Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan informatikus...

Van itt olyan informatikus aki szintén nem talál munkát magának?

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 18:45
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Akkor nekem se lenne munkàm és 6 év tapasztalatom.

Kifogás az megy neked làtom.

Mi lenne ha leülnél és gyakorolnàl és tanulnàl?

Jah,hogy le kellene ülni hozzà.

Én minden melómat protekció nélkül szerzem és szereztem.

Na akkor erre mondj valami,vàrom a kifogàst.

Egyetem közben gyakornokoskodni kellett volna,és csak partizni.

Magadnak köszönd csak,hogy képtelen vagy munkàt talàlni.

2016. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
58%

30:

Protekciós? Az összes eddigi állásomra az "utcáról" jelentkeztem, sehova soha nem kerültem be ismerősön keresztül. Most is üres egy hely a csapatunkban, és egyáltalán nem a Java nyelv 100%-os ismerete a feltétel, szerintem ilyen ember nem is létezik, de egyelőre nem találunk senkit.


Ha érdekel írj privátot, megadom az e-mail címemet, ha elküldöd nekem az önéletrajzod, én be tudlak ajánlani, amivel nem én teszek neked szívességet, hanem te nekem, mert ha felvesznek és beválsz, én kapok ezért pénzt.

2016. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
75%

De akkor leírom részletesen az én munkaszerzési módszereimet, kíváncsi vagyok hol lehet az általam eddig fel nem fedezett protekció:


1. Első programozó munkahelyem gyakornoki meló volt, egy egyetemi levelező listán hirdettek gyakornoki pozíciót, az adott szak levelező listája volt, amire jártam, illetve a karrier levelező listán is ott volt. Szóval bármely szaktársam hozzáférhetett. A bejutáshoz pedig egy egyszerű fabejárásos feladatot kellett megcsinálni. Állítólag akik jelentkeztek, azokból 20-ból 1 küldte vissza a feladatot megoldva, pedig tényleg egyszerű volt.


2. Második munkahelyem is gyakornoki volt, a BME állásbörzén (vidéki egyetemre jártam, és vidéki cég volt ez) mentem oda egy cég standjához, egy addig ismeretlen alkalmazottal beszéltem, majd az addig szintén szánomra ismeretlen főnök (tulajdonos) hívott be interjúra, és felvettek.


3. Az első normál munkahelyemre egy szakmai fórumon publikusan meghirdetett hirdetésre jelentkeztem, ők telefonon beszélgettek velem, majd kiküldtek egy feladatot, amit megoldottam, és végül engem választottak. Őket sem ismertem előtte, amúgy 80 km-re voltak tőlem, előtte a cégről sem tudtam.


4. A jelenlegi állásomra pedig úgy vettek fel, hogy váltani akartam, feltettem az önéletrajzomat a professionre, majd jöttek a telefonok, 4-5 helyre elmentem interjúzni, 2 helyre fel akartak venni, abból azt választottam, ami jobban tetszett. Őket szintén nem ismertem, sőt Budapesten nem is ismertem senkit (ekkor költöztem a fővárosba).


Megjegyzem a 3. pont előtt volt egy rakás sikertelen próbálkozásom is.

2016. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

33#


Na akkor mondom a magyar valóságot:


1.Az egyetem nem hirdet melót. Az egyetem magasról tojik rád. Te ott csak egy megtűrt személy vagy. Az az egyetlen feladatot, hogy fizess. (vagy az állam fizessen helyetted) semmi más. Baromira nem érdekli, hogy neked van-e munkád vagy nincs. Egyszerűen nem az érdeke. Én az ELTE-n végeztem, aminek több tucat partnere van. Még se tud senkinek se munkát adni. Nem is akar, nem is foglalkozik vele. És ez nappali volt.


2.

Tudod hány börzén voltam eddig? Sokon. Tökéletesen feleslegesnek éreztem őket. A végén már csak kíváncsiságból mentem, mert annyira értelmetlen az egész. Gyakorlatilag matematikailag elenyésző lehet azoknak a száma, akiket ilyen börzéken felvesznek. ELTE-n még nem hallottam, hogy bárkit is felvettek volna.


3. Aranyszabály, hogy fórumokon nem keresünk állást. Jó, hogy még nem a jófogáson keresel. :D

Csak is megbízható, többszörösen leellenőrizhető, ismert cégeknél szabad állást keresni. Sehol máshol. Bírom, amikor mindenféle projectekbe keresnek embereket a facebookon tök ismeretlen cégek ?, magánszemélyek. Undorító! Ha rajtam múlna betiltanám őket.


4. Szintén kizártnak tartom, hogy a cégek keresnék az embereket. Főleg hogy, mint említetted egy rakás sikertelen próbálkozásod volt.


Értelmes srácnak tűnsz, és még neked se volt könnyű melót találnod.

Tehát ahhoz képest, hogy jelenleg a világ (de legalább is Európa ) legkeresettebb szakma a miénk. Előbb lesz állása egy bölcsészkarosnak, vagy bármilyen fizikai munkát végző embernek a saját szakmájában, mint nekünk.

2016. nov. 6. 19:33
 35/53 anonim ***** válasza:
73%

Hát ahogy most te írtál... szerintem neked akkor se adnának egy seprűt se a kezedbe ha az egész világon te lennél az egyetlen aki képes lenne használni.


Neked minden degradál. Ha nem hívnak, ha hívnak minden.

Az eltére vered így magad vagy alapból vagy ilyen pökhendi nem tudom de ez valami borzalom.

2016. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Az eltére verem így magam?


Hülye vagy. Megpróbálom letagadni. Szégyen ami ott folyik. Bezáratnám az egészet, úgy ahogy van. A vezetőséget pedig falhoz állíttatnám.


Bár mondjuk hozzáteszem, hogy a munkáltatók még mindig ezt az egyetemet preferálják a legjobban. Biztos mert jó a marketingje. De akiket én ismerek, azok is mind megbánták, hogy valaha is közük volt az intézményhez.

2016. nov. 6. 21:10
 37/53 anonim ***** válasza:
73%

34:

1. Nem az egyetem, ez magáncég volt. Egyébként a mostani munkáltatóm is megy toborozni a volt egyetememre. Akkoriban ekkora nagy multik nem, csak kicsik tették.

2016. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
58%

2. Én meg börzén találtam. Amúgy ez volt a legrosszabb munkahelyem, szélhámos cég.


3. Ezen a helyen meg jó tapasztalataim voltak. De akkor inkább munkanélküli maradsz, mint hogy szakmai fórumokon hirdetett állásokra jelentkezel?


4. Ahol most dolgozok, a munkáltatóm HR-ese hívott fel akkor. Meg egy rakás közvetítő is, 20-30 hívásom volt első nap. Amikor nehezen találtam, az korábban volt, azon állásom előtt, amit a 3-as pontban említettem, és nem vidéken, hanem Budapesten.


És mellesleg nekem nem ELTE-s diplomám van, hanem egy kevésbé neves egyetemé...

2016. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:

Engem is hívtak amikor fenn volt a CV-m az oldalakon. De ezeknek az "állásoknak" 99,99%-a kamu, átverés, lehúzás. Ezért is mondom, hogy ha téged keresnek, az már alapból gyanús. Vagyis kétlem, hogy valaki is így talált volna állást. Hiába hívnak naponta 30-an ha csak 1000 állásból egy valódi.


Amikor még kerestem melót voltam olyan interjún, hogy egy önműködő autónak kellett megterveznem a keretrendszerét egy óra alatt. Vagy olyan, hogy egy Boeing 747-es robotpilóta rendszerét tervezzem meg.

Adnak érte egy 20-ast. :D

2016. nov. 6. 23:40
 40/53 anonim ***** válasza:
Kész szerencse hogy ingyen is dolgoznál ugye?
2016. nov. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!