Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő leszek, mit csináljak?

Pályakezdő leszek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pályakezdő leszek, 23 évesen. Most lesz meg csak a BAs anglisztika szakos, olasz minoros diplomám. Budapestre szeretnék mindenképpen menni, mert ott vannak a barátaim (amúgy Debrecenben lakom) és ott lenne nagyon olcsón albérletem is, illetve több a munkalehetőség is. Van egy középfokú nyelvvizsgám olaszból, az anglisztikás diploma pedig felsőfokúval egyenlő. Megcsináltam az IT Services egy képzését is az egyetem alatt.


Gyakorlatom nincsen, most keresek állást; több helyre is beküldtem már online a jelentkezésem (SSC, Profession.hu, Monster.hu). A gondom az, hogy nem tudom, hogy mit kéne tennem azért, hogy jobb lehetőségeket kapjak. Keveset diákmunkáztam és az is csak multinál eladóként.


Olyanokban gondolkodtam, hogy ha sokáig nem lenne munkám, akkor:

a) csinálhatnék egy felsőfokút olaszból

b) megtanulhatnék franciául, középfokon

(a nyelvtanulás az erősségem)

c) elmehetnék OKJ-s képzésre


A gondom az, hogy igazából az informatikai dolgok vonzanak, pl. Photoshopos dolgokban eléggé otthon vagyok... meg ha valami számítógépes probléma van (inkább szoftveres), akkor elég jól megy a megoldása. Másoknak is gyakran adtam távsegítséget és szívesen tanítgatok is.


Viszont ez édeskevés, emiatt lennék kíváncsi arra, hogy ti mit javasoltok.



2016. máj. 13. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Egy bolcsesz diplomaval, palyakezdokent? Aranyoskam, a call center, az lesz a neked valo munkahely. Amikor elkezdted 3-4 eve az egyetemet, megis mire szamitottal?
2016. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Felsőfokú vagy inkább közel anyanyelvi angollal simán betanítják. Nem egy ismerősöm dolgozik külker/logisztika/IT-s cégeknél anglisztika után.

Anglisztikás haverom kijelentette az interjún, hogy nem ért hozzá amit kérnek, főnök meg megmondta, hogy nem baj, fél év alatt beletanul, de neki tökéletes angolos kell.

Biztos, hogy el fogsz tudni helyezkedni és nem CC-be.

2016. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy OKJ-t mindenképp nézz van egy csomó infós és 2-t ingyen el lehet végezni egyetem után is! Akár estin is simán be lehet vállalni munka mellett. Szerintem érdemes belevágni , aztán jöhetnek sorba a nyelvek meg amit szeretnél. Minél jobban képzed magad (persze olyan irányban ami piacképes) annál több esélyed lesz :).
2016. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Itt BP-en is van IT Services, rengeteg embert keresnek, kezdőket is. Németül nem tudsz?

Amúgy aki bölcsészdiplomázik, egy 2-3 nyelvet folyékonyan beszélő "bölcsész" bruttó 300-350-nel kezd egy multinál, aztán az évek során ez csak több lesz. Nyilván ehhez menet közben tanulni is kell.

A kiváló nyelvtudás Budapesten aranyat ér. Bármikor, szó szerint bármikor találsz munkát.

2016. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok pozitív választ! A nyelvtudásom elég erős, ha muszáj, a németet is megtanulom, de nem igazán szimpatikus, de ha nem lehet majd válogatni, akkor az lesz.


Mikor elkezdtem az egyetemet, az IT Servicesben gondolkodtam, nem véletlen vettem fel a specializációjukat is. A gondom inkább az, hogy a német hiányában nem tudom, hogy mennyi az esélyem. Illetve azt olvastam, hogy mostanban már inkább csak kapcsolatokkal lehet bekerülni...


Ami az OKJ-t illeti, nem tudom, mennyi értéke van? Egyáltalán van értéke? Vagy valami más informatikai képzés, ahol tanítanak is valamit és ér is valamit a papír, amit kapok?

2016. máj. 13. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Pesten az IT Services bárkit felvesz jó nyelvtudással, semmilyen kapcsolat nem kell. Bár a német valóban előny lenne: egy ismerősöm kiváló angol és német nyelvtudással kapott náluk olyan állást, hogy egész nap facebook-ozott meg videókat nézett, aztán ha beesett néha egy-egy hibabejelentés (magyarul), akkor azokat lefordította németre és angolra, aztán küldte tovább az illetékeseknek. Ezért a kemény munkáért pedig nettó 170 ezer körül fizettek.


Másik ismerősöm jelenleg másodéves az ELTE germanisztika szakján angol minorral. Egy nyelviskolában tanít hetente pár órát, mellette van néhány magántanítványa is, alkalmanként pedig egy fordítóirodának is bedolgozik (címkéket, prospektusokat, hirdetéseket, reklámokat fordít). Nem tudom mennyit keres így össze (nyilván változó), de azt tudom, hogy nem kér a szüleitől pénzt az albérletére, kajájára és semmi egyébre, mint a legtöbb egyetemista kortársa.

2016. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%
Ajaj az elsőnek savanyú a szőlő mert egy nyelvvizsgát nem tudott megcsinálni a "marha nehéz" mérnöki diplomájához. :D
2016. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%
# nagyobbat nem is tevedhettel volna.
2016. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
SSCben simán van esélyed, az olaszra gyúrj rá nagyon, és minden rendben lesz. Nem kell OKJval szórakozni, mindenki tréninggel kezdi, és betanítanak arra, ami kell, a lényeg, hogy olyan kompetenciáid legyenek, amik az adott pozícióhoz kellenek (Nyelvtudás, ha telefonos munkád lesz ne félj megszólalni, stb.). Egyébként fejvadász cégekhez küld be az önéletrajzod (Randstad, Hays, SSC Heroes, Adecco, Trenkwalder, stb.), több lehetőség fog megnyílni előtted, illetve maga a cégek honlapját is nézegesd.
2016. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Még azon a nyáron sikerült elhelyezkednem, kb. 1 hónap munkakeresés után. Köszönöm mindenkinek a pozitív hozzászólásokat.
2019. jún. 5. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!