Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizetett a Meló Diák! Mit...

Nem fizetett a Meló Diák! Mit tegyek? (Lent! )

Figyelt kérdés

Tavaly októberig dolgozhattam diákként, eddig volt érvényben az diákigazolványom. Akkor már majdnem 3 éve dolgoztam a Meló Diáknál. Nyáron a munka mellett is sok dolgom volt, utána pedig elkezdtem egy főállású munkahelyen is tevékenykedni; így semmi időm nem volt az utalásokkal foglalkozni, bíztam az iskolaszövetkezetben!

Kasszásként dolgoztam Tescoban, mint diák munkavállaló; mivel sok boltba kellett mennem, mindig felírtam magamnak is, hogy hol, mikor, mettől meddig dolgoztam. A jelenlétikre is figyeltem, este is ellenőriztem, hogy kitöltöttem-e! Novemberben történt az, hogy kiszámoltam a fizukat és ellenőriztem az utalásokat... TÖBB, mint 500000 forinttal utaltak kevesebbet!!!

Jeleztem az akkori témavezetőmnek, aki megkért, hogy mindent tüntessek fel egy Excel dokumentumban, küldjem el neki és intézkedik. Egy hónap múlva sikerült begépelnem, de addigra még 3x (!) átszámoltam mindent. Pár hónapig NEM kaptam választ, konkrétan sz@rt rá az illető; majd, amikor ráírtam, hogy mi a helyzet, közölte, hogy ők mindent számfejtettek. Biztosan én írtam be magamnak ide-oda plusz napokat, nem?! :'D

Most, hogy új témavezető van ennél a munkánál, írtam neki is, de ő még jobban nem törődik vele, elméletileg csinálja; de 2 hete, amikor megint írtam neki, konkrétan ignorált; nem kaptam már semmilyen választ...

Azt hiszem, holnap bemegyek végre személyesen!

Mit lehet ilyenkor tenni? Az összes jelenlétit kitöltöttem, meg az üzenetekben és bejegyzésekben is szerepel a Facebook-on, hogy jeleztem anno, hogy mikor szeretnék dolgozni! :)) Nem hagyom ott azt a pénzt! :'D

Neten ezt találtam:

"Jogorvoslatért ezekben az esetekben az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőséghez, vagy munkaügyi bírósághoz fordulhatsz. És tedd is ezt!"


Ötlet? :)



2016. nov. 15. 11:17
 1/7 A kérdező kommentje:
* 50.000 Ft (Bocsi!)
2016. nov. 15. 11:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért. Kicsit sokalltam az ötszázat diákmunkára. :)


A boltoktól kell kikérni a jelenlétit, az a hivatalos irat, nem a te Excel feljegyzéseid.

2016. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj be személyesen, szedjétek elő az összes jelenléti ívet és a bérszámfejtővel együtt számoljátok át együtt.

Nekik 5 évig meg kell őrizni az összes pappert, szóval simán le fogja tudni vezetni. Ha valamit nem értesz, hogy mit, hogy számol, addig magyarázza, amíg meg nem érted. Illetve te is jegyzeteld le, amit mondd és számold külön papíron magadnak (miközben folyamatosan kérd a megerősítést, hogy jólszámoltad-e és mutasd neki, hogy mi van a papírodon)

2016. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most telefonáltam be, elméletileg folyamatosan csinálják! :)

Tudom, hogy sok az a 10 hónap...

Lehet, hogy kicsinyes vagyok, hogy ekkora "cirkuszt" csinálok ebből, de MD-s fizuként, fél havi munka; meg, amúgy is jár, megdolgoztam érte.

2016. nov. 15. 11:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet az adot meg egyeb jarulekokat nem szamoltad bele?

Netto vagy brutto oraberrel szamoltal?

2016. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az 50k hiány csak egy hónap alatt jött össze, vagy összesen amíg ott dolgoztál?
2016. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Nettóban, természetesen! :'D

#6 3 egymást követő hónap alatt...

2016. nov. 16. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!