Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún tesztírás....

Állásinterjún tesztírás. Ennek mi értelme?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen tapasztalom, pedig benne nem is a munkakörhöz kapcsolódóak a kérdések. Az még oké is, de így nem értem ebből, hogy szűrik le, hogy adott munkához alkalmas vagyok-e avagy sem ha nem is arról szól.

2016. okt. 13. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Milyen teszt?

Velem eddig csak olyan helyen írattak tesztet, amiről kiderült, hogy szcientológusok működtetik. Persze nyíltan semmi köze hozzá, pl. nyelviskola.

Nem szabad az ilyeneket kitölteni. Főleg, ha a munkához semmi köze, ezek általában pszichológiai tesztek, amiket eredetileg klinikai betegnél alkalmaztak. Szóval ha ilyet akarnak kitöltetni, akkor vagy hülyék, vagy nekik sincs fogalmuk a felvételiztetésről.

2016. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Általánosságban nehéz erre válaszolni, a konkrét tesztkérdéseket meg nem ismerjük.


A kérdések jó eséllyel csak szerinted nem a munkához kapcsolódnak, szakavatottnak nagyon is sokat mondhatnak az illető bizonyos beállítottságáról (pl into vagy extrovertált, mennyire tűri a monotonitást, az a munkakör fekszik neki jobban amiben emberekkel kell beszélnie vagy az amiben önállóan dolgozhat egy számítógépen, stb).

2016. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pl logikai feladatok. Ehhez hasonlóak:

[link]


[link] csináltattak ilyet, nemrég egy csomagolói!! állásnál.


Nem értem ilyen munkáknál mi ért


Egy tök egyszerű álláinterj

2016. okt. 13. 17:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy tök egyszerű állásinterjún csináltattak velem egy ilyet, egy csomagolói!! munkánál...


Értelme van ilyenekre bejárni? Főleg, hogy emiatt sokat kell még utaznom is.

2016. okt. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!