Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kínai munkás nap 12-14 órákat...

Kínai munkás nap 12-14 órákat dolgozik szalag mellett nevetséges pénzért-ez miért nagy újság a tv-ben? Jöjjenek el Kelet-Mo-ra ahol ugyanez megy! Vagy ez már nem érdekes?

Figyelt kérdés

Nézem a tv-t ahol dokumentumfilm megy a nagy kínai gazdaságról és arról hogy a szegény kis kínai munkások milyen feltételekkel robotolnak hogy a gazdag eu-nak gyártsanak.

És jönnek a részletek hogy napi 12-14 órák szalag mellett szinte zéró munkavédelemmel, mindez nevetséges pénzért ft-ra átszámítva még havi 100at se kapnak és érdekvédelemről ne is álmodjanak betegnek nem lehet lenniük mert vissza se kell menni szabadság max papíron stb.


Na de állj! Kelet-Mo. nem Kína. 10-12 órákat húzok le szalag mellett (4 órás bejelentéssel…) munkavédelem zéró azt lespórolja a cég, beteg nem lehetek mert vissza se kell menni szabi max papíron és menyit keresek? papíron minimálbért + feketén zsebbe, de együtt nincs meg a 100.


Azt tessék nekem megmondani miért is olyan nagy szám hogy Kínában mi megy?

Hát jöjjenek ide (elvileg) az EU-ba Mo-ra! Ugyanez megy!

Vagy erről nem lehet filmet forgatni?


2016. nov. 24. 08:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy jöjjenek Dél-Dunántúlra, ahol még az ilyen munkához is protekció kell...
2016. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Ki kényszerìt arra a munkára tèged? Ha fiatalon a kocsmában töltötted az időd nagy rèszèt, most mit vársz? Havi 500-at? Kìnàban a vidèki embernek 0 esélye van. Magyarországon, az EU közepèn minden adott ahhoz hogy jól élj! Azt hogy te ezt nem hasznalod ki ès csak kifogasokat keresel az bizony a TE hibàd.
2016. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Mik ezek a negatív ökörségek? Mondta valaki, hogy kocsmában töltötte az idejét? Szerintem az írásképéből látszik, hogy nem egy szerencsétlen gyökérről van szó. Kelet-Magyarországon tényleg ez a valóság. El kell onnan jönni egyébként. Tudom, hogy a magyarok általában nem mobilisak és elég nagy sz_rnak kell ahhoz történni, hogy megmozduljanak, de a családom amikor már nem tudták miből fizetni a törlesztőt, akkor békésből elköltözött Sopron mellé ahol most majdnem 4x annyit keresnek. Nehezen mozdul a magyar tényleg, inkább nyel és morog magában (vagy itt).
2016. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért morog magában? Nekem ahol nem volt jó valami, egyszer ràkérdeztem hogy lesz-e vàltozàs, ha a vàlasz nem volt, màris léptem. Minek szo*assam magam rossz munkahelyeken? Mi tart valakit egy ilyen helyen? Azért marad hogy moroghasson? Akkor csak tegye. Addig èn jò helyeken vagyok.
2016. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

4:

Gondolom, hogy valamilyen okból nem tud költözni. Vidéken meg nem te válogatsz...

2016. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
4-es: kelet-magyarországon nem így működik, ott a sz_rból tudsz a máshogyan sz_r felé lépni. :D el kell onnan menni nyugat-magyarországra vagy külföldre. tőke nélkül nehéz, de NEM lehetetlen.
2016. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Néha tényleg az az érzésem, hogy egyesek azért nem váltanak munkahelyet, hogy folyamatosan lehessen miről puffogni.
2016. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Ja ja ja mondod hogy el lehet jönni magyarország baromi jó hely eu nyugati államok. Mintha kínából nem lehetne átmenni Japánba, Szingapúrba, Koreába, Hong Kongba bár az kína mégis ott a legdrágább 1 mekis kaja valamit mond a gazdaságról. A világ legfejlettebb helyei. Kínából beszéltem átlagemberekkel, 400.000 dolláros házuk volt, kerttel, VIDÉKEN. Nehogy azt higyjétek hogy az fejletlen, a legdrágább gyülölcsök ott élnek. A gazdaságuk megelőzte az USÁ-t, míg a nyugati államok gazdasága CSÖKKEN ez tény, statisztikák támasszák alá.
2016. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kína melletti államok a nyugati szintnek felelnek meg!!


(és még migránsok sincsenek..).

2016. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Ki beszél itt kínáról? :D Rajtad kívül persze. Hogy jön ez ide ember? Ráadásul ha ott el akarsz jönni az országból, akkor még fejbe is lőnek, ha nincs szerencséd. Valóban vannak gazdagok is, de EGYÁLTALÁN NEM ez a jellemző, a többség éhbérért robotol. Azért pörög a gazdaságuk, mert lassan 1,5 milliárdan vannak és a gyerekektől az aggastyánig mindenki dolgozik, mert az összes multi odaviszi a gyártósorát, mivel helyben van minden nyersanyag és nevetségesen olcsó a munkaerő. Ennyire hülye nem lehetsz, ha azt hiszed, hogy egy ország gazdasági mutatója jellemzi azt, hogy mennyire élnek ott jól az emberek.

"Támasszák". Azt hiszem nincs is több kérdésem.

2016. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!