Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az illem szabályai szerint a...

Az illem szabályai szerint a 8 órás munkaidő hány százalékát töltsem beszélgetéssel és hány százalékában dolgozhatok némán, belemerülve a munkámba?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok akár egy órán keresztül is némán - belefeledkezve a munkámba - dolgozni, mert élvezem és jól megy.
2016. nov. 14. 17:30
 1/10 A kérdező kommentje:

Adatrögzítő vagyok. A precizitás az esszenciája a munkámnak. Sajnos egyszerre csak egyfelé tudok figyelni, tehát, ha elindul egy beszélgetés a kis létszámú csapatban, akkor már meg kell állnom a munkával. Nagyon szeretem a munkám, kissé introvertált is vagyok, de az egyik kolleginám (aki tök aranyos) nagyon extrovertált, csacsogós, és ő kiválóan meg tudja osztani a figyelmét.

, , Megbántani nem szeretném, munkaidő után rohanok haza főzni, stb, plusz napi három órát utazom, szóval itt kizárólag a kellemes munkahelyi légkör megteremtésére törekszem.

, , Mondjuk, ha óránként egyszer mondok valamit, az elég?

, , (időjárásról, reggel olvasott bulvár hírekről, utazási viszonyokról , ilyesmiről)

, , Mindenképp velem szeretne beszélgetni, a többiek is inkább csöndesebbek, de engem valamiért nagyon csíp.

, , Sajnos nincs túl sok közös témánk, de én hajlandó vagyok olyan dolgokat néha felhozni, ami engem nem érdekel, de őt mondjuk szórakoztathatja arra a pár percre. (ebédidőt nem tartjuk a cégnél)

2016. nov. 14. 17:32
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Az illem nem rendelkezik a munka közbeni kötelező pofázásról, mert nincs ilyen, amivel szerintem te is tisztában vagy.
2016. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De a kisfőnök is rámszólt, hogy beszéljek többet.

A közepes főnök (a kisfőnök feletti), aki arról dönt, hogy ki marad és kit vesz föl, az azt mondta, hogy nem a szocializáció a cél, hanem hogy minél több darabot csináljak és minél pontosabban, és azt is mondta, hogy amikor még ő adatrögzítő volt, neki is akkor lettek hibái, amikor beszélgetett munka közben az irodában.

Viszont a kisfőnök nem csípi az introvertáltakat, se ez a kolleginám, mert megbántásnak veszi, ha valaki csendben van, pedig én nem akarok senkit se megbántani.

2016. nov. 14. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
kb úgy adod elő az adatrögzítést állandóan, mintha ez valami hatalmas hivatás lenne, kihívás, stb...
2016. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

én dolgoztam régen back office-on, és ott simán megengedték a csopvezek, hogy fülessel zenét hallgassak. Az annyira nem vonta el a figyelmem, mintha beszélni kellett volna. A szünetekben viszont mindig beszélgettem a többiekkel. :)

próbálj meg te is a szünetekben kommunikálni :)

2016. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ötös, tökéletes a meglátásod, én is így gondolom, de ez a lány kifejezetten bántásnak veszi, ha MUNKA KÖZBEN csönd van. Iszonyat pörgős és nagyon ügyes.
2016. nov. 14. 18:06
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

És mi lenne, ha VELE beszélnéd meg ezeket a dolgokat?

Mondd el neki, hogy Te nagyon szívesen beszélgetsz vele, de néha annyira belefeledkezel a munkába... és nem vele van problémád, csak koncentrálsz :-)

Ha nemrég mentél oda, akkor azt is megemlítheted, hogy ha már jobban belejöttél, biztosan többfelé is tudsz figyelni, stb.

2016. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
7-es vagyok: még azt is megtenném, hogy munka után elmennénk/meghívnám pl. egy kávéra és egy jót beszélgetnénk... :-)
2016. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is extrovertált vagyok, és sokat beszélgettem munka közben. Ezt viszont én is csak azért engedtem meg magamnak, mert nem ment a munka rovására. Eleve meg tudom osztani a figyelmemet, másrészt és gyorsan dolgozom.

Kollegám introvertált és baromi lassú. Ha részt vett a beszélgetésekben, lemaradt, kicsit ilyen esőember is volt ráadásul, viszont hozzá jött még egy nagyon lassú munkatempó is.


Elsődleges célod az legyen, hogy a munka rovására ne menjen a beszélgetés. Ha ezt másképp nem tudod megoldani, csak ha nem beszélgetsz, akkor a munkával foglalkozz. Ha van egy kis időd, akkor viszont mondjuk menj ki kávézni a többiekkel, kommunikálj, de csak ha úgy engedi időd, mert az is zavaró egy munkahelyen, ha valaki nem a csapat tagja, nem szocializálódik.


Amúgy óránként 10 perc szünet jár a gép előtt dolgozóknak, viszonyításképpen.

2016. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.

Hát igen, én is ilyen nyomi vagyok sajnos nem egy ügyes típus, ami az irodai munkát illeti.

Van egy álláslehetőség külföldön, lehet elvállalom, mert "bennszülött" hívott, akit jól ismerek, már laktam nála korábban.

Persze gyári meló, de azt már próbáltam, ismerős terület, és nagyon jól ment, sokat is poénkodtunk kinn a lengyelekkel, csak apu betegsége miatt haza kellett jönnöm, és itt ragadtam.

Jövőre mehetek. Még átgondolom, hogy tényleg való-e nekem ez a munka. Köszi a válaszokat mégegyszer.

2016. nov. 15. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!