Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elítélendő, hogy 22 évesen...

Elítélendő, hogy 22 évesen itthon ülök, mivel semmihez nem értek ami kelendő a munkaerőpiacon és nem találok munkát 3 hónapja?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul választottam pályát, hiába szereztem diplomát egyetemen, annak semmi értéke nincs a munkaerőpiacon, ilyen szakon végzett embereket nem alkalmaznak sehol. A nyelvtudásom se túl erős, angolul tudok középszinten. Konkrétan elszórakoztam 3 évet az életemből. Már úgy értve, hogy tanultam rendesen, csak feleslegesen.


Úgy gondoltam pályát váltanék, csak már kicsit késői így...meg nem tudom finanszírozni sem, viszont munkát se találok amiből fedezhetném majd a kiadásokat. Ez egy ördögi kör.


2016. nov. 25. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

betanított munka meg gondolom túl alacsony az elvárásaidhoz... mert elvárásaid ugye vannak?



Ha szüleid milliomosok, akkor nem elítélendő, sőt én is ezt tenném a helyedben. Dolgoznak a qrvaanyja.


De ha nem azok, akkor a 0nál több bevétel is számít, még akkor is ha ördögi kör.

2016. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A betanított munkához se értek, oda is kell valamilyen kézügyesség meg gyorsan is kell haladni, nem lehet szerencsétlenkedni. Nekem pedig tényleg nulla a kézügyességem.
2016. nov. 25. 20:35
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Azért nem origamizni kell a gyártósoron...
2016. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Épp a napokban láttam egy hirdetést ilyen jellegű munkára és ott követelmény volt a "jó kézügyesség" és "pontos, precíz munkavégzés".

Én nem értek az ilyen szerelős, csavarozós, csomagolós dolgokhoz, béna vagyok hozzá.

2016. nov. 25. 20:41
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

#2 el tudtál végezni egy egyetemet, meg meg tudtál tanulni középszinten angolul, akkor ne akard már bemesélni nekem, hogy nem tudsz levenni egy 5kg-os dobozt a szalagról és rátenni egy raklapra.


betanított munkán 8áltlánossal rendelkező emberek vannak.. nekik szerinted milyen "kézügyességük" van?


szerintem te nem akarsz dolgozni. Azt hitted mint a kortársaid, hogy elvégzel a diplomát és tied a világ meg a milliós fizetés amiért nem kell sem megdolgozni sem bejárni a melóhelyre. Aztán hopp első pofon az élettől, suli vége, dolgozni kéne és nem azt kapod amire számítottál. Melóba kell járni, le kell tenni valamit az asztalra, tanulmányaid sz@rt se érnek a területeden, és még a fizetésből is gyűjtögetéssel fog a legújabb áfjonra futni.


Van aki beleszületik a jóba, a többség viszont megdolgozik keményen érte és van hogy vértpisálnak a túlóráktól, ha előre akarnak jutni!


Ideje felébredni az álomvilágból!

2016. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Akkor meg hogy sikerült egyetemet végezned? Szerintem ez kamu.
2016. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"akkor ne akard már bemesélni nekem, hogy nem tudsz levenni egy 5kg-os dobozt a szalagról és rátenni egy raklapra. "


Kétlem, hogy ott ilyen munka folyik...szerintem sokkal nehezebb és keményebb műveletek, nem pakolgatás. Abban semmi nehézség nincs.


"betanított munkán 8áltlánossal rendelkező emberek vannak.. nekik szerinted milyen "kézügyességük" van?"


Miért ne lehetne jobb kézügyességük, mint nekem? sőt, akiknek a tanulás nem feküdt sosem, azok az ilyen dolgokban nagyon jók.


"Azt hitted mint a kortársaid, hogy elvégzel a diplomát és tied a világ meg a milliós fizetés amiért nem kell sem megdolgozni sem bejárni a melóhelyre."


Szerintem senki nem hiszi ezt. Én mindig azért tanultam, mert érdekelt, egyetemet se aszerint választottam, hogy mennyit lehet majd a szakmával keresni. Akkor informatikusnak vagy mérnöknek tanultam volna és most degeszre keresném magam. De az a baj nem az eszemre hallgattam és nem ilyen szakra mentem...

2016. nov. 25. 20:50
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Az albérletárak az oka...18 vagyok és rég elköltöztem volna otthonról itt BP-n ha 30 ezer lenne 1 albérlet, mint pár évvel ezelőtt.
2016. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amúgy meg az egyetemen eléd rakják a tananyagot, megtanulod, levizsgázol és annyi. Szellemi tevékenység, jó memória és felfogóképesség kell hozzá.

A gyári munkának ehhez mi köze? Fizikai munka, kézügyesség és állóképesség kell hozzá, nem logika.

Van akinek ez, van akinek az megy.

2016. nov. 25. 20:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz rá. Olyan értelemben persze gond, hogy a saját életedet nehezíted. De az rohadtul ne érdekeljen, hogy másik ehhez elítélőleg állnak hozzá. A "csak az a jó ember, aki ember, aki dolgozik" egy komcsi toposz, ami benne ragadt a fejekben.
2016. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!