Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka vagy tanulás?

Külföldi munka vagy tanulás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,nem tudom mit döntsek..igazából tavaly karácsonykor meg idén januárban vergődtem ezen,hogy menni kéne.. Valami hajós munkát találtam,ahol 1 milliót lehet keresni,igazából itt kezdett el foglalkoztatni a külföldi munka. ( nem ide mennék,meg nem hiszem,hogy 22 éveseket vesznek fel).

Mondjuk már 4-500 000 Ft-os fizetés is jó lenne ( átszámítva) ,ebből lehet félre rakni. A gond,hogy egyedül nem akaro,menni,itt van minden,ide köt minden. Ide teljes mértekben haza jövök.


A másik az egyetem,valami olyat tanulni,ami jól fizet.. Itthon csak az keres jól,aki valamilyen jagy cégnél felsőbb körökben van.

Vagy leginkább a magyar elitnek van a legkönnyebb dolga..

Meg azt látom,hogy pesten a vendéglátó megy még jól,.

Nekem 150 000Ft-ot ajánlottak, meg azt,hogy nyárin ez lehet jobb is.

Reggel 9-től éjfélig dolgozni,sok az nekem,nem birtam volna sokáig. Meg az a pörgés sem hiányzik mindig.

Nem vendéglátásban dolgozom és szinte nyugodt körülmények között 8 órába kis túlórával kapok 170 000-et..

Pesten mennyit kap egy vendéglátós,mondjuk egy közel 30 éves aki már pár év tapasztalattal rendelkezik?


Esetleg ilyen helyen dolgoznék,hogy Symbol, vagy Rio .. Jó helyek,de nyilván ott is van sokszor pörgés.. És nyomás alatt az sem lesz jó..

A vendéglátóról is azt gondoltam tök jó..jó de csak vendégként, vagy születi kell erre.


Angliába is hirdetnek vendéglátóit ,nyugodt környezetben kevésbé nagy pörgéssel ..állítólag, nem tudom,hogy kellene e nekem a vendéglátás..

Igazából mindegy is munka kör. Valami öltönyös,valami vezetői pozicióban képzelném el magam, ahol jó a légkör,gyakran bulis a hangulat nincs feszültség,jól érzem magam.


2016. nov. 27. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 4 évem úgy telt, hogy hajózás mellett tanultam fősulin levelezőn. Szezon végén október-novemberben pótolni kellett a gyakjegy követelményeket, de januárban így már nem volt gond a vizsgákkal, nyáron meg szinte mindig kell a helyettesítő, ha nem is tudsz egyből szezon kezdeni, akkor vizsgaidőszak után szállsz be és maradsz kint adott esetben szezon végéig, vagy elkezded a szezont, és vizsgázni jössz haza szabadságod terhére, de itt gyakjegyek beleszólhatnak a tervbe.


Össze lehet egyeztetni, csak akarni kell, meg kitartani mert nem könnyű, de így nem kell elhagynod sem az országot végleg, évente 3-6 hónapot itthon vagy, plusz össze tudsz szedni egy biztos egzisztenciát jelentő összeget indulónak és nem kell agyalnod hova kellene a diploma után, pláne ha azt valósítod meg amit pl. a diploma munkádba foglaltál, vagy épp rendelkezel már több éves vendéglátós tapasztalattal, ha elhelyezkedni akarsz ezen a területen itthon, vagy külföldön, ha megtetszik valamelyik terület amerre az évek alatt jársz. Igaz rájössz ott sincs kolbászból a kerítés és szárazföldön nem marad meg úgy a pénz a kezedben, mint hajón az esetleges magasabb költségek miatt (pl. albérlet, utazás, bejárás, stb. még ha a kaját biztosítják is. ) Kivétel persze az olyan szállodai melók, ahol adnak a kaja mellé szállást is.

2016. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon bilibe lóg a kezed kisfiam, megerőltetni nem akarod magad, kifogás mindenre van, de a pénz az kéne. Jó poén volt.
2016. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!