Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkahelyek azok, ahol...

Milyen munkahelyek azok, ahol elsösorban a nyelvtudás számít? Mennyit lehet így keresni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 21. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Tolmács, fordító - nyelvtől és megrendelőktől függően igen jól lehet keresni vele


Call centeres munkák - itt is a nyelvtől függ a dolog, a British Telekom nyelvtől függően kb. nettó 200 ezres kezdőfizut kínál, ami nem olyan rossz tekintve, hogy "csak" nyelvtudásod van. De van például svédes ismerősöm is, aki ilyen munkáért 300 ezer nettót is megkeres.


Érdemes tehát a ritkaságszámba menő nyelvek felé elindulni.

2015. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszod, tenyleg sokat segitett, mert eddig a call centeres hirdeteseket figyelmen kivül hagytam. Jelenleg külföldön elek, es itt egy ilyen munkat nem vallalnek el.


A tolmacs/fordito allashirdeteseket meg azert kerültem ki, mert ahhoz nincs elegendö magyar szokincsem. Lehet, hogy lebecsülöm magam vagy az, aki dicserte a tolmacsolasom, csak hizelegni akart. Megprobaltam jogszabalyokat forditani, eleg jol sikerült, de vért izzadtam. Olvastam pl. pocsek, konfuz forditasokat felhasznalasi utasitasokrol/felhasznalo utmutatokrol. Ezeket en jobban le tudtam volna forditani. Ahhoz, hogy valaki hivatasos tolmacs, fordito legyen, ahhoz (szerintem) kell diploma.

2015. dec. 22. 06:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt a kérdésben nem jelezted, hogy ne kelljen diploma a nevezett álláshoz :), másrészt a tolmácsoláshoz sem kell feltétlen. Én ismerek olyan embereket, akik tolmácsolnak, fordítanak, és egyáltalán nincs felsőfokú végzettségük, "csak" nagyon szépen bánnak a magyar és az idegen nyelvvel is. Nekem nyelvtanári diplomám van, de tolmácsképzőbe nem jártam, mégis ebből élek. Az viszont tény, hogy a magyar nyelv alapos ismerete elengedhetetlen, ez sem való mindenkinek.
2015. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Egyrészt a kérdésben nem jelezted, hogy ne kelljen diploma a nevezett álláshoz :),"


A kerdesben bent van, hogy ELSÖSORBAN a nyelvtudas szamitson. Ez nem zarja ki a diplomat. A diploma lehet akár elöny is, ha ket palyazo közül kell valasztania a munkaadonak, de nem a fö feltetel.


Ne haragudj, a nagy betük miatt - nem kiabalok, de a szöveget nem lehet szerkeszteni, igy ez szüksegmegoldas volt.

Mar a fennti pelda is mutatja, hogy hiaba tanulta meg valaki a nyelvet, ha, maga a nyelv nyelvi arnyalatait nem erti, az felreertesekre adhat okot.


Az en esetemben, a kikepzes-, illetve a szakma olyan orszagspecifikus, hogy azzal Magyarorszagon csak korlatolt munkalehetösegem lenne.


Arra gondoltam, (mielött egy magyar 'call center'ben sorvadoznek) hogy a külföldön szerzett tudasom, ismereteim, tapasztalataim nyelvtudasom egy olyan magyar cegnek adnam el, vagy egy olyan magyar cegnel kamatoztatnam, mely külföldre közvetit magyar munkaeröt.

A külföldi jogszabalyokban jartas vagyok, - azokat nem csak elolvasni, hanem ertelmezni is tudom. Tudom, hogy mit hogyan hol kell intezni a lakhatastol elkezdve, berleti szerzödes megkötese, munkaszerzödes esatöbbi. Az ezekben rejlö csapdakat is ismerem, ... röviden, a mellett, hogy ezert, fizetest is kapok, meg segithetnek az embereknek is.

A kerdes az lenne, hogy hogy hivjak ezeket a cegeket?


A minap törtent meg, hogy magyar allampolgaroknak segitettem, akik közepfoku nyelvvizsga ellenere is belesetaltak, a honfitarsuk (szinten magyar) allitotta csapdaba. Még szerencsere idöben talalkoztunk, mert még nem kellett tüzet oltani, csak megelözni. Ekkor tamadt az ötletem, hogy eleg ügyesen, rugalmasan megoldottam mindent, ezzel szivesen foglalkoznek a jövöben is.

2015. dec. 22. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!