Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az milyen indok, hogy azzal...

Az milyen indok, hogy azzal bocsátottak el, hogy "te nem vagy képes átvenni a cégünk közösségének szellemiségét és beilleszkedni a kultúrájába"?

Figyelt kérdés
Ezt mondták, majd hosszasan fejtegette ki a főnök, hogy ez is közösség, be kellene illeszkedni előbb-utóbb blablabla, meg hogy engem szakmailag már nem is igazán kérdőjeleznek meg, de olyan, mintha mégis én volnék a leggyengébb láncszem. Ez normális indok, vagy csak amolyan mondvacsinált, mert kellett a hely másvalakinek?

2016. nov. 7. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez lehet normális indok is, lehet mondvacsinált is.
2016. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a kollegaid utaltak, sokat panaszkodtak rad, es a fonoknek betelt a pohar.
2016. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem túlóráztál eleget.
2016. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is lehet mondva csinált is meg valamilyen szerepet is játszhat a dolog a kirúgásodban. Nekem volt egy olyan esetem, hogy állásinterjú után nem kaptam meg az állást, erről telefonon értesítettek, majd olyasmiket mondtak, hogy nem én vagyok, akit keresnek, varrassak fel tököket és növesszek gerincet, meg hogy képtelen vagyok még saját magamért is kiállni, stb. Szerintem ne bánd, hogy kirúgtak, mert lehet, hogy a jövőben kikészültél volna ott idegileg. Visszagondolva én sem bánom, hogy nem kaptam meg azt a bizonyos állást. Most is van munkahelyem, a magam módján zárkózott vagyok, de senki nem köt belém, hogy szellemiség meg kultúra ígymegúgy meg stb., hanem látják, hogy el tudom végezni a feladatom, a kezem alatt minden működik és meg vannak velem elégedve maximálisan. És szerintem elsősorban ez a lényeg.
2016. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 acelsziv ***** válasza:
72%

90%, hogy kamu indokot hallottál.

Engem kb ugyanilyen indokkal rúgtak ki egy gyárból panaszmentes fél év meló után. Annyi volt a bűnöm, hogy megpályáztam egy irodai melót és ez a főnökömnek nem tetszett.

2016. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy jellemző magyar elbocsájtási indok szerintem... Azért is alacsony a termelékenységünk lehet, mert sokan és sokat trécselnek a munkahelyen, és inkább fontosabb a barátkozás, mint a tényleges érdemi munka.

Szerintem ne bánkódj, és mint az előzőek is írták, fogd fel úgy, hogy ez a legjobb ami történhetett, és van esélyed egy jobban passzoló állásra/munkahelyre.

2016. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Mondvacsinált, ha már régóta ott dolgozol és nem változott semmi részedről.

Mondvacsinált, mert nem tartalmaz konkrét hibát (az valami ilyesmi lenne: mindig ellopod más kajáját a hűtőből, nem működsz együtt, elhúzod a projektet, stb).

Mondvacsinált, ha korábban még nem szóltak, hogy mi a probléma, min kellene változtatnod.


Nem ajánlotta fel, hogy közös megegyezéssel menj el?

Ha aláírod a közös megegyezést, akkor nem kell indokolniuk, de ha kirúgnak, akkor kell az indoklás. Ha ilyen maszlag lesz benne, akkor simán lehet perelni. Ha közös megegyezéssel jössz el, akkor nem perelheted.

2016. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
kell a főnök rokonának a helyed :D
2016. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!