Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába mennyire találnék...

Ausztriába mennyire találnék munkát német nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom ott mindenki német anyanyelvű, azt értik meg stb. (ez a fajta rizsázás nem kell!!)


Viszont angolul beszélek. Azon elég megtudom értetni magam. Németül abszolút nem beszélek, illetve állás hirdetésből a lényeget kitudom érteni de ettől független abszolút semmi (életembe nem tanultam németül stb)


2016. okt. 10. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyári betanított munkára tudsz jelentkezni.
2016. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ott pl:. ha nem szólalok meg pl főnök előtt se mert annyira nem tudok az se gáz?
2016. okt. 10. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lenne. Képzeld el, hogy idejössz magyarba munkát keresni, és nem beszélsz egy szót sem magyarul. Szerinted mennyi esélyed lenne belátható időn belül munkát találni?

A tesóm felsőfokú angollal költözött ki nyugat Ausztriába, és 8 hónap alatt sehova nem vették fel, aztán elfogyott a pénze. Pedig járt német tanfolyamra is, de az is kevés volt.

2016. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Munkaközvetítő által lehet találni ilyeneket ahol más keleteurópai népekkel fogsz dolgozni!
2016. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3-as és azt mennyire tudja használni? Mert nagyon sokan menőznek azzal, hogy ilyen meg olyan szinten beszélnek angolul/németül és mikor olyan helyzetbe kerülnek megszólalni nem tudnak...


Én konkrétan buktam angol középfokú nyelvvizsgán viszont volt egy csaj aki mindig menőzött, hogy max pontos volt a középfokúja felső akkor csinálta mikor mentünk ki fele iskola kirándulásra és volt rá példa, hogy én beszéltem helyette mert nem bírt/mert megszólalni...

2016. okt. 11. 13:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudja használni is rendesen, folyékonyan beszél. Amerikában járt iskolába, és itthon is külföldi cégnek dolgozott évekig, ahol napi szinten tárgyalt angolul telefonon. De ha egyszer Ausztriában minden irat németül van, minden kolléga és főnök németül beszél, vagy éppen az ügyfelek, akkor semmit nem ér az angol. Lányként kevesebb opciója volt, mivel nyílván úgy nem megy el építőiparba, raktárosnak, vagy gyári munkásnak.


Egészen biztosan nem lehetetlen munkát találni, mert tele van bevándorlóval Ausztria, valahogy ők is boldogulnak, csak példának írtam, hogy angollal nem felétlen könnyebb.

2016. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Egy minimum szintet mindenképp tanulj meg.
2016. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Gyár, Mc'Donalds, felszolgáló egy hotelban. Ezek simán mennek. Ráadásul itt mindenki beszél angolul, úgyhogy nem gond.
2016. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"életembe nem tanultam németül stb" Sok ilyen balek van mint te, akik nyelvtudás nélkül nekivágnak, aztán elfogy a pénzük és haza jönnek. Ha angolul beszélsz valamennyire akkor angol nyelvterületre menjél dolgozni.
2016. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Gyár, Mc'Donalds, felszolgáló egy hotelban. Ezek simán mennek. Ráadásul itt mindenki beszél angolul, úgyhogy nem gond." Te még nem voltál Ausztriában az osztrákok többsége nem, hogy angolul hanem németül sem beszél normálisan, tájszólással nyomják. Az osztrák vendégek vagy ügyfelek meg pláne nem fognak veled angolul beszélni, ők vannak otthon neked kell alkalmazkodnod, ha meg nem megy akkor viszlát, jön 100 másik a helyedre aki valamennyire makog is németül.
2016. okt. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!