Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért váratnak meg a munkahelyek?

Miért váratnak meg a munkahelyek?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem az Audiba gyártósorra és rá 2 napra visszaküldték e-mailben, hogy pozitívan bírálták el az önéletrajzom, átmentem az első körön. Azóta eltelt 2 hét és semmi visszajelzés. Jelentkeztem a Contihoz Veszprémbe, de onnan sem keresnek pedig operátornak mennék, nem egy nagy valami munkára. Egyszerűen nem értem miért ilyen lassú a felvétel Magyarországon mikor elvileg munkaerőhiány van. Londonban aznap, hogy elmentem egy közvetítőirodához már dolgoztam is. Nem értem.
2016. okt. 24. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
munkaerő hiány van mérnökökből. Tanulatlan segédmunkásokkal Dunát lehet rekeszteni.
2016. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tanulatlan ám az édesanyukád...


Mellesleg kicsit tájékozódhatnál:

[link]

2016. okt. 24. 13:09
 3/12 A kérdező kommentje:
A mondatokat mindig nagybetűvel kezdjük és a munkaerőhiányt pedig egybe írjuk. Akkor most ki is a tanulatlan?
2016. okt. 24. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Már senkivel se lehet Dunát rekeszteni, főleg Győrben nem. Már mindenki megy el onnan.
2016. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Valójaban nincs igazán munkaerőhiány betanított munkásból, el vannak túlozva ezek a dolgok a sajtóban. Inkább csak kevesebb jelentkező közül válogathatnak, mint korábban, de nem igaz, hogy bárkit bármikor felvennének a nagy gyárak. Veszprém megyében meg még most is kimondottan magas a valós munkanélküliség, rengetegen járnak át Veszprémből Fehérvárra, a megye északi részéről Győrbe, de ismerek olyanokat is, akik a sümegi járásból Ausztriába ingáznak.


Jelentkezz Veszprémben (pontosabban Nemesvámos) az MTD-be, oda fel fognak venni minimalbérre pár hónapos szerződésre télre, nyáron meg szezonmunkázz a Balatonon!

2016. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

66%:

Hiába írod be újra a primitív barom megnyilvánulásod, újra és újra jelentve leszel és csak kitiltatod magad. Inkább írni tanulj meg te közmunkás!

2016. okt. 24. 16:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Ááá 6-os válaszoló az MTD, alias Halálsor az nekem tabu.:) Volt ott ismerősöm, majdnem levágta az ujját valami műanyag szarral. Continental jól fizet eléggé, oda mennék csak múlt héten hívtak 10x (persze a telefont ismerősnél hagytam így aztán csöröghetett) most meg nem akarnak hívni.
2016. okt. 24. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Gyártósorra nem akarnak olyan embert felvenni aki képzett és tanult mert az nagyvalószinűséggel neki ez csak átmenetei munka lesz és folyamatosan fog keresni jobbat és a képzésének megfelelőt.

Egy cégnek az a érdeke ha határozatlan munkaidőre keres embert hogy évekig ott dolgozzon azért a nyomott pénzért.

A munkaerő hiány meg egy olyan dolog hogy azt is meg kell nézni hogy miért is van egyadott munkakörben hiány!

Mert pl. mondják hogy itthon hiány van a szakmunkásokból mint festő,kűműves stb stb...

Csak hogy az a igazság hogy azért van hiány az építőiparban is mert nem tudják vagy nem akarják megfizetni az embert és télen meg nem biztos hogy munka is akad és inkább elmennek egy okj képzésre biztonsági őrnek vagy megcsinálják a targis jogsit vagy valami hosonlót és lesz egy havi fix beosztásuk meg egy fix pénzünk ahol még be is fizetnek utánuk mindent és ha úgy van még be is csúszik néha egy kis fusi meló.

2016. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8:

Értrm, és egyetértek, hogy szr munkahely az, csak ugye a jobb munkahelyekre meg nehéz bekerülni. Sajnos ez van, azért próbálkozz még, az is lehet, hogy hamarosan értesítenek, még nem lefutott meccs.

2016. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:
85%
Nincs munkaerőhiány. Munkaerő az van dögivel, csak b..sznak rendesen megfizetni.
2016. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!