Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van kevés álláslehetőség a felsőfokú, középfokú végzettséggel rendelkező embereknek? Mit gondoltok a magyar munkaerőpiacról?

Figyelt kérdés

Nekem van diplomám és nem "ruhatár szak", hanem műszaki.De, én is jó pár elutasítást kaptam, mire találtam állást.Nem 2 hét volt, hanem sokkal több.


Azt veszem észre, hogy a magyar munkaerőpiac meglehetősen, kellemetlen.


Kevés a technikusi, asszisztensi,ügyintéző állás.Ahhoz képest különösen, ahány ember rendelkezik ilyen végzettségekkel.

Az ilyen hirdetésekre többszörös túljelentkezés van.



A felsőfokú végzettséggel rendelkezők sincsenek jó helyzetben.

Persze, kivéve az orvosok,villamosmérnökök, meg a hasonlók.


Rossz helyzetben vannak a jogászok, közgazdások.


De, bizonyos mérnöki végzettségekkel sem könnyű elhelyezkedni.A gépészmérnök telítődik, közlekedésmérnök már régen telített.A vegyészmérnöknek, környezetmérnöknek meg szintén nehéz.



Miből van rengeteg?

Összeszerelő, vagy szebb néven "operátor".Ebből a pozícióból Dunát lehetne rekeszteni.

Ilyen állást senki sem szeretne, aki oda kerül, amint lehetősége van menekül.

Nem elég, hogy rossz munka, még meg sem fizetik őket.



A fejlett európai országokban az a cél, hogy minél több középfokú, felsőfokú végzettséget igénylő állás jöjjön létre.

Nem pedig összeszerelő állások.Azokat inkább igyekeznek megszüntetni, kiszervezni más országba.



Aki meg Magyarországon szakmunkás mesterembernek tanul, az hamarabb kimegy külföldre, mint egy orvos.

Érthető, bagóért nem dolgozik.


2016. nov. 6. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Hat szerintem nagyon rosszul latod. Asszisztensi pozicio minimum 200 elerheto csak Budapesten.
2016. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Az ipari központokban rengeteg mérnök állás van üresen, gépészmérnök is, ki kell mozdulni Bp-ről!
2016. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, ha megszünnének a betanított munkák, mérnök se kellene, nem mellesleg meg a sok millió iskolázatlan ember éhen hallna
2016. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
*halna
2016. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

"Hat szerintem nagyon rosszul latod. Asszisztensi pozicio minimum 200 elerheto csak Budapesten."


Ennek a felén teljesen lehetetlenek a felentekzési feltételek. Odaírják hogy felsőfokú orosz ÉS spanyol nyelvtudás. WTF?

2016. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
#5 miert rokonyodsz meg ezen? Valoszinuleg multinal kell dolgozni, ahol megigenylik a nyelvtudast.
2016. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
én 1 hét alatt találtam melót miskolcon középfokú végzettséggel, 3 helyről is hívtak.
2016. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert Mo. a külföld összeszerelőcsarnoka. Ide csak droid operátor kell. Egy gyárban van 400 ilyen droid és kell rájuk 50 irodista, nem több.

Tanultad iskolában a piramist, háromszöget? Na, olyan formát képzelj el magad elé. Minél nagyobb a végzettséged, abból annál kevesebb állás van.

2016. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem is értem a kérdést, hisz magad válaszoltad meg.

Idézem:

"A fejlett európai országokban az a cél, hogy minél több középfokú, felsőfokú végzettséget igénylő állás jöjjön létre.

Nem pedig összeszerelő állások.Azokat inkább igyekeznek megszüntetni, KISZERVEZNI MÁS ORSZÁGOKBA. "

Nos, engedelmeddel felvilágosítalak, hogy azok a "más országok" a fejletlenebb kelet európai országokat jelentik. Ezért jött jól a felvevő és munkaerő piacbővítés az eu-nak a kelet európai tagállamok csatlakozásával. Jöhet a nyugati tőke kiszervezni az alja (pl.: összeszerelő) munkákat, amit aztán a kelet európai olcsóbban elvégez mint a nyugati. Hogy is van az eu-s 4 alapelv? Áruk és tőke szabad áramlása, szolgáltatások szabadsága és a személyek szabad mozgása. Ez nem win-win.

Tőke kiszervezi a telephelyet (tőke szabad áramlása), olcsó előállítási költség, viszi az árut a nyugati piacra eladni többszörös haszonnal, se védővám semmi protekcionista intézkedés... (áruk szabad mozgása), grátisz: megy a kelet európai nyugatra dolgozni olcsóbban (személyek szabad mozgása)

Ehhez meg a kedves vezetőnk, orbán viktor pucsítva asszisztál.

2016. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Régen tervgazdálkodás volt, előre lehetett tudni, hogy hány kémiatanár meg anyagmérnök fog nyugdíjba vonulni, mennyi állás lesz tíz év múlva, ezért annyi embert képeztek ki, hogy legyen utánpótlás. Nehéz volt bekerülni a felsőoktatásba, sőt a gimnáziumnak, szakközépiskolának is nagyobb presztizse volt, viszont aki elvégezte, az minőségi tudást kapott és el is tudott vele helyezkedni. Most viszont teljesen kiszámíthatatlan az álláspiac, a szakképzés nem tart vele lépést. Akinek piacképes tudása van, az nemcsak a magyar, hanem külföldi állásokat is elnyerhet. Munkát találni mindig lehet, csak az a nehéz, hogy földrajzilag és fizetésben is megfelelő legyen.
2017. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!