Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy szerezzek munkát 18 évesen?

Hogy szerezzek munkát 18 évesen?

Figyelt kérdés

Most 15 éves vagyok. Általános szakon vagyok egy gimnáziumban, szóval csak érettségim lesz. Anyával nem akarok erről beszélni, mert én akarom elintézni a saját ügyeimet, ha már addig nem lehet egy önálló gondolatom... Persze, ha eljön az idő, akkor beszélek vele erről , de addig még van idő és kiváncsi vagyok hogyan fog zajlani az egész.

Szóval az lenne az igazi kérdésem, hogy csak be kell menni a munkaügyre a papírjaimmal? Ennyi? Ők találnak majd nekem valami munkát?



2016. okt. 1. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legkevésbé valószínű.

A munkaügyitől ilyesmit ne várj.

Nyilvántartásba vesznek, de ők nem keresnek munkát neked, sőt pályakezdőként segélyt sem fogsz kapni.

Elkezded majd böngészni az állást hirdető oldalakat, akár a Jófogást, akár a nagyobb cégek honlapjait, és feltöltöd/e-mailben elküldöd az önéletrajzod.

A munkaügyi max annyiban lehet hasznodra, hogy ha regisztrált pályakezdő vagy, akkor egyes cégeknél előnyt élvezel, mert ők állami támogatást kapnak, ha pályakezdőt alkalmaznak.

Meg biztosan lesznek addigra ismeretségeid, 16 évesen már mehetsz diákmunkára, ott is lehet kapcsolatokat építeni, illetve rokonok, ismerősök is beajánlhatnak bárhova.

Olyan sok még az a 3 év, nem kell neked még ezen agyalnod.

Ráadásul érettségi önmagában nem sok mindenre elég, és nagy kár lenne kihagyni, hogy az állam az első szakmád megszerzését állja.

Ne légy buta, addigra majd tudod, mi érdekel, ne hagyd elveszni az ingyenes lehetőséget, mert nagyon fogod bánni. Nem számít, hogy a gimiben nincs erre lehetőség, érettségi után 1 vagy 2 évre elmész másik helyre, ezernyi lehetőség van.

Egy jó szakmával százezreket is megkereshetsz (majd biztos jönnek a fanyalgók, akiknek ez nem sikerül...), de egy sima érettségivel lecsökkennek az esélyeid.

2016. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A munkaügyi központ nagyon ritkán ad munkát. Ők nem munkaközvetítők. Interneten, újságokba bújhatod az álláshirdetéseket és küldhetsz be nekik önéletrajzot. Vagy email-be vagy személyesen. Aztán vagy behívnak állásinterjúra vagy nem. Esetleg bemehetsz munkaközvetítő irodákhoz, akik ajánlanak munkát ha éppen van valami megfelelő számodra. Bár az azért nem olyan jó mert sok helyen a "kölcsönzött munkavállalók" akik közvetítők keresztül jöttek nem kapnak meg plusz dolgokat, amit esetleg a cég "saját" dolgozója igen.

Nagyjából ennyi. :D

2016. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Édes jó isten...
2016. okt. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Második, ez igaz, hogy plusz dolgokat nem kapnak meg, de egyébként elindulni pályakezdőként nagyon jó.

Én 5 évig voltam bérelt.

Sok mindent elintéznek az ember helyett, és a bér nem kevesebb. Cafeteria is van, már ha annál a cégnél alapból van.

Karácsonyi ajándékot nem kaptunk, meg nem lehettünk szakszervezeti tagok, de gondolom egy álláskeresőnek nem ez az elsődleges.


Harmadik: te biztos olyan okos voltál, hogy az anyatejjel szívtad magadba az álláskeresés fortélyait, és soha senkitől semmit nem kérdeztél meg...

2016. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szóval nekem kell majd jelentkeznem egy megfelelő helyre. Őszintén lehet, hogy takarító leszek vagy konyhai kisegítő. Ezekhez nem kell nagy tudomány mégis tisztességes munkák. Egy okj-s tanfolyammal gyorsan végezhetek majd a gimnázium után. Régen óvónő akartam lenni, de mióta megszetett az öcsém elment tőle a kedvem. De igazatok van, mert még előttem van 3 év. Lehet, hogy felfedezek valami jó munkahelyet vagy lesz egy karrier álmom amit meg akarok valósítani majd.
2016. okt. 4. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!