Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Excelt egyszerű irodai munkáho...

Excelt egyszerű irodai munkához mennyire kell tudni?

Figyelt kérdés

Diákmunkáról lenne szó, vagyis szeretnék ilyen adatrögzítőset/adatfeldolgozósat, azonban középsuliban bár jó voltam sokat felejtettem.

Word használata is érdekelne, hogy mi kell esetleg ha valaki tudja.



2016. okt. 26. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Alap szinten.
2016. okt. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet belőni.


Előző munkahelyemen voltak olyan csajok, hogy semmilyen képletet nem tudtak megírni, a riportokat KÉZZEL rakták össze. Értsd és mondd, leszűrte X telephelyet a listában, majd SZÁMOLÓGÉPPEL összeadta a számokat és kézzel beírta az összesítő táblázatba. És ezt megcsinálta 250x egymás után, mire kész lett a teljes riport. Aztán kézzel nekiállt színezni, hogy melyik telephely teljesítette a célszámokat... Erre természetesen elment az egész napja (sőt, néha kettő is). Mikor megmutattuk neki, hogy ezt 1 db képlettel és feltételes formázással nettó 5 perc alatt meg lehet csinálni majdnem sírvafakadt. (nem tudom, hogy az örömtől, vagy a felismeréstől, hogyha a főnöke rájön mennyit és mivel tököl kirúgják).


A mostani munkahelyemen ha nem tudsz vakon olyan makrót írni, ami live hálózati adatbázisból lekérdez, számol majd ppt és pdf riportot generál, amit e-mail lista alapján szét is küld név és beosztás szerint minden érintettnek akkor úgy néznek rád, mint egy leprásra.


Pedig mind a kettő "irodai munka".

2016. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valahol elvárás az excel, valahol nem. Azért szerintem jó, ha az alap függvényeket ismered (fkeres, vkeres, hol.van, index stb..) Még bármikor jól jöhet, és sok állásinterjún tesztelik is, h mennyire megy.
2016. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!