Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs munka mert nincs alapany...

Nincs munka mert nincs alapanyaga a cégnek a melósok hazaküldve jár –e fizetés erre az időre? Mást mond a munkajogász és mást a cég?

Figyelt kérdés

A cégnél kettő hétig nem volt munkavégzés mert a cég nem fizetett az alapanyagot szállító beszállítónak hónapok óta az meg nem is szállított többet. Nincs alapanyag nincs munka a melósokat hazaküldték nem is kellett bemenniük 2 hétig. Erre a kettő hétre jár-e fizu?


Ugyanis mást mond a munkajogász és mást a cég. A dolgozók munkaviszonya határozatlan és folyamatos. Az ő viszonyuk nem szakadt meg-állományban voltak és vannak.

Viszont ha a munkaviszony folyamatos akkor jár a fizu. Olyan nincs hogy egy ember a dolgozóm de nem adok neki fizut. Ha nem végez munkát a saját hibájából, akkor ki kell rúgni.

Ha nem végez munkát NEM a saját hibájából, akkor a cég választhat. Vagy kirúgja, vagy állományban tartja. Ha állományban tartja akkor jár a fizu. Esetleg elküldheti szabira, de akkor is jár a fizu mert a szabi is fizetett.

Egy mentsvára lenne a cégnek: a fizetés nélküli szabi. De ez se megy mert a fizetés nélküli szabi csak a dolgozó kifejezett kérésére történhet,és persze nem utólag hanem még a szabi előtt nyilván.

Vagyis még mielőtt a cég hazaküldte volna a melósokat, azelőtt írásban megállapodhatott volna velük a fizetés nélküli szabiban-ha ők ezt kérik és belemennek.

Mivel ez nem történt meg és visszamenőleg nem is történhet, így kilőve.


Szóval akkor jár a pénz vagy nem? Marha egyszerűnek tűnik a kérdés. Jár-e a pénz nekem ha állományban vagyok, és a munkavégzés nem az én hibámból hiúsul meg és kifejezett főnöki utasításra nem megyünk be?

Ráadásul ugye a főnök elvárja a telefonkészenlétet, vagyis ha telefonál hogy indul a munka menni kell. Ami ugye egy újabb munkajogi kategória: készenléti díj a rendelkezésre állásra-mert ez sincs ám ingyen. Elvileg persze.


2016. okt. 22. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jár.
2016. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A munkajogasz nyilvan pontosan tudja, hogy jar, a ceg meg nyilvan mindent elkovet, hogy ne kelljen fizetni (val'szeg mert nincs mibol, ha mar a beszallitot sem tudta kifizetni). Ez egy szep munkaugyi per lesz, aminek a vege lehet a ceg felszamolasa, kar hogy a munkavallalok kb. az utolso utaniak a kovetelesek kielegitese soran.


Mellesleg a ber nem kifizetese tokeletes jogalap a munkaviszony munkavallalo altali rendkivuli es azonnali megszuntetesehez.

2016. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Az alapbéred, sőt a munkaidő-beosztásod szerinti bérpótlékod is jár az állásidőre!
2016. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Jàr. De nem kapod meg abban ne is reménykedj. Egy "kedves" ember mondta egyszer, hogy a dolgozònak csak dolgozni van joga, amùgy kuss.
2016. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak: baromság. Uis egy dolgozó nem csak kussolhat mint ezen eset is mutatja mert 20 dologzója van (volt) a cégnek és máris a 20ból 6-an már más cégnél melóznak és már nem jönnek vissza.

Nem csak új lehet egy cég ellen tenni hogy bíróság hanem így is: otthagyni az egész szart a francba.

6an a 20ból és még csak kettő hét telt el....

Elmúltak már azok az idők amikor melós kuss volt a helyzet.

2016. okt. 22. 12:26
 6/13 A kérdező kommentje:

" kar hogy a munkavallalok kb. az utolso utaniak a kovetelesek kielegitese soran.

"

Na ez meg tévedés. Az első.

2016. okt. 22. 13:25
 7/13 anonim ***** válasza:

engem a volt cégem simán fizetetlen szabadságra tett egyoldalúan. Mehettem volna pereskedni, jogászok szerint ma 1 havi munkabérre tarthattam volna igényt... és lehet évekig elhúzódik a per.


Közöltem, hogy költsék a ki nem fizetett munkabéremet szívgyógyszerre!

2016. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fizetés jár, bérpótlék nem, mert állásidőn kell lenniük.
2016. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ne viccelődjünk. Bérpótlék.. még ha csak azt nem adnának...


fizetést se nem bérpótlékot...

2016. okt. 22. 22:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató nem tud munkát biztosítani (mindegy, hogy milyen okból kifolyólag), akkor állásidőre jár a bér.


Ahogy írtad, 2 + 1 választása van a cégnek: Vagy elbocsátja a dolgozóit, vagy állásidőre küldi őket (nem fizetés nélküli szabadságra!), vagy kiadja részükre a szabadságot.

Mindegyik "fizetős" valamilyen szempontból.


Felszámolás esetén elsőként a jelenlegi és a volt dolgozók elmaradt bérét és a hozzá kötődő egyéb járandóságokat (végkielégítés, stb.) fizetik ki, tévedés az a feltevés, hogy ők az utolsók, mert NEM, ők az elsők!

2016. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!