Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tesz a hivatal ha feljelen...

Mit tesz a hivatal ha feljelentem a volt munkáltatóm aki átvert és nem fizetett ki? Milyen hivatalnál jelentsem fel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A sztori:


Minimálbéres bejelentéssel dolgoztam mint oly sokan mások


Egy seftes alvállalkozó felvállalt egy melót majd megkérte egy haverját csináljon egy munkakölcsönző céget na náluk melóztam.

Szóval be van védetve a vállalkozó mert nem rajta csattan a szar.

Azt, hogy miért nem fizetni ki kamu kifogásokkal indokolja közben az ok az, hogy szarul irányitja a cégét és milliókat kellet fizetni neki az előző hónapban annak aki a munkát adja neki ahelyet, hogy ö kapott volna pénzt mert mindent elrontott vagy ö vagy a vállalkozó haverjai...


kéne a pénz nagyon 50.000Ft szóval nem sok, tudja ö is ennyiért nem éri meg, se nekem se senkinek biroságokra járkálni mert az nagyon sok időt vesz el amig 2x ennyit megkeresnék stressz nélkül.

Bár nincs arra kifogás és nem is akarom magam mentegetni, hogy miért ne úgymond hajtsam be azt a pénzt amiért kökeményen megdolgoztam!



amik a kezemben vannak:


3 hónapot meloztam ott

Ez idő alatt nem kaptam munkaszerzödést se semmiféle papírt.

minimálbérbe jelent többit feketén adja

Kötelező munkaruhát nem ad.(ilyen cégeknél kötelező)

És ugye az, hogy azt amibe felvett összeg azt nem akarja kifizetni ugye ez magasabb mint a minimál bér kérdés, hogy ezt ha a hivatal bebizonyítja akkor megkapom-e a pénzt?

Gyanítom nem..



Előre is köszönöm a válaszokat



2016. okt. 11. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel elmondásod szerint bejelentett, így ha van papír, ha nincs, volt legálisan munkaviszonyod, munkaszerződésed, rád teljes egészben az Mt. szabályai az irányadóak. Most majd jön sok okos, aki azt fogja mondani, hogy nincs papír akkor nem is dolgoztál, de ne hallgass rájuk, ők a szomszédokon nevelkedett "úgyhallottam-szakjogászok".


Ha nem akarsz bíróságra járni, úgy a legegyszerűbb egy fizetési meghagyást kibocsájttatni a legközelebbi közjegyzőnél, a jogcíme értelemszerűen munkabér legyen. Ha ez megvan és 15 napon belül nem válaszol rá a volt munkáltatód, akkor el lehet menni az illetékes bírósági végrehajtóhoz, s ő intézi a többit.

2016. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Felmondáskor akarták felem aláíratni a munkaszerződést.

Létezik olyan annál a cégnél is csak nem írta alá senki

2016. okt. 11. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyha nincs munkaszerződésed, akkor hogy jelentett volna be? Mi alapján? Ezt buktad... Max a NAVot ráküldheted, de abból pénzt nem fogsz látni.
2016. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkaviszony létrejött, ha volt szerződés, ha nem. A ledolgozott időre jár a bér!


A munkaszerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége, nem a dolgozóé!


Kormányhivatalokban vannak a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségek. Ott tegyél panaszt, ők az illetékes hatóság. Ha nem jársz sikerrel, akkor még mindig van 3 éved, hogy munkaügyi per keretén belül paráztasd be a céget.

2016. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!