Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Büfészakos bölcsész keresi...

Büfészakos bölcsész keresi útját. Újságíró és üzleti kommunikátor (BKF) vagyok. A szakmámban munkát nem kapok. Ti mit tanulnátok a helyemben? Külföldön így lenne esélyem? Anyukámmal mennénk és Őt is el kellene tartanom. Angol, olasz konyhanyelven.

Figyelt kérdés

#megélhetés #újságíró #bölcsész #külföldi életkezdés
2016. okt. 16. 14:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Legalább mi diplomások ne adjuk már a lovat azok alá akik ellenünk vannak. Legyen már eszed Gabi. :P
2016. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Én mindenkinek azt javaslom, hogy tanuljon meg programozni. :) Ha angolul tudsz, akkor az internet végtelen tárháza a tudásnak, csak egy számítógép kell.


Gondolom kimehetsz valahova Nyugatra, angollal el lehet lenni Hollandiában, Dániában is, és biztos sokan ezt fogják javasolni, de én nem akarok ezzel is hozzájárulni a hazai értelmiség eltűnéséhez, szóval szerintem ha tudsz, maradj.

2016. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragúdj kettes, de nem értem amikor monják, hogy tanulj meg programozni. Én is számtekes vagyok, de azért nem úgy megy az, mint nem is tom beverni egy szöget. Több év ez egyébként ha hajlamos rá az agyad befogadni azt a fajta gondolkodásmódot, amit igényel a programozás mint szakma. Nem olyan egyszerű az.
2016. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

igaza van a 3#nak. nem olyan egyszerű ez a programozás. a legtöbb embert egyáltalán nem köti le és így ha meg is tanulja tételezzük fel, soha nem lesz olyan jó,mint akinek ez magától jön és élvezettel csinálja. a mérnökinfót is rengetegen elkezdik a nagy fizu miatt. aztán ott hagyják mert nem nekik való..


kérdező: külföldön az ember akkor tud a szakmájában dolgozni,hogyha beszéli az adott ország anyanyelvét folyékonyan. + ha olyan szakmája van amit elismernek úgy is,hogy Magyarországon szerezte. és jó,hogyha van tapasztalatod.

azaz még sok év kéne ahhoz,hogy úgy kimehess külföldre,hogy a hivatásodban dolgozol.

ha mindenáron a külföld a cél, akkor valami szakmnukát vagy kamionozást ajánlok kezdetben. ehhez annyira nem kell a nyelv folyékonyan. és nem is annyira sok idő elsajátítani, mint egy új diplomát szerezni.

anyukádat amúgy miért kéne eltartanod? ő hány éves? miért nem akar dolgozni ő is? gondolom nem beszéli a nyelvet. de ebbe pár hónap után belerázódik,ha akarja. gyártósorba vagy takarítani felveszik úgy is

2016. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok és gyors választ. Rendesek vagytok. Maradnék, de itt egy kevesebb a levegő és mindenki egyre szomorúbb. Szürke genya lepi be a várost és a lelkeket. Nemcsak a csúcsforgalomban.


Anyukám már idős és beteges. Olaszországba vágyik, ahol még nagyobb a baj mint nálunk és nincs piacképes szakmám. Azonban ez az álma. Meg szeretném valósítani.


A programozáson gondolkoztam. Tanulnám, de hol érdemes? Több egyetemet nem vállalnék be. Meghagyom ezt a kihagyhatatlan lehetőséget másnak :)

2016. okt. 16. 16:14
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

istenem...tanulj programozni, légy informatikus bla bla bla.


Nem mindenkinek van agya a programozáshoz, és nem mindenkinek van kedve infósnak lenni. Mondom úgy, hogy két évet lehúztam mérnök infón és középsuliban is infós voltam. Kibuktam, mert nem ment a matek és megutáltam az egész szakmát. Nem én vagyok, és nem is érdekel a dolog.


Mindenki azt tanulja, ami Őt érdekli, ne pedig azt, amihez fogalma sincs.

2016. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
atyaisten, egy fogalmazni nem tudó, de modoros újságíró menjen és keressen mást.
2016. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
De ezeken a b arom tévé műsorokban is amikor rászáltak a témára, hogy 22 ezer infós hiányzik, úgy csinálnak mintha csak erről lenne szó, hogy mennyi lehetőség van és senki nem akarja. Azért ez nem segédmunka amit azért ha immel ámmal is de képes az ember csinálni, márha így kell e valakinek. Ide lássuk be agy kell a programozáshoz, kitartás, és gyakorlás, gyakorlás. Én ezért nem fárasztom magam, hogy még ezzel is megpróbálkozzak.... a hármas voltam.
2016. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

ez nem bölcsész szak

látszik hogy full kamu a kérdés

2016. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A programozáshoz se kedvem, se pénzem, se tehetségem nincs.


Mindenki ezt javasolja, de piacképes szinten hosszú idő és sok pénz kitanulni.


Üzleti kommunikációs diplomával szerintetek mihez lehet kezdeni? Ez egy tarkaboci diploma. Látszólag cuki és hasznos, egy kicsit ebből is, abból is, de valójában egy zombiképzés. Szétesett és sehol sem kell.

2016. okt. 18. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!