először is szállj le a magas lóról. Ha te mérnökként, 16 évi tapasztalattal + a feleséged részmunkaidőben nem tudjátok kitermelni a bébiszitter bruttó költségét, akkor valamit nagyon sz..rul csináltok, ez ugyanis még itthon sem jelentene problémát. Aligha lehetsz irigység tárgya...:D Akkor sem, ha anyu takarítónő, így nem keres többet, mint a jóval csóróbb országból érkező bébisintér.

Írhattam volna a fogtömés helyett tonsillitist is, az már csak benne van a biztosításban, teljesen lényegtelen dolgon kötözködsz.

Arról, hogy mit csinálnak Magyarországon a gyerekekkel: igen, van, aki beadja bölcsibe egy-két évesen, 3 éves kortól pedig kötelező az óvoda, mellesleg az iskolai felkészítés miatt. Ezekben állandó gondozók, dadák, óvónők vannak, nem havonta-kéthavonta egymást váltó emberek, ráadásul ők a gyerekekkel foglalkoznak, nem házimunkát végeznek az idő egy részében.

Bocs, ha segíteni akartam a belinkelt oldallal, ígérem, nem teszem többé. Többen írtunk konkrét összegeket, esetleg próbáld meg az értő olvasást, hátha ez is átmegy.:-) Vagy azért nem akartad észrevenni, mert még ezt is (havi 300 ezer, ami, ugyebár, két hónapra kell, hogy elég legyen havi váltásnál) sokallod? Az, akit te keresel (40 óra/hét munka, nyelvtudás, gyrmekgondozással+fejlesztéssel kapcsolatos végzettség+tapasztalat), ismétlem, 400-450 ezret tud keresni bejelentve, eü. biztosítással, szállás és étkezés, ill. opcionálisan repülőjegy biztosításával. Vesd össze a két összeget (150 ezer vs 400 ezer/hó), plusz az egyéb körülményeket (illegális munka, szóbeli megállapodás, havi ingázás vs legális munka, biztosítás, szerződéssel biztosított munkaidő, fizetett szabadság), aztán gondolkozz el még egyszer, hogy ki a hülye.

2016. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

22-es, ez nagyon offtopic lesz, de sajnos ez MÁR megtörtént. Nézd meg az egykor virágzó vidékből mi lett, néhány földbirtokos kezén vannak a földek, ahova mehet a magyar ember zsellérnek VAGY rabszolgának a külföldiek által odatelepített gyárba, vagy külföldre...

Nem kell az egész életet külföldön leélni, mi sem tervezzük. Teljesen logikus, hogy pár évet az ember egy magas árszínvonalú országban dolgozik (ha már az idejét adja el, adja el mennél többért), majd visszatérve a saját hazájában fekteti be a tőkét (amit ott maradva sosem érhetett volna el). A svájciaknak viszont hova hazamenniük, mégis sokaknak felkopik az álla 50 évesen, mert mi, külföldiek elveszik a munkájukat (vagy csak a részvényes úgy dönt, hogy pl. kelet európában olcsóbb gyártatni, terveztetni,stb, és átköltözteti a gyárat). El van szabva az egész kapitalista globalista világ úgy ahogy van, az utolsókat is rúgja.... Úgyhogy érdekes dolgokat fognak még a mi gyerekeink megélni, reméljük nem kerül az életükbe.

Több offtopic már ne legyen:)

2016. okt. 6. 15:35
 25/37 anonim ***** válasza:

"majd visszatérve a saját hazájában fekteti be a tőkét"

- remélem ez így lesz, és akkor előre is köszönöm.


Kérdező: ismerősökkel tudsz csak ilyen bonyolult dolgot -próbáld meg az itthoni ismerőseiden keresztül keresni a megfelelő embereket.

2016. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Észrevettem a 300 ezres javaslatot, ez egy vélemény volt, még jöhet több.


Ezt viszont nem értem:

" 400-450 ezret tud keresni bejelentve, eü. biztosítással, szállás és étkezés, ill. opcionálisan repülőjegy biztosításával".


Ez egy konkrét példa? Melyik országban adják ezt? Ez is váltótársas megoldás, vagy egész évre állandó esetén? Esetleg egy példa hirdetés (privátban is) megköszönném. A gyermekszigeten 400-800EUR-ig vannak a hirdetések, ha ebből indulok ki, hogy a munka nélküli hónapokban is illő lenne valami járandóság, akkor mondjuk egy másfélszeres szorzóval, e kettő átlaga, 600EURx1.5=1080 CHF/hó (+a felsorolt juttatások) az itt töltött hónapra. Ez akkor reális?

2016. okt. 6. 15:43
 27/37 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj. Ez a képzett dadákra vonatkozik, amilyet te is keresel, 43 órás munkahéttel, kicsit (nagyon) még alul is becsültem. Angliában kapnak 400-450 ezret a nannyk, ott eleve alacsonyabb az au-pairek díjazása is, viszont a munkáltató gyakran fizeti a nyelviskolát. Au-pairnek viszont képzetlen, jellemzően csak nagyon basic nyelvtudással bíró fiatal lányok mennek ki.

Ezért is írtam, hogy vagy adj le az igényekből, vagy szánj rá több pénzt.

"megbízható 20-45 év közötti nem dohányzó nő, lehetőleg bölcsis-óvodai végzettséggel és hasonló korú kisgyermek ellátásában, fejlesztésében tapasztalattal, aki hivatását szereti, a gyerekekhez türelmes, és a házimunkában (főzés, vasalás, takarítás) is besegít. Erős alap szintű angol vagy német tudás szükséges."

Valamelyik kritériumról le kell mondanod. Azt még esetleg el tudom képzelni, hogy egyetemen félévet passziváltató lányok, nyelvtudás fejlesztése céljából bevállalják ezt, nekik a kalkulált bér megfelelő lehet, van szabadidejük is a váltással. Ha van kisebb tesójuk, vagy egyszerűen csak szeretik a gyerekeket, az már elég, fejlesszék a bébiket az oviban.

2016. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Koma, kimész egy idegen országba, befogadnak, munkát adnak, de te azon töröd a buksid, hogyan trógerkodj.

Nem mi vagyunk a "magyar" mentalitásúak, hanem pont, hogy te.

Azzal semmi bajom, ha téged - jogosan - agyonbüntetnek, azzal viszont már van bajom, hogy az ilyen csalók közvetve megszívatják a normális, törvénytisztelő kelet-európai munkavállalókat is.

Még egyszer leírom, lassan, hogy megértsd: Svájcban nem divat a cigány munka. Azért is tartanak ott, ahol.

2016. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Igen, így lenne helyes, ha mindenki kigazdálkodná a bruttó 4000-es (levonásokkal kézbe nettó 2300-as) fizetéseket. Sajnos nem ez van, gondolom nem véletlen a nettó 600-1000 chf-es ár a gyermekszigeten sem. Nem ismerünk senki magyart, aki 1000-nél többet fizetett volna havonta nettóban (még bejelentéssel sem - papíron kevesebbet dolgozott, mint valóságban).

Tehát ha az üres hónapokra is fizetünk 500-at, akkor az 1500 chf (kb 430e nettó) már jónak mondható?

2016. okt. 6. 16:50
 30/37 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Huu (izzadság letöröl), régen alkudoztam ilyen jót... Szívesen folytatnám, de nekem is van szívem.:-) Kár, hogy már rég diplomáztam, ezért megérné passzívra tenni egy évet.

2016. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!