Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak nettó 77 ezret...

Miért csak nettó 77 ezret keresek közszférában rendszergazdaként, ha ez egy igen jól fizetett meló elvileg?

Figyelt kérdés

Egy iskolánál vagyok, és kb 150 gép tartozik hozzám+a teljes IT infrastruktúra. A feladatköröm elég sokrétű, van mikor hogy csak egy tanárnak kell elmagyarázni, hogy működik a Gmail, de van, hogy komplett rendszert tervezek. Most is újra terveztem az egész intézmény hálózatát mindennel együtt, most megy a harc a KLIK-el, hogy legyen szíves megrendelni az eszközöket. De...

Mindezt 77-ért?


Azért vállaltam el ennyiért, mert 2 évig semmi munkám nem volt. "vidéki" gyerek vagyok, mindenféle kellő kapcsolati tőke nélkül, és így kb lehetetlen a versenyszférában munkát találni. Most ez a suli jó lesz referenciának.


De nem lehetne valahogy legalább nettó 100-et kikönyörögni valahogy? Ez a közszolgai lét még elég új nekem... Mondjuk egy kényelmes irodából jobban tudom a maszekokat is rendezni, csinálni. :D Azokkal együtt havi 100-110 összejön. De erre meg nem lehet építeni.


Ja meg a másik, hogy Cafetériát sem kapok. Ez mennyire normális? Az igazgatónk próbál harcolni érte, de eddig sikertelenül.


Ma egy linuxos szervert üzemeltem be, ezen lesz egy FTP tárhely és a suli honlapja is. UNIX-ot jobban szeretem, én DOS-on nőttem fel, szerver oldali Windows nekem átláthatatlan meg instabil.


A kevés fizu ellenére jól érzem itt magam, azt a meló nélküli 2 évet senkinek sem kívánom, ráment a komoly párkapcsolatom is.



28/F, Zala megye



2014. júl. 25. 11:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Rendszergazdákat sehol sem fizetik túl. A közszférában pedig bértábla van, annyi a béred, amelyik sávba tartozol. Tapasztalat nélkül a versenyszférában sem kapnál sokkal többet. Ha meg maszekolsz, gondolom adómentesen, ezzel te magad is hozzájárulsz a kevés fizetéshez
2014. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ember! Hogy legyen tapasztalatom, ha sehova sem vettek fel? Sok-sok állásinterjún jártam, de semmi. OKJ-s mérnök informatikus asszisztens végzettségem van, de ez itt nem érdekes.

Meg ki az aki "legálban" maszekol? Annyira lecsúszott környék ez, hogy ha felszámolnának minden feketézést, itt konkrétan éhen halnának az emberek.


Amit tudok annak a 90%-át tapasztalati úton tanultam meg! Kiábrándító, siralmas, ami itt megy. Jó tudom Budapesten biztos könnyebb... De ott még fizess albérletet is, ami 50-60 körül van, meg még erre jön a rezsi.


Ja lakjunk többen? 28 évesen már vágyok egy kis privát szférára.


Elszomorít, hogy a vidék meg magasról le van tojva.


Ja meg úgy könnyű, ha anyuciék betesznek valami jó helyre, de nálam nem játszik ez az opció. Szüleim egyszerű gyári munkások. Csak ők 3 műszakban keresnek kb ugyan annyit, mint én office time-ban.


Nem kérek én sokat... havi 100 nettóból már ki lehet jönni, éppen hogy.

2014. júl. 25. 12:04
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Ezert a meloert ennyit adnak.


Ha nem eleg keress masikat. Ennyi.

2014. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Közalkalmazottként tök mindegy, vidék, vagy város. A besorolás egyforma. Kénytelen vagy kibekkelni abban az iskolában a gyakorlatodat a szakmádhoz. Semmi nem akadályoz meg abban, közben keresed az álmaid melóját és, ha megtaláltad, dobbantasz a suliból.
2014. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Csak úgy mondom, hogy a takarítónők is ennyit keresnek. Szép, nem?

És az én munkámhoz, azért nagyobb felelősség is társul. Ugye ez valamennyire egy bizalmi pozíció, és elég fontos adatok vannak tárolva a rendszeren. 1 éve E-Naplóra tért át az intézmény. Szóval fontos, hogy a rendszer mindig a megfelelően működjön. És már sok munkám volt, mert az elődön káoszt hagyott itt. Vírusos gépek, buherált windowsok (holott tisztaszoftver program van...) stb stb.

2014. júl. 25. 12:11
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"ha ez egy igen jól fizetett meló elvileg"


Szerintem a szoftver mérnőkkel kevered össze. :D

2014. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
irrelevans hogy mekkora szerinted a felelosseg. Ennyi jar erte, ha nem tetszik barmikor valthatsz.
2014. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

"OKJ-s mérnök informatikus asszisztens végzettségem van"


Szoval van valami jol hangzo, egyebkent meg nulla erteku papirod.


Mernok informatikus ASSZISZTENS, agyam eldobom :)

2014. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Semmit nem tettek alám. Zalai vagyok én is, ha nem akarsz Pestre vagy külföldre menni, akkor vagy megszokod a kevés fizetést, vagy vállalkozol. Vállakoztam én is, tisztán, IT területen, jelenleg külföldre hoztam a cégem Nem a kifogásokat kell gyártani meg panaszkodni, hanem keményen odatenni magad, tanulni, teperni, kapcsolatot építeni. Hidd el, ezzel érsz el sikert, nem a nyafogással. Nekem is gyári dolgozòk a szüleim, de mindig arra tanìtottak, hogy a sikerért, jólétért teperni kell, nekem még sikerülhet, ha nekik nem.
2014. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tudom, ők jóval 300 nettó fölött keresnek, ahhoz nem kevés tudás és elhivatottság kell. Belekóstoltam én is a programozásba, de nem az én világom.

Egyedül a Java mozgat, épp egy androidos app fejlesztését tervezem, de ahhoz még elég sokat kell tanulnom. De szerencsére kb mindent megtaláltam hozzá a neten. Haver netrádiójának lesz amúgy.

2014. júl. 25. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!