Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megkérdezik, miért kérdezik...

Ha megkérdezik, miért kérdezik meg állásinterjún, hogy mennyi (volt) a fizetésem a jelenlegi (vagy előző) helyemen?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert akkor tudnak valamihez viszonyítani.
2016. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én viszont nem biztos, hogy máshol is annyit akarok keresni, amennyit egy előző helyen, eltérhet annyira két cég, két feladatkör, hogy eltérjen az én bérigényem is.
2016. nov. 3. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor mondjál többet, ellenőrizni úgysem tudják.
2016. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért mert kevesebbet senki sem szeretne keresni mint eddig keresett.
2016. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legtöbb helyen inkább azt szokták kérdezni, hogy mennyi az én fizetési igényem, nem jellemző, hogy a fizetéseimről érdeklődjenek, bár futottam már bele ilyenbe is és furcsa, nem szeretném, ha attól tennék függővé, ők mennyit mondjanak, hogy eddig mennyit kerestem (lehet, hogy pont amiatt akarnék váltani, de lehet, hogy egy másik helyen meg többet mondanék, mert több lenne a munkához kapcsolódó kiadásom - pl. útiköltség). Nyilván a saját zsebemnek nem vagyok ellensége.
2016. nov. 3. 15:20
 6/7 Kónya Ágnes ***** válasza:

A bértárgyalásnál nagyon fontos, hogy addig próbáld meg kikerülni ezt a kérdést, amíg nem biztos, hogy a cég téged akar az adott pozícióra. De te ne hozd fel ezt a kérdést semmiképpen sem. Addig a pontig, amíg nem tesznek neked ajánlatot és nem tesznek arra egyértelmű utalást, hogy téged választottak, a fizetés az átvilágítási folyamat része. Arra keresik a választ a munkáltatók, hogy mennyit akarsz keresni, hogy ez alapján is viszonyítani tudjanak a többi jelentkezőhöz.


Ha azt kérdezik, hogy az előző pozíciódban mennyit kerestél, nem kell pont azt az összeget megmondanod. Senki sem kötelez rá és nekik ehhez nincs is közük. Nem az alapján kell téged minősíteni, hogy az előző munkahelyeden mennyit fizettek. Hanem az alapján, hogy mit tettél le eddig az asztalra és ezután mit fogsz. Ha többet szeretnél keresni vagy ugyanannyit, mint az előző munkahelyeden, érdemes az alábbiakra figyelned.


Mindenképpen nézz utána, hogy az adott iparágban és az adott pozícióban mennyi az átlagfizetés. E nélkül ne is menj el interjúra.


Ez után írd össze, hogy milyen kiadásaid várhatóak a következő évre. Így már látni fogod, hogy mi az a minimum összeg, ami a megélhetéshez kell és mennyivel tudod feljebb tornázni, hogy te is jól járj valamint a munkáltató is.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes


Karrier Enteriőr

2016. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahol nekem ezt felhozták, ott már nagyon az interjú elején tették fel ezt a kérdést, és kiderült, hogy közeli ismerőseik vannak az előző helyem vezetőségében, tehát utána tudnak nézni, hogy én igazat mondtam-e.
2016. nov. 7. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!