Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pofátlanság ennyi idő után...

Pofátlanság ennyi idő után fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Egyetemi hallgató vagyok, most télen fogok végezni. Viszont már csak a diploma van hátra, szóval rendesen heti 5 napot dolgozom.


Amikor odakerültem ők mondtak egy összeget, hogy mennyit adnának. Mivel ez az első munkahelyem természetesen elfogadtam. Viszont már egyre többet dolgozom, több mindent is bíznak rám.


Szerintetek nem illetlenség megkérdezni a főnököt, hogy beszéljük át a fizetésemet? És mennyivel lehetne többet kérni?


Egyébként ez egy kis cég (10 fő), és a fizetésem egyáltalán nem sok.



2015. okt. 18. 20:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy 5 hónapja vagyok ott
2015. okt. 18. 20:21
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
én kivárnám a helyedben, hogy diploma legyen a kezemben, és akkor állítanék oda úgy, hogy vagy több fizetés vagy keresek másik helyet.
2015. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Na igen erre én is gondoltam. De az még legalább 4 hónap míg a kezembe lesz a diploma. És tényleg ahhoz képest amennyit dolgozom, a fizetés szerintem eléggé kevés.


Meg egyébként ez mint mondtam egy kis cég, szerintem nem igazán érdekli őket hogy van e diplomám vagy nincs.

2015. okt. 18. 20:31
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mennyit keresel, mennyit szeretnél (és mennyit érsz) ha nem jön be kész vagy e váltani.
2015. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nettó 100at keresek most.

Van egy másik srác, aki január óta van a cégnél (nem tudom hogy kezdésként mennyit keresett) de most nettó 160at kap (nem most lett ennyi, már egy jó ideje ennyit kap).

Ennyivel már én is jóval boldogabb lennék, ebből + túlórából már akár meg is lehetne élni.

2015. okt. 18. 20:55
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Fizetésemelést kérni soha nem pofátlanság. Amíg nem kérsz, nem is fognak adni úgysem, hiszen azt látják, hogy te boldogan dolgozol azért a pénzért is. Ha nem tetszik nekik, hogy szeretnél többet, akkor úgysem adnak, aztán el is gondolkozhatsz, hogy szeretnél-e továbbra is ott dolgozni.
2015. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy igencsak tetszik a munka :) De akkor lehet november elején fizukor felvetem a kérdést :)

De azért még szívesen fogadok véleményeket!


Egyébként tegyük fel, hogy kapok emelést, és pl csak 140et. Akkor utána 1-2 évig nem szokás az újabb emelés? Vagy akár 4-5 hónap múlva újra fel lehet hozni a témát?

Ez csak egy elvi kérdés, első komolyabb munkám, nem tudom hogy megy ez :)

2015. okt. 18. 21:11
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Kérni kérhetsz nyugodtan, még ha vissza is utasítanak, csak bölcsebb leszel. Én ugyanilyen helyzetben voltam (hallgató, br. 108-ról 150-re, de csak részmunkaidőben) és amikor szóltam a főnöknek, hogy beszéljünk, már tudta, hogy erről van szó és hogy teljesen jogos is.


Szóval néma gyereknek...

2015. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Egy főnök se töri kezét-lábát, hogy fizetésemelést ajánlgasson magától, szóval én ahelyedben a héten ezzel indítanék nála, hogy szeretnél magasabb bért és parampampam elomondod szépen az érveid.
2015. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen teren nem letezik "szokas" vagy "pofatlansag", de ha kersz valamit, meg is kell tudnod indokolni, hogy szerinted miert erdemled meg. Milyen teruleten dolgozol? Az nem erv, hogy Jozsi ennyit meg ennyit kap, eloszor is neked ahhoz nem volt semmi kozod, masodszor meg nem latod annyira tisztan, mint gondolod, hogy Jozsi hogyan teljesit. Nehany munkakorben 100netto realis a te tapasztalatoddal, masnal meg nagyon keves, peldaul programozokent nevetseges.


Altalaban nagyobb fizunovelest munkahelyvaltassal lehet elerni, ha sokaig maradsz egy cegnel, ezzel azt uzened a feletteseknek, hogy szereted azt a ceget es/vagy felsz kockaztatni, ezert sem kapsz nagyobb emelest.

2015. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!