Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális vagyok, ha inkább a...

Normális vagyok, ha inkább a halált választanám a betanított vagy segédmunka helyett?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 10:09
1 2
 11/15 turbeek1 válasza:
89%
Szia, Nyugodj meg, normális vagy.A gondolat is normális. Figyelj, mondom miért: Véleményem szerint a jelenlegi helyzeted és egy fent említett önellátó életmód között akkora a különbség, mintha egy agysebésznek mondanák, hogy legyen űrhajós. Bár megoldás lehet a helyzetedre, de szerintem neked ennél sokkal kisebb lépésekkel kellene elindulnod, mert akkor valóban el tudsz indulni. Persze ha úgy érzed, van magadban annyi erő, hogy holnaptól tanyán önellátó legyél, akkor hajrá, de én úgy érzem a kérdésedből, hogy nem ez lesz a jó út. Sokkal apróbb, megtehető lépéseket kell tenni, mint egy gyereknek, amikor elindul. Mindenkinek a saját szintje szerint. Ha úgy vesszük, ennek a gondolatnak egyszer majd hálás leszel, mert ez fog kimozdítani abból a helyzetből, amiben vagy. Én megértelek. Nekem is elegem volt, de sok belső munkával és sok külső segítséggel már látom ezt a mátrixot, amiben élünk, és sikerült kilépnem belőle. Azóta boldog, egészséges, kiegyensúlyozott ember vagyok, (37f). Boldogan segítek megtenni az első lépést, ha szeretnéd. Gábor
2016. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
NEM!!!
2016. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Egy idióta vagy.
2016. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy képes, alkalmas többre, akkor nyugodj bele, hogy ez a sorsod. Egyébként meg dolgozz azon, hogy kikerülj ebből a helyzetből.
2016. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%

# 6: Amit írsz az a tanya ellenére sem önellátás. Például lovastanya működtetése, piacra termelés, ez továbbra is pénztermelés ahogy a városi élet is. Ha tanyán élsz akkor bizonyára ismered az igazi önellátókat akik általában eldugott tanyákon élnek. Ha nem, akkor eléggé globalizálódhatott az a környék ahol laksz, ha már tanyákra is csárdát, panziót, stb. látrehozni mennek az emberek. Ők kivitték a városi hajtós életmódjukat egy tanyára, vagyis lakhelyet változtattak de életmódot azt nem.

Nekem lakik egy rokonom egy kisalföldi erdei tanyán, hát ő önellátó a javából. De még édesapám is az volt, pedig az ő háza nem tanyán hanem a falu szélen volt. Tehenekkel művelte a földet akár a krisnák, tehát ismeretlen volt a gépek utáni élősködést jelentő kiadás, amilyen mondjuk a műszakiztatás, üzemanyag, stb. Nekem tetszett az a szabad életmód. Nem volt másoktól való függőség. Piacra járni? Minek? Amit nem tudtunk megenni azt megették az állatok. Még a disznó is paradicsomon élt. Ma városon diplomás állás mellett is luxuscikknek számít a paradicsom ha néha veszek néhányat. Az árak mesterséges, emberi találmányok, például az említett paradicsom is ingyen van (ha magad termeled meg), csak a globalizáció árazza be akár még a tiszta levegőt is és lassan légórát helyeznek a modern rabszolgákra.

A kérdező helyében én sem csinálnám a gyári futószalag melletti munkát. Egyértelmű hogy még a trópusokra is lemenekülnék "parasztnak" ami voltam egykor idehaza is. Aztán Magyarország folytassa tovább a sötét középkorba való visszazuhanását azzal hogy ismét kilencedet és tizedet fizető és elnyomók érdekében egyéb terheket cipelő jobbágyokká alakítja polgárait. A sötét középkor egyszer már megbukott, mi itt a keleti blokkban mégis újra azt építjük. Csak az elnevezések mások, jobbágy helyett közmunkás, kilenced helyett meg kommunális adó és TB-járulék, stb. Ennek semmi értelme, mert depressziós embereket teremt, Magyarország élvonalban jár az öngyilkosságban is. Előnyös a modern világ, de a rabszolgaság az nem modern.

[link]

2016. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!