Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadékot...

Álláskeresési járadékot érdemes igényelni?

Figyelt kérdés
Nem most lettem munkanélküli, hanem még egy évvel ezelőtt mondtam fel a munkahelyemről, csak közben még hallgató voltam, így nem számított. Most viszont munkanélküli vagyok, és jól jönne a pénz, viszont ha regisztrálok a munkaügyi központba, akkor elvileg el kell fogadnom akármilyen munkát, amit ajánlanak. Én viszont szeretnék a szakmámban elhelyezkedni és van is rá esélyem, csak addig is jól jönne a pénz. Ezért kíváncsi vagyok, mik a tapasztalatok, érdemes-e megigényelni vagy nagy a veszély hogy rámsóznak valami olyan munkát amit nem akarok? Tapasztalatok?

2016. okt. 16. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha beregisztrálsz a Munkaügyi központba és álláskeresési járadékot kapsz, akkor köteles vagy együttműködni a munkaügyi központtal.

Épp minap írta valaki, hogy kötelező volt neki elmennie egy állásbörzére, amire a munkaügyi küldte, pedig ugyanabban az időpontban lett volna egy állásinterjúja is, de nem engedték el oda.


De álláskeresésit is csak akkor kaphatsz, ha az elmúlt 3 évben volt legalább 360 nap jogviszonyod.

2016. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Előzőre ne hallgass. Én már többször is igényeltek és egyetlenegy jelenés előírt a 90 napban amíg jár, az pedig egy rövid általában egy órás tájékoztató. Senkire nem sóznak semmit ebben az időszakban magad ura vagy, az együttműködés rész az később az aktív korúak ellátásához szükséges fokozottan, ennél nincs más mint a fent említett tájékoztató.
2016. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fél évig voltam regisztrálva, semmi munkaajánlatot nem kaptam! Erről ennyit!
2016. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kik terjesztik ezt a hülyeséget, de én Pesten nem egyszer voltam a munkaügyi központban, és SOHA nem ajánlottak semmilyen állást. Egyszer már nagyon kiborultam anno, hogy nem lesz munkám, mire kibökték a szemem két sz@rral, amire egyikre sem feleltem meg. Az egyik helyre erős pasit vártak, mert pakolni kellett (én nő vagyok), a másikhoz olyan végzettség kellett, ami nekem nincs meg. Szóval ez hülyeség!


Ja meg egyszer akartak küldeni valami álláskereső tréningre, simán elutasítottam, senkit nem érdekelt. Nem azért voltam munkanálküli, mert nem tudtam, hogyan kell állást keresni, hanem mert nincs végzettségem, csak egy gimn.érettségi.

2016. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint a legrosszabb ami történhet, hogy visszautasítom és törölnek a rendszerből, ahogy látom. De az nem lenne baj csak nem akarok emiatt elmenni árfeltöltőnek ha lenne jobb állás amit én magam találok. Szóval én csak azért regisztrálnék, hogy addig se haljak éhen, amíg állásinterjúkra járok, nem tőlük várom a megváltást. Amúgy igen, megvolt a 360 nap, mert előtte volt teljes munkaidős állásom, csak ez előző egy évben nem. Köszi a válaszokat!
2016. okt. 19. 12:58
 6/7 anonim válasza:
A munkaügyi nem ad munkát.... Már 3* töröltek :D nem mentem el olyan munkákra, amivel semmit sem érnék a 35000-es bérrel. Egyszer meg elmentem, de ott azt közölték nincs felvétel, húzzak hazafelé.. Sóhivatal az egész, kár menni max megnézheted milyen, de semmit sem érnek.
2016. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megdöbbenve nézem, hogy némely ember nem tudja értelmezni, amit írtam (1-es): egyáltalán nem írtam olyant, hogy a munkaügyi munkát ad vagy rá fog sózni valakire valamit...


Ezt írtam:

"köteles vagy együttműködni a munkaügyi központtal"

"Épp minap írta valaki, hogy kötelező volt neki elmennie egy állásbörzére, amire a munkaügyi küldte, pedig ugyanabban az időpontban lett volna egy állásinterjúja (saját keresése, hogy érthetőbb legyen :-) )is, de nem engedték el oda"

Kibővítem, megmagyarázom, hátha így érthetőbb :-)

Ha nem ment volna el az állásbörzére, akkor nem működött volna együtt a munkaügyivel, ergo megszüntették volna az álláskeresési támogatását. Miért kell mást belegondolni abba, amit írok??? Meg felháborodva kiabálni? :-) (1-es)

2016. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!