Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják sokan az ingatlanosokat? Mi a véleményetek a különböző irodákról? Mennyi sikerdíjat tartanátok reálisnak?

Figyelt kérdés

2016. okt. 29. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Én nem utálom. Aki arra nem képes, hogy ingyenes oldalra

feltegye a hirdetéseit, az fizessen csak ingatlanirodának.

Viszont ha a saját ingatlanom akarnám eladni, akkor nem

fordulnék ingatlanirodához, mert egy 10 milliós háznál is

1% az 100.000 ft, és azért nem szívesen fizetnék, amit én

is meg tudok csinálni (előbbi hirdetőoldalakra regisztrá-

ció, telefonos, emailen érdeklődők kezelése stb).

2016. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Mert igazi semmirekellő vérszopók.


Ha el akarsz adni valamit, akkor 3 percenként hívogatnak sorba, akkor is ha egyértelműen leírtad, hogy ingatlanos ne keressen. Nagyrészük erőszakos, mindenáron le akar szerződni az emberrel, nem lehet lerázni. A legpofátlanabb fajta meg vevőnek adja ki magát és miután rabolta az idődet csak akkor fedi fel, hogy ő igazából ingatlanos...


Ha venni akarsz sem jobb a helyzet. A pár üdítő kivételtől eltekintve fingjuk nincs semmiről, telefonban azt sem tudják milyen ingatlanról beszél az ember, szinte SOHA nem tudnak semmilyen részletet közölni, csak szócsövek a tulaj és a vevő között - teljesen feleslegesen. A kérdésekre általában felületes válaszokat adnak (mert fingjuk nincs), sajnos utána sem járnak semminek, sőt, a rosszabbik fajta csak bekamuzik valamit, mintha utána járt volna.


Valódi hasznuk pedig nincs se a vevő se az eladó számára. Csak feltartja mindkét felet és tartja a markát.

2016. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mert csaló hiénák, hazudnak, mint a vízfolyás. Egyedül a Diamondról hallottam jókat, de személyes tapasztalatom nincs velük.
2016. okt. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem itt sem lehet általánosítani. A DH-ról és az OC-ről sok rosszat hallottam, de ott is dolgoznak rendes emberek. A Balla híre jó és az OTP-t Ingatlanban is sokan bíznak.


Ami biztos, nem minden ingatlanos vérszopó. De vámpírok ettől még léteznek.

2016. nov. 3. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

De, mind az. Mert amit a tulaj nem tud eladni azt az ingatlanos sem. Amit meg a tulaj is el tud adni ott igazából nincs az ingatlanosra szükség, mert nincs hozzáadott értéke.


Egyedül a nagyon suta embereknek jöhet jól egy ingatlanos, akik azt sem tudják merre van az előre de olyan árért, amiért "dolgoznak"...

2016. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
34%
Ez csak nálunk megy így! Az OC-nél az eladó által megálmodott árra pakolják rá a jutalékot. Az eladónak semmi kár nem származik belőle! Ingyen hirdetnek minden oldalon és belső vevőrendszer alapján is dolgoznak olyan befektetőkkel akik nem mennek fel a jofogasra, mert nincs ra idejuk. Csak sajnos a Magyar mentalitas ilyen. Ez is egy szakma. Nem konnyu es nem csak 2 ember kozotti kozvetitesrol szol.
2019. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Joci_27 ***** válasza:
Késői válasz de a kérdés még mindig aktuális. Nekem szörnyű tapasztalataim voltak velük. Amúgy nagyjából összefoglalták az előttem szólók, levakarhatatlanok, erőszakosak, horribilis (manapság már 2-3%) jutalékért csinálják a semmit közben teljesen inkomptensek. Lőnek pár középszar fotót, felraknak egy hirdetést az ingatlan.com-ra és a facebook marketplace-re és a sablon szövegébe beilleszti az ingatlanodat (ha szerencséd van akkor helyesen). A legtöbbjük nem is ért az ingatlanokhoz, arról már nem is beszélek, hogy az építészethez, marketinghez, pszichológiához (mert ez is fontos része lenne), jogszabályokhoz is tényleg totál hülyék (leírja, hogy szorgalmi út és engem néz hülyének amikor mondom, hogy szolgalmi út). Sokszor szekunder szégyenérzetem van miattuk. De segítenek hitelt intézni, mert én nem tudok bemenni a bankba hitelt intézni. Mindezt milliós nagyságrendű jutalékért. Vevőként készülj a hibák rejtegetésére (többször is volt már ilyen), és folyamatos ködösítésre, egyszer direkt nem akart kint körbevinni a ház körül, én egyedül körbesétáltam és hátul padlótól plafonig végig volt repedve a fal ("csak a vakolat repedt biztos" - mondta az ingatlanos amikor rákérdeztem). Szóval a képzettség, szakértelem és hozzáadott érték nélküli nagy lóvé reménye miatt minden bukott művész, gyesről visszatért "üzletasszony" és kiábrándult, túlkoros pályatévesztő ingatlanos lesz. A legszánalmasabb szakmák egyike (legalábbis Magyarországon biztos)
2022. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak egy eset illusztrációnak: talán a Kiszámoló blogon írta valaki, hogy a statikus (aki ugye komoly szakember és törvény előtt felel azért, amit leír) 80 000-ért készített szakvéleményt egy erősen felújítandó ingatlan állapotáról, az ingatlanos meg közel három milliót tervezett zsebre tenni azért, hogy ránézésre megállapította, hogy "teljesen stabil, semmi baj nincs vele". Hazudnak összevissza, fekvőgalériát beszámítják az alapterületbe, elfelejtik odaírni, hogy nem lakás minősítésű az ingatlan, egyszobás lakást kétszobásként hirdetnek azzal, hogy "át lehet tenni a tűzhelyet a konyhából a szobába, és onnantól amerikai konyhás", az összes városban minden is "a belvárosban" van szerintük. Plusz tudod, hogy azzal szerezte a megbízást, hogy a kifárasztásig zaklatta az eladót.

Ismerek normális ingatlanost, de tű a szénakazalban.

2022. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!