Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elvállalnátok ezt a munkát?...

Ti elvállalnátok ezt a munkát? (gazdasági vonal) bővebben lent

Figyelt kérdés
Költöznöm is kellene hozzá, vidékről ( vas megye) Budapestre. Nyár óta vagyok munka nélkül, csak annyi félretett pénzem van, hogy egy szobát ki tudjak venni, meg max az első fizetésig elleszek valahogy. Közgazdászként végeztem, két éves ügyvezető asszisztensi tapasztalatom van. Angolul felsőfokon, németül középfokon tudok. 200 nettót ajánlottak, cafeteria fél év után lesz ( +20 ezer ), az alapfizetés évente az inflációval nő. Kicsit keveslem, egy szoba jó esetben rezsistől 60, de inkább 70, Bkv bérlet, stb...holnapig kell visszajeleznem.
2016. nov. 10. 12:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ez a sok ellentmondás, mert mindenki mást és másképp néz.


Az éhezés elől menekülő kelet mo-i azt látja, hogy 1 liter legolcsóbb tej az Aldiban itthon is és Stájerországban is 0,5 EUR, a sör szintén, a (munkás)szállást meg kapja a gyártól ahol dolgozik. Csak a fizuja 3x annyi kint, mint itthon (vagy ugye itthon lehet munkanélküli volt). Logikus, hogy az jön le neki, hogy nyugaton minden jobb és semmi se drágább.


Aztán van az, aki nem ezt nézi, hanem azt, hogy itthon 1500 EUR-t keres, kint 2500-at keresne, csak itthon egy szép lakás bérlése 500 EUR még kinn ugyan ez 1200, itthon egy átlagos étteremben egy vacsora 20 EUR, kinn 70 és itthon 1 EUR-ért visz haza a taxi km-enként, míg kinn 4,5 az induló és 2,9 a km díj...


Minden csak viszonyítás kérdése

2016. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Tobbed magukkal az egyetemsitak szoktak lakni..kihagytad az is szot....2oo ból nem.jon ki egy alberlet, hacsak nem a magdolna vagy a szigony korul esetelg a hos utcaban nezelodik valaki. Egy szobat berelve ki lehet jonni egy honapban, de mas a honaprol honapra elek es mas a ne megyek haza egy honapban egyszer sem videkre, mert azt is inkabb felrerakom kategoria.
2016. nov. 10. 14:40
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Ember, te mirol beszelsz?


Nekem 200 netto volt anno a kezdofizum, es ebbol eltunk ketten az akkori parommal. Albi+rezsi kijott 110-re, tobbibol meg elvoltunk. Nem eheztunk, pedig egy ferfiembert is etettem ebbol a penzbol.


200bol neked egyedulallo nokent ki kell tudnod lazacskán jonni. Amugy most mibol elsz es mennyibol? Mert ugy latom itt az igenyek vannak tul magasan.

2016. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Budapesten alsó hangon 200€ egy kiadó szoba, (tehát 1-2-3 emberrel osztozol még a lakáson) és egy kis garzon 400 (igen, a 18.kerületben is hirdetnek már ennyiért egy 30nm-es kis sufnit). Stuttgartban meg mondjuk ugyanúgy egy szoba bérlése többed magaddal a külvárosban 300€, a belső részeken 400-tól, míg egy garzon 550-600tól kezdődik... a fizetéseket nézve nem jelent összehasonlíthatatlanul nagyobb terhet. A tömegközlekedésre, vagy autó fenntartására költött összeg több tényezőtől függ. Az élelmiszerárak az Aldiban, Lidlben, Pennyben nem mondanám, hogy sokkal magasabbak mint otthon, az általam fogyasztott termékeknél kb 10%, a drogériás áruk pl sampon, balzsam, parfüm, van ahol olcsóbb. Még mielőtt valaki letámadna, ezek saját tapasztalatok, és lehet, hogy csak én és az ismerőseim voltunk/vagyunk ilyen szerencsések, hogy a pénzünkből itt sokkal jobban megélünk. Szóval ezt a 3x többet költ dolgot nem igazán értem, van miből többet költeni, de több is marad a bankszámlán.


A kérdéshez visszatérve... én is elvállalnám a munkát, és ha már Budapesten vagy könnyebben tudsz váltani, meg kicsit spórolni, és aztán felmérheted, hogy milyen lehetőségek vannak máshol.

2016. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Most itt nem kell emberezni, meg büszkülni h ebből még férfiembert is etettél, en is el tudnek lenni ebbol vigan, ha nem lenne igenyem...igenyeim: havi legalabb egyszer hazalatogatni, es, felretenni kb 50 ezret. Amugy meg ugyvezeto asszisztenskent kerestem ennyit kicsit meg tobbet is, itt helyben, plusz cafeteria. Csak sajnos megszunt a ceg.igazabol ez ami leginkabb fusztralo h ez visszalepes lenne.
2016. nov. 10. 16:48
 16/22 A kérdező kommentje:
De azt hiszem elvallalom, kozbe meg keresek jobbat. Mondjuk elegge kint van a ceg, csepelen, es 9-18 ig van a munka minden nap. Mire munka utan visszakecmergek a varosba, nem tudom ki interjuztat meg ilyenker
2016. nov. 10. 16:50
 17/22 A kérdező kommentje:

Most, hogy írtam az előzó hozzászólásomat, leesett, h tulajdonképpen nem is a fizetés az, ami zavar, hanem maga a munka jellege. Előzőleg egy személyben voltam fordító, tolmács, (kül)kereskedelmi ügyintéző export-import, a teljes beszerzés tőlem függött, az alapanyagtól, hogy legyen mindig minden időre egészen a vécépapírig, vevőkapcsolattartás, igazgató ügyes-bajos dolgainak intézése etc. a könyvelésen kívül gyakorlatilag minden. a munkaidő is olyan volt, ha volt munka, akkor 12 órát is bent voltam, cserébe ha kevesebb volt, elmehettem akár délben.

Ezzel szemben most egy egylégterű irodábancsinálhatnék szellemi szalagmunkát (account receivable), kötött munkaidőben 9-18ig. és még a fizetés is kevesebb.

2016. nov. 10. 17:06
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha Csepelen van a munka akkor menj albérletbe Csepelen... Akkor nem kell visszacaplatni sehova és ott még olcsóbb is jelentősen a bérlemény, mint a belvárosban.
2016. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

# 17/


Az lehet, de az a munka már elúszott, nincs. Tehát mi a jobb, munkanélkülinek lenni, esetleg közmunkázni 40e-ért vagy továbblépni?

2016. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

3szor többet költ témára:

Ha a fizu 3x nagyobb de a költségek is 3 szorosak. Akkor miért megy el ennyi magyar akár segédmunkásnak is? Akik visszajárnak vagy hosszabb ideig kint élnek azokra nem lehet mondani hogy csak szerencsét próbálnak, tehát azérrt megy ki mert jobbak a feltételek

2016. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!