Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek havi 160 óra...

Szerintetek havi 160 óra betanított gyárimunkáért (és hasonló kaliberű munkákért mint pl. csomagolás, stb. ) mennyi lenne a korrekt fizetés?

Figyelt kérdés

2016. nov. 3. 15:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Max 80-90 ezer Ft. Jelenlegi viszonyok között nem ér többet ma Magyarországon.
2016. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyári munkában dolgozom. Havi 160 órában. Bár én 12 órásban vagyok ( 3 nap 12 óra, 2 nap pihenő...stb) Hazaviszek 163 ezer forintot.. Ebbe benne van a hétvége is amikor a 12 órás műszakom pont beleesik.. ha túlórázom akkor többet is haza tudok vinni.
2016. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%
Korrekt fizetés az lenne, ha tisztességesen meg tudna élni belőle, még minden nyáron nyaralni is el tudna menni egy hétre, és még ezen kívül is valamennyit félre tudna rakosgatni pl ruhára, cipőre, mozijegyre, vagy ha valami elromlik, vagy szeretne autót venni legalább részletre, vagy házat, mert még nincs neki, vagy ha albérletben lakik , akkor a lakbér meg ugye rezsi is van kifizetése után nem üresedik ki a számlája; és ha esetleg pl megkíván valami édességet, ami nem alapszükséglet, de megkívánja, nyugodtan megveheti, vagy ha akarja, pl megveheti a jobbminőségű sajtot is mondjuk, és nem kell számolnia, hogy na most akkor ez így mennyi lesz, hogy kijön-e a pénzéből, vagy ajándékra is futja másnak ha esetleg akar valakinek kedveskedni, és még tarthat pl háziállatot, és lehet gyereke is, akinek mindent meg tud adni. Meg akár konditerembe vagy falatmászni is mehet, ha akar. Szerintem ilyen lenne a korrekt fizetés. Amúgy így, hogyha kinézek így ezekre a gazdasági dolgokra, hogy mennyi lenne a reális fizetés, akkor fogalmam sincs. Szerintem akkor olyan 90 ezer körül lehet sajnos nettóban.
2016. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi!


2. Válaszoló. Hmm, nekem 3 ismerősöm dolgozik ilyen helyen. Ketten azt mondják, hogy konkrétan a minimálbért kapják (mondjuk asszem pont most emelik majd a fizujukat, de nem sokkal), 1 pedig azt mondta, hogy 90 körűl. (mind 3 ismerős 5 nap x 8 órát melózik am) Ez a 160k+ fizetés, elég hihetetlennek hangzik, persze nem akarok vádaskodni. Azt megkérdezhetem, hogy merre/hol dolgozól?


Utolsó! Nagyjából egyetértek, de sajnos a leírtakat sokszor egyetemet végzettek sem engedhetik meg. :/

2016. nov. 3. 18:28
 5/28 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a megnevezett összegek azok már a kézhez kapottak.
2016. nov. 3. 18:31
 6/28 anonim ***** válasza:
Dunavarsány Ibidenben dolgoztam evekig, 160-180 netto közt kerestem operátorkènt plusz havi 35ezer kafeteria, evi 200e bònusz. 3 nap munka 3 szabad 12ezès. Mellettünk volt a Fèmalk, ott mèg többet kerestek az operátorok. Sok ilyen van.
2016. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%

3-as, ne vicceskedjünk már, egy semmi képesítéssel nem rendelkező, akár 8 általánost végzett gyári munkás tudjon félretenni, nyaralni járjon, kocsit vegyen, stb?

Akkor mégis mi jár annak, aki tanult?

Meg ki az a hülye, aki továbbtanulna, ha végzettség nélkül is eléri ezeket?

mert ez már nem egy rossz, sőt az átlagosnál JOBB életszínvonal. Nem csak ebben az országban...

Szóval akkor senki sem akarna tanulni, hiszen miért tanuljon 16 éves korától még 8-10 évet, ha azalatt akár jó fizetésért is dolgozhat?

Aki mégis továbbtanul, az mit érdemel, ha a gyári melósnak ilyen jó világa van?

Minden hónapban Dubai luxusút, 5 kocsi a garázsban, 500 nm-es villa medencével.

Kb ez lenne az arányosított változat a többi embernek.


Egyébként ma már egy gyári munka nem fizet olyan rosszul.

Mert általában nem 1 műszak van, ritka az olyan gyár.

A műszakpótlékok pedig igencsak meg tudják dobni, + hétvégi pótlék, + túlórák. Egy gyárban 90%, hogy van túlóra, mert a gépeknek menni kell, és ha valaki táppénzen, vagy szabadságon van, akkor be kell hívni helyette valakit.

A minimálbér ha jól emlékszem, nettó 73 ezer körül van.

Itt valaki 80-90 ezret írt a fizura.

Kizárt, hogy műszakpótlékokkal + egyebekkel csak 7-10 ezres pluszt tud valaki összekotorni.

Jóval többet!

Ráaádásul arról még nem is esett szó, hogy egy gyár az nem 5-10 főt foglalkoztat, hanem több százat, vagy több ezret, ilyen nagy helyeken pedig legtöbbször van cafeteria. Ezt tessék nyugodtan a fizetéshez számolni, mert kaját veszel belőle a boltban, vagy gyógyszert, vagy bérletet. Ha okosan csinálod, és nem hülyeségekre szánod, akkor egyenértékű a készpénzzel.


Kelet-Magyarországon, az ország legelmaradottabb régiójában több gyári munkás, műszakolós barátom van. 120-150 között megkeresnek.

Ennél kevesebbet vagy az állami szféra ad (ezek ugye nem gyárak, sokszor egy közalkalmazott nem keres annyit, mint egy gyári melós), vagy a kis létszámú, magyar tulajdonban lévő kis cégek adnak. Ezekhez nem szabad menni. Akkor már inkább a gyár.

2016. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
De 7-es, hát de most az sem állapot, hogy retteg, hogy mi lesz holnap, hát még tök alap dolgokra sincs sokmindenkinek pénze, vagy pedig segélyért áll sorba, ha kap. Szóval tényleg már ekkora különbségek hogy lehetnek emberek között? Ezt anyám kérdezte egyszer, mert mutattak a tv-ben egy riportot vagy mit és akkor mondták, hogy van, aki egymillió ft-os bugyit vesz a gyerekének. Mo-n egy embernek az egész éves keresete kb ennyi, és ő meg megvesz egy ruhadarabot ennyiért, ami nem is látszik és úgyis kinövi. Valaki meg egyik napról a másikra él. Azért kellene mindenkinek egy stabil megélhetés. Az nem igazán élet, hogy nyögvenyelősen kifizeti a számlákat, és akkor már örül, hogy van tető a feje fölött, meg örül, hogy nem rosszabb. Szerintem mindenkinek úgy kéne gondolnia talán, hogy egy tisztességes élet azért mindenkinek jár. Hogy ne kelljen stresszelnie. Ha egyvalakinek jár az életben, hogy legyen nagy háza, akár több is, akkor a többinek is kéne hogy jusson ugyanannyi, ha valaki megengedheti , hogy lehet kocsija, akkor a másiknak is kéne lehetőségének lenni, hogy megengedhesse magának. Jó, mondjuk, amit leírtam, azok a szélsőségek a ruhadarabbal, de ami az egyiknek jár, az járhat a másiknak is, mert senki nem kevesebb a másiknál. Ha egyiknek lehet tisztességes életvitele, hogy ne legyen gondja semmire, akkor a másiknak is jár. Hát alapból egyenlőek vagyunk. Egyébként azt viszont tényleg meg kell hagyni, aki rengeteget dolgozott tényleg azért, amilye van, az előtt le a kalappal, mert ha mindazt amit elért, rengeteg munkával érte el, akkor az tényleg dicséretre méltó teljesítmény, és szép munka. De hogy egyik ennyit keres másik annyit és akkor ilyen bazinagy életszínvonal-beli különbségek vannak, egyiknek még nincs is hol lakni, másiknak nagy nyaralóháza is van, ami csak az övé. A közmunkásokat is pl szokták mondani, hogy valami 49 vagy 50000-t keresnek csak, pedig ők is ugyanúgy ledolgozzák a 8 órát, akkor miért nem haladnak előre? Hát az még élni se nagyon elég, mert szerintem az pl tök kevés, és nem tudom, hogy ez most nevetséges, vagy siralmas vagy hogy mondjam. És szerintem ez tök szomorú, mert ő is dolgozik, csak nem jut előrébb 1-ről a kettőre vagy 0-ról. És ha egyik elmehet pl minden héten a színházba, a másik meg kimarad belőle. Vagy valaki az egész világot beutazhatja. De mondjuk ezek sorsok, szóval aki leszületik, az előtte tudja, hogy mit vállal, és direkt ezt akarta megtapasztalni, így rendben is lenne, csak nagyon szomorú sanyarú sorsú embereket látni. Egyik megengedhet magának szinte bármit, másik meg aluszkálhat a pad alatt. Pl láttam már baromi drágának tűnő nyakkendőt is emberkén. Valakinek még a nyakkendője is drága, ha telne rá, talán akkor se vennék nemtom hányszorosáért a legkisebb árnak, másiknak meg egy szakadt ingje van, vagy nem tudom. És pl sokkal jobban érezné magát, ha vehetne föl akár minden nap vagy minden héten újat.
2016. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Azt írod, ha valakinek van háza, akkor a másiknak is jár.

Ha az egyiknek van kocsija, akkor legyen a másiknak is.

Meg hogy alapból egyenlőek vagyunk.

Hát nem.

Nem vagyok egyenlő egy olyan közmunkással, akinek 8 általánosa van.

Legszívesebben mind otthagynánk akár már a középsulit, de az egyetem otthagyása szerintem a hallgatók 90%-ának a fejében megfordul legalább egyszer, mert piszok nehéz végigcsinálni.

És nem mindenkit támogat anyuci-apuci, van, aki a belét kidolgozza, csak hogy tanulhasson.

Én is szerettem a suli mellé járni, de csak elvégeztem egy technikumot. Aztán még egy tanfolyam, egy mocskosul szr közösséggel, alávaló tanárokkal, a gyomrom összemegy, ha csak azokra az időkre gondolok. De megcsináltam, mert felértem ésszel, hogy később ennek köszönhetően lesz munkám.

Azok, akik nem tanultak, mert inkább ittak, bandáztak, 13 évesen szexeltek és gyereket szültek, akik a tanár képébe röhögtek, mert attól voltak rajok, hogy 16 évesen még általánosba járnak... hát ne mondd nekem, hogy egyenlőek velem.

velem, aki megküzdöttem azért, hogy legyen 1-2 bizonyítványom, amit az önéletrajzban megemlíthetek.

Nem vagyunk egyenlőek.

A közmunkás is végigdolgozza a 8 óráját... megbocsáss, de ne hasonlítsd a levelek összesöprését az utcán ahhoz az értékteremtő munkához, amit sokan a tanulásnak köszönhetően végzünk.

Az iroda ablakából nap mint nap látom a közmunkás csapatot. Reggel mennek egy irányba, délután a másik irányból jönnek hazafelé. Ők utcaseprők-szemétszedők, de igazából csak sétálnak és pletyóznak egész nap, 100 méteren 1-2 embert látsz, hogy leszúrja a botot, hogy felszedjen vele valami szemetet. Annyi a dolguk, hogy nap végére megtöltsenek egy darab zsákot.

Ne haragudj, de ha én itthon elkezdek rendet rakni vagy kimegyek a kertbe gazolni, falevelet összeszedni, akkor fél óra alatt megtöltök egy zsákot.

Mellesleg anyám közmunkás, mert világ életében egy ingyenélő munkakerülő volt. Csak később elváltak apámmal, aki a jólétet biztosította, és nem volt más lehetősége.

Egy kisvárosi iskola takarítására osztották be az egész csapatot... NYÁRON!

Itt se tanfolyam, se sporttevékenység, semmi nem történik nyáron, és ők 2,5 hónapon keresztül szerinted mit csináltak? Ők maguk sem tagadták, hogy nagyon unalmas volt, ültek és beszélgettek egész nap.

Szerinted mit kell takarítani minden nap egy olyan helyen, ahová be sem jár senki?

Egy tanévkezdés előtt egy héttel elég átsikálni az iskolát, tekintve, hogy több nőről van szó, nem 1-2 főről.

És ami még nagyon fontos, amit nem látsz: ezek az emberek nem azért dolgoznak, mert dolgozni akarnak, mert érvényesülni akarnak, mert jobb világot akarnak maguknak és a gyerekeiknek. Nem is keresnek legtöbben rendes munkát. MUSZÁJBÓL vállalják el a közmunkát, mert megmondják nekik, hogy ha nem vállalják, akkor megvonják a segélyt.

Ahelyett, hogy elmennének erre a bizonyos gyári munkára minimum 100, de akár 150 ezerért, ugyanis oda is elég a 8 általános! De nem, mert sír a szájuk, hogy műszakolni kell, meg hajnalban buszozni kell a városba, és hát azt ők neeem... Holott több százezer ember megoldja, csak az a különbség, hogy ők meg AKARJÁK oldani!

De a legtöbb, aki ide kerül, hogy közmunkás lesz, annak valljuk be, hogy büdös a munka. (tudom, vannak kivételek, de ők vannak kevesebben.)

Egyébként nagyon jó tanuló voltam általánosban, szinte kitűnő. Egy éles eszű, határozott, karakán kiscsaj voltam, mondom, legalább 4,5-ös átlaggal.

És valami jó, erős középsulit akartam, mert akartam valamire vinni. Anyám erősködésére be kellett írnom a városunk könnyűipari szakközépiskoláját, ahol vagy nyomdai munkásokat, vagy fodrászokat és kozmetikusokat képeznek. Beírtam, de még jó, hogy már akkor tudtam, hogy nekem nem ez kell. Ebbe a könnyűipariba a legalja ment, akik már az általánost is kettesekkel bukdácsolták végig.

Elmentem a város, sőt igazából a térség legerősebb szakközepébe informatikára, majd onnan egyetemre.

Az egyetem végül félbemaradt, mert a technikumnak + tanfolyamnak köszönhetően kaptam egy állásajánlatot. 10 éve dolgozom ugyanennél a cégnél.

és továbbra is tartom, hogy nem vagyok egyenlő azokkal, akik szrnak bele a tanulásba, az életbe, a küzdésbe. És a középiskolai végzettség még nem pénzkérdés, mivel tanköteles vagy.

És nem azért beszélek így, mert fennhordom az orrom, de basszus, egy ilyen embernél többet érek. Többet érünk mind, akik teszünk a saját boldogulásunkért, nem csak a segílykét várjuk a dolgozó emberek adójából.

A gyári munkásokat viszont semmiképp sem nézem le, és egy takarítót sem, mert az is tisztességes munka, és legalább dolgozik, nem a lábát lógatja.

2016. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%
Ès mégis mióta van egymással akár köszönöviszonyban is a végzettség és a munkahely/fizetès itt Magyarországon? A 8 általános se végzett maffiózónak több száz milliói vannak, a diplomások pedig a végzettséget sem igénylő munkakörökbe kerülnek nevetséges összegekért.
2016. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!