Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország tényleg egy...

Magyarország tényleg egy csodálatos hely, nagyszerű fizetésekkel, jó lehetőségekkel, csak én vagyok életképtelen?

Figyelt kérdés
Minden kérdésemnél megkaptam, hogy jajj, hogy nem találok semmi munkát, kamu, hogy nem lehet elhelyezkedni, ő már 20 évesen havi fél milliót keres nettóban, meg csak érettségije van, de sose volt rosszul fizető munkája vagy munkanélküli...ellenben akárhová megyek, bármelyik magyar városba és beszélek ismerősökkel, fiatalokkal, idősebbekkel, mindnek reménytelen a helyzete, hiába van 8 diplomája és beszél 5 nyelven akár, nem nagyon van sehol lehetőség ahol alkalmaznák, vagy csak fillérekért, a végzettségétől eltérő munkakörben? Akkor kik ezek a másokat folyton "életképtelennek" nevező egyének? Protekciójuk van vagy csak mázlijuk?
2016. nov. 2. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ide mindenki azt ír, amit akar. Írhatom azt is, hogy nettó 600at keresek írhatom azt is, nettó 80at. A képernyő minden kibír. Csekkolni meg nem tudod.


Amúgy igen: vannak a született mázlisták, vannak, akiknél jó a szülői háttér, vannak protekciósok, vannak az IT szoftverfejlesztők (akiknek télleg nem kell protekció, mert így is kapkodnak utánuk)...és vannak a piacképtelen, lúzer, protekció és szülői háttér nélküli diplomások (pl. én és bnőm)...akiknek nehéz az elhelyezkedés, meg nehéz az anyagiakat megteremteni.

2016. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Meg vannak olyan talpraesett emberek, akiknek mázlijuk van. Hál' istennek ide tartozom én is.
2016. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De bárkivel, bármikor megfordulhat a világ..ezért nem értem miért kell életképtelennek nevezni valakit, akinek nem jöttek össze a dolgok.
2016. nov. 2. 15:58
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha valakire azt mondják hogy életképtelen, annak oka van. Közel sem csak a munkája miatt mondják. Nagyon sokan vannak olyanok, akik igen érdekesen látják a világot, és csoda hogy életben vannak még.
2016. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Olyan van, hogy átmenetileg szarba kerülsz. Olyan nincs, hogy valaki évekig képtelen legyen előrelépni.
2016. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha egyszer lecsúszol, onnan nehéz visszakapaszkodni.
2016. nov. 2. 16:17
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

"Ha egyszer lecsúszol, onnan nehéz visszakapaszkodni."


Nehéz, persze, de közel sem lehetetlen. Azonban az embereknek könnyebb mást hibáztatni, és addig ők elvannak a sza*ban.

2016. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mert te voltál már szarban, tudod milyen visszajönni? Mesélhetsz, én kíváncsi vagyok mindenre.
2016. nov. 2. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én meguntam a munkák utáni kuncsorgást. Kerestem egy langyos állóvizet, ahol munkaidő végén pontban kikapcsoljuk a gépeket és hazamegyünk és napközben se kell megszakadni. Ezzel nem keresem halálra magam, de van egy fix bevételem. Mellett vállalkozást építettem. Abból sincs még ferrárim, lehet nem is lesz, de a bejelentett fizetésem 70-80%át hozzákeresem adózva, tisztán.


Nekem ez bőven elég. Főleg, hogy nincsenek nagy igényeim. Munkahelyemen van potenciál pl ha beszélnék nyelvet, meg a vállalkozásomban is van (szintén nyelvtudás kérdése)

2016. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam mindkét helyzetben is. Nem találtam munkát, pedig mindent megtettem érte, miközben megkaptam a nagyokosoktól, hogy életképtelen vagyok és folyton panaszkodok. Manapság meg jól keresek, bármikor találnék másik állást, ha a jelenlegi megszűnne.


És ma azt mondom, egyáltalán nem volt igazuk, nem azon múlt, hogy változtattam volna bármit az állítólagos negatív hozzáállasomon. Egyszerűen végül viszonylag szerencsével találtam egy munkát, és pár év után már felmutathattam, mint munkatapasztalatoty így már szóbaállnak velem a munkáltatók, előtte meg nem.

2016. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!