Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnám magam rászoktatni...

Hogy tudnám magam rászoktatni a spórolásra?

Figyelt kérdés

suli mellett gyakorlatra járok (egy hónapba 2 hetet) ezért kapok 13 ezret. ami végülis jól jön meg minden:)

egy éve kapom. eleinte tökjól be tudtam tartani, volt h köv. hónapra is maradt 3-4 ezer. de most nem bírom ki ha van nálam pénz. nemtudok spórolni. annyira zavaró. van h ahogy megkapom, azon a héten elköltöm(nem hülyeségekre, általába ruhára, vagy ilyesmire) de van hogy megtetszik valami, és akkor kérdek kölcsön, nehogy elvigyék vagy valami, és így előre elköltöm. aztán alig várom hogy megkapjam a fizetést, de adhatom is vissza,mert ugye tartozok.

Régen nem voltam ilyen. és msot eléggé idegesít már.

hogy tudnám magam valahogy leszoktatni erről?

előre is köszi:)

17/L


2010. ápr. 28. 12:16
 1/2 anonim válasza:

a legegyszerűbb ha csak annyi pénz van Nálad, amennyit feltétlen szükséges.

Én rendszeres keresettel rendelkezem, azt is nehéz beosztani, ezért szoktam egy excelben vezetni a kiadásaimat. MINDEnT!

2010. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem sokat spórolnál,ha pl:meglátsz 1 jó ruhát és meg akarod venni,akkor ne kérjél kölcsön,hanem kérdezd meg a pénztárost,hogy van-e még?Ha nincs hoznak-e még és mikor?Várd meg a fizetésed és utánna vedd meg,ne kérjél kölcsön.

Én még iskolába járok,csak akkor van pénzem,ha kapok anyától,ezért én se tudtam megvenni,amit akartam.Anyukámnak úgy kb. 1-másfél hónap kellet,hogy összegyűjtse a pénzt,arra a dologra,és bár nem volt már a kirakatban,a boltban még 1 rahedli volt,pedig azt is vitték,mint a cukrot.

Jobb ha most kezdesz el spórol,nem jó ha későn veszed észre,mert utána már nehéz leállni.

2010. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!