Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen időközönként lehet...

Milyen időközönként lehet fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

2015 júniusában nettó 100.000-el indultam. Őszre már eléggé betanultam a munkába, ezekbe a hónapokban volt is nagyon sok túlórám (azt fizetik) és gondoltam, hogy annak ellenére hogy fizetik a túlórát ennyiért nem szívesen csinálnám tovább. Decemberben lett emelve a fizetésemen nettó 150.000-re. Azóta ennyit keresek, de most megint azon gondolkozom, hogy ez nem valami nagy összeg, és tovább kellene lépni. Tavasszal (február-március) környékén előállhatok újból a fizetés emeléssel? Tehát az előző emelés után kb 14-15 hónappal. És azt mondani, hogy vagy nettó 200.000 fölött vagy l'pá.

Tehát a kérdésem, hogy ennyi idő után előállhatok e újból fizetés emeléssel?



2016. okt. 7. 19:33
 1/8 anonim válasza:
100%
Minden nap kérhetsz, legfeljebb nem adnak. Nem igen szoktak nettó ötveneket emelni.
2016. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagymértékben függ attól, hogy mit dolgozol. Ha keresett, jó szakmád van, akkor simán. Pl. egyre fejlődő informatikusként megteheted - bár nyilván nem az vagy, mert akkor nem ilyen fizetésekről beszélnénk. Attól is függ, hogy hol dolgozol: állami cég vagy magánszféra, stb. Nettó 150 a mai munkaerő piacon már nem olyan rossz - bár nem tudjuk, mit kell ezért csinálnod - főleg, ha még a túlóra is erre jön rá...

Nekem pl. 6 éve nem emelkedett a pénzem, de van nem egy olyan ismerősöm, akinek csökkent.


Fizetésemelést legkönnyebben munkahely váltással lehet "kieszközölni"

2016. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy tervező cégnél dolgozom. (Most leírom, hogy milyen végzettségem van, de erre szerintem mindenki majd ugrik, hogy ő 5x ennyit keres ilyen végzettséggel... villamosmérnök)
2016. okt. 7. 20:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem 150 nem is annyira jó. Neked 6 éve nem emelkedett, de nyilván akkor te már régóta gyarapítod a munkavállalók számát. Én viszont pályakezdő vagy, ez az első munkahelyem. Ettől függetlenül persze nem feltétlen egyszerűbb az emelés, de szerintem azért mégiscsak más, mint egy több éve ott dolgozó embernél.
2016. okt. 7. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:
ha villamosmérnökként 150 nettót keresel, akkor kezdj el munkát keresni és dobbants! (tekintve, hogy az ország nagy részén mérnökhiány van, max 2 hónap és találsz olyan melót, ahol megkapod a 400 bruttót, ami még mindig alig több, mint a pályakezdő bér)
2016. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
amúgy annyit hozzátennék, hogy én kohómérnök vagyok ugyan, de 2005-ben a pályakezdő bérem 123ezer nettó volt
2016. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a szakmádban dolgozol, akkor reális a fizetési igényed. Elhiszem, hogy mondjuk egy kevésbé jól menő cégnél egy totál kezdő villamosmérnököt ennyiért vesznek fel, de azért most már neked van annyi tapasztalatod, amivel bizony a 200 nettó igencsak járna.


A fizetésemelés kérésre pedig szerintem nincs általános "szabály". Az olyan cégek, akik meg is akarják tartani az alkalmazottaikat, általában évente automatikusan emelnek pár százalékot.


Viszont munkahelyről dobbantást mindig csak úgy csinál az okos ember, ha van már másik hely ahová menne. Ha nem adják meg az emelést, akkor kezdj keresgélni.

2016. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szintén villamosmérnök.


2012-ben még az államvizsga előtt kezdtem el dolgozni. Vagy én nem tudtam eladni magam vagy tényleg nem kellettem sehova, de végül csak ingyen tudtam befúrni magam az egyik céghez. Ott töltöttem kb 1 hónapot, aztán az egyik helyről visszahívtak és azt hiszem 160k nettóért mentem el dolgozni. Rá 1 évre 200-ra emelték. 2,5 év után elegemet lett az egészből és többet akartam keresni. 250k nettóért átmentem máshova, ahol évről évre elérte a 300k-t. Ezt viszont 3 év után keveseltem és kértem a komolyabb fizuemelést. Most 420k nettónál tartok, amit évvégéig még megemelik ~450k-ra. Aztán jövőre szintén általános emelés jön. 2 év múlva pedig kérem a következő emelést. A középtávú célom elérni az 1 millió bruttó fizetést, amitől már nem vagyok messze, mert évvégégén érem el a 700k bruttót. A hosszú távú pedig elérni a nettó 1 millió fizetést.

2017. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!