Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon kirívó eset lesz...

Nagyon kirívó eset lesz diplomával betanított gyártósori operátorként dolgoznom vagy vannak elég sokan ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy elég sok diplomás végez ilyen munkát, 20-25% legalább.
2016. nov. 29. 20:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
A közgazdász se.
2016. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nekem volt osztálytársaim közül nagyon sokan mentek a Corvinus Egyetemre vagy a(z akkor még) BGF-re, közgazdász szakokra pl.: pénzügy-számvitel, gazdálkodás és menedzsment, mindegyiknek lett állása még az egyetemi évei alatt, pedig sokszor buktak matekos tárgyakból. És elég jól is kerestek már gyakornokként is.


Szóval a közgazdász diploma inkább azon kevesek közé tartozik, amivel könnyen el lehet helyezkedni a szakmán belül jó fizetésért is.

2016. nov. 30. 07:59
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
Lehet Pesten más a helyzet, de itt felénk semmi lehetőség.
2016. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Na ebben lehet valami, mert ők mind Pestre költöztek albérletbe már az egyetem kezdetekor és ott is maradtak, ott szereztek gyakornoki helyet, majd munkát.


De ez elmondható majd minden szakról/szakmáról. Budapestet és néhány vidéki nagyvárost (Debrecen, Szeged, Győr) leszámítva még a manapság annyira keresett informatikusok, mérnökök is nehezen találnak állást.

2016. nov. 30. 08:10
 15/18 anonim válasza:
82%

"ja, a büfészakos diplomások, akik még egy nyelv megtanulására se voltak képesek."


két diplomával (elvileg piacképesekkel), két nyelven beszélve csináltam ezt. igaz, nem sokáig. ha üresedés van, akkor először belülről keresnek embert, és akkor már a diplomások előnyben lesznek (leszámítva persze a kapcsolatokat).


a büfészakról meg annyit, hogy szerintem főleg azok szeretnek dobálózni ilyenekkel, akiknek semmilyen diplomájuk sincs.


én se különösebben ismerem el a könyvtárszakot, a kommunikációt, a marketinget, de ki tudja. nem jártam oda, szóbeszédre meg nem alapozok.

2016. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15.: Igazad van. Én azt látom, hogy ugyanazokat a pozíciókat hirdetik meg sok esetben a nagy budapesti cégek a vegyiparban, azaz valószínűleg újra felveszik a már ott dolgozó embereket.


Aztán más cégeknél látom azokat az álláshirdetéseket, ahol éppen a jelentkező neve nincs odaírva, de ezen kívül, kb. a személyes CV 80%-a be van másolva...


Én önkénteskedésen is gondolkodom, hogy legalább emberek között legyek és talán valami hasznosat is csináljak. Nagy gondom, hogy nincs közösségem, szociálisan elszigetelődtem.

Ugyanakkor a TBj-t, majd a számlákat előbb-utóbb be kell fizetnem, mert pénzből él az ember...


Technikusi, laboráns állások is szóba jönnek. Ha lennének...


De végső esetben, még a közeli székgyárba is elmennék betanítottnak, ha nincs más. A munka nem szégyen.


Iszonyat a szakadék aközött, amivel naponta foglalkozok (a tanulmányaim befejezése kapcsán) és aközött, amit a környezetem lehetőségei előrevetítenek.

2016. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Használható nyelvtudással (főleg több nyelv ismeretével) azért el lehet helyezkedni multiknál, legrosszabb esetben helpdeskesként vagy hasonló telefonos ügyintézőként. Nem muszáj betanított munkát végezni.


Én diplomásként (sajna nem piacképes) jelenleg alkalmi fizikai melót végzek, eddig sehol nem néztek ki miatta (max. elneveztek Bölcsész úrnak és párszor viccelődtek ezzel, de akkor sem rosszindulatúan).

2016. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tudok ilyen esetekről sajnos, a keleti régióban még rosszabb a helyzet, alig van valamilyen diplomás munkalehetőség, inkább csak rabszolga kell. Szerintem aki beszél valamilyen nyelvet, inkább külföldi munkában gondolkozzon, mint itthoni szalagmunkában. Itthon operátorként kereshetsz havi 90-et (de a legtöbb helyen havi szerződések vannak és pl decemberben mindenkit elküldenek), szóval max 1,1 milla körül lehet keresni évente. Ennyi pénzt ausztriai szezonmunkával kb 3 hónap alatt meg lehet keresni (szállás, kaja ingyen van) és aztán jöhetsz haza és nyaralhatsz vagy dolgozhatsz tovább.
2016. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!