Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusokból azért van...

Informatikusokból azért van hiány Magyarországon, mert csak kb.5-10 éve lett széles körben elterjedt a komolyabb számítástechnikai jellegű eszközök alkalmazása, szolgáltatások nyújtása, kutatás-fejlesztés?

Figyelt kérdés

Mert pl. 2000es évek elején emlékszem csodaszámba ment ha egy háztartásban volt egy régi, lassú Pentium II-es számítógép vagy egy nyomógombos Alcatel telefon. Ilyen jellegű szolgáltatások is gyerekcipőben jártak, szoftverfejlesztés, programozás stb.

Akkor még érthetően kevesen tanultak informatikusnak, oktatás se volt kiépítve ennyi helyen, tanárok stb.


Most meg csodálkoznak, hogy nincs elég képzett és tapasztalt informatikus. Hát hogyan lenne? Ennyi idő alatt lehetetlenség lépést tartani egy ágazat fejlesztésével, annyi szakembert kiképezni amennyi kell.


2016. nov. 12. 15:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mindenhol hiány van, mert olyat hívnak be, aki kettessel átcsúszott, de csinos. Fel is veszik, mert olcsó, majd rájönnek, hogy semmit nem tud és kirúgják.

A másik, mikor olyat várnak el, amit egy senior se fog tudni teljesíteni, mert olyan írja ki a munkát, aki semennyire nincs képben. Ezek a 8 féle nyelven tudj programozni, spanyol-orosz C1 nyelvviszga típusú hirdetések.

Pályakezdő nem kell, mert be kell tanítani.

Én ezt látom. Meg azt, hogy kitűnő diplomával egy visszahívást se kapok.

2016. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11: Mi a baj a kettessel? Inkább azzal van a baj ha 10-dikre sikerül valakinek egy vizsga.
2016. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kettes azt jelenti az anyag felét tudod kb.
2016. nov. 13. 12:06
 14/14 anonim ***** válasza:

"Kettes azt jelenti az anyag felét tudod kb."


Vagy azt, hogy olyat kérdezett a tanár a vizsgán, amit nem is vettek. Vagy azt, hogy bal lábbal kelt fel a vizsga napján. Vagy azt hogy rohadtul nem 40 meg 50%-tól volt kettes, hanem 60-70-től (láttam már ilyet). Vagy ezer másik dolgot. Arra meg baromira kíváncsi lennék, hogy honnan a frászból tudná meg bárki is, hogy én számítástudományból kettes voltam mondjuk. A diplomán nincs rajta.

2016. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!