Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » OKJ-s rendszergazda végzettség...

OKJ-s rendszergazda végzettséggel elhelyezkedni? Érdemes ilyen tanfolyamba belevágni? - Olyantól kérnék választ aki konkrétan ilyen végzettséggel próbált elhelyzkedni a közelmúltban.

Figyelt kérdés
Csak kisebb cég van belőve első lépésként, fapados álmok... de mégis, van esély? "Mindenhez értők" válasza nem érdekel!

2016. okt. 16. 19:09
 1/8 anonim válasza:
Mindenképp vágj bele, mert sógorom ilyen végzettséggel helyezkedett el az IT Services nevű cégnél, ahol már szépen lépked felfelé fizetésben és tudásban is. De bárhova máshova is jó lehet, és közben is fejlesztheted magad! Sógorom gimi után végezte el, mellette mérnök infos diplomája van folyamatban de ezzel a végzettséggel helyezkedett el!
2016. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem eri meg, elavult tananyag aztan meg keves fizetes. Kozalkalmazottkent 90ezer netto korul van a fizetes, ha tenyleg informatikai vonalon akarsz haladni akkor egyetemet vegeznek a helyedben vagy valamilyen szoftverfejlesztoit.

Az IT servicesnel eleg eros nyelvtudas kell es ez fontosabb mint a vegzettseg, de tenyleg jol fizet es kuldenek kepzesekre.

2016. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annó itt olvastam egy kérdést egy ilyen okj-s rendszergazda tollából. Szintén közalkalmazottként nettó 90-ért. Egy általános iskolában volt rendszergazda, a kérdése tárgya az volt hogy a munkahelyén meghibásodott a router, és az iskolaigazgató közölte hogy vagy javítsa vagy vegyen saját költségén újat.
2016. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! nekem a 90 nettó is megtenné első lépésként, a lényeg az elhelyezkedés és a gyakorlat megszerzése..
2016. okt. 16. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Felvételiztettem ilyen végzettségű embereket desk support állásra.


99%-nak egyáltalán nem volt használható tudása, a maradék pedig a tipikus self made man volt, akit érdekel a dolog, otthon építget magának szervert, AD-t, próbálgatja a scriptelést, tehát biztos vagyok benne, hogy nem az OKJ-s tanfolyamon szerezte a tudást.



Nem mondom, hogy nem lehet hasznos a papír, a semminél jobb, de ha azt reméled, hogy majd az OKJ-s tanfolyamon megtanítanak bármire is, akkor csalódni fogsz, a felvételnél pedig tudást kell villantani, a papír csak arra elég, hogy behívjanak. Ha viszont magadtól is érdeklődsz a terület iránt, érzel elhivatottságot, hogy egyedül tanulj, érdekel is ennyire a dolog, akkor lehet belőle valami.

2016. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
vagyis önképzésben eljutva egy szintre is el lehet helyezkedni? csak mert akkor megúsznám a tanfolyam költségét, amúgy néztem a tematikát, tudom mindenből egy kicsit oktatnak, amolyan kezdő lépésként, de mély tudást nem adnak...
2016. okt. 16. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj.


Hogy a tanfolyamon semmit nem fogsz megtanulni, ott maximum ízelítőt kapsz a szakmából, és sajnos azt is 10 éves tananyag alapján.


Viszont ha semmi végzettséged nincs, akkor nehéz lesz munkát találni, mert senki nem fog már behívni sem. Tehát valami papírhoz hozzá kell jutni, legyen az valami céges tanúsítvány, mint például a Microsoft MCP, vagy valami ilyen OKJ-s cucc.

2016. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ad semmi használható tudást, amit te otthon youtube tutorialokkal ne tudnál megszerezni önállóan és gyorsabban. Nekem van egy ilyen papírom, fél évet dolgoztam is iskolába rendszergazdaként, ami leginkább tech support munka volt, semmi érdemleges tudást nem szereztem ez idő alatt. Azután egy cégnél voltam egy keveset, itt IT orientált munkakörben ~85 nettóért.

Egyetem, vagy semmi, mert diploma nélkül meg fogsz "akadni", vagy nem vesznek fel sehova éhbérnél többért.

( Én most vagyok 24, otthagytam a melót és inkább beültem egyetemre. Ha komolyan gondolod az IT szakmát és nem csak azért, mert mindenhonnan az ömlik, hogy "hiányszakma" vágj bele az egyetembe. )

2016. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!