Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Waberers-Szemerey pályakezdő...

Waberers-Szemerey pályakezdő belföldi kamionsofőrnek jó kezdés lenne?

Figyelt kérdés
Fizetéstől most légyszi tekintsetek el, hallottam már pozitívat-negatívat a cégről, elsősorban az érdekelne hogy meglehet-e ott rendesen tanulni kamionozni?
2016. nov. 29. 23:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Kamionozáson általában a nemzetközi értjük.

Azt nem fogod megtanulni belföldön.

Vezetni a kamiont igen, ha arra gondoltál.

2016. nov. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Arra jó, hogy rutint szerezz vezetés terén, de a nemzetközizés fortélyait később meg kell külön tanulni később.
2016. nov. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
43%

Jó kezdés. Kérdés hová küldenek, milyen szoros a tempó. Senki nem dicskszik a nyelvtudásával. Mert az is kell. Aki azt állítja, hogy ő már évek óta járja külföldet, pedig egy szót sem tud, hááát...az bátor.


szóval a (valamilyen) nyelvtudáasod megvan. Gondolom a hólánc felszerelését már láttad? Esetleg van egy egyszerő targoncakezelőid is.


Ugyanis ide is érkezik olyan szakadt külföldi kamionos, aki azt hiszi, hogy itt vademberek élnek. Nem beszék egy szót sem más nyelven, mint a sajátja, nem tud (nem is akar)lerakni targoncával, azontúl péntek este érkezik, hogy rakják le..aztán csodálkozik, hogy nem.


meg még néhány követelést előad. Nehogy így járj.


(a kamionozásnak ez is része.)

2016. nov. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
100%

Na álljunk meg egy pillanatra! A kamionos kamiont vezet, és nem targoncát! Igaza van! Én is a képébe szoktam röhögni a cégeknél az olyanoknak akik nekem mutogatják a targoncát. Azért van a targoncás hogy rakja, szedje az autót, nem azért hogy az irodában a valagát hízlalja. A péntek délután ugyanolyan munkaidő mint a hétfő reggel. Ez csak magyarországon divat, hogy elsumákolják a munkaidő felét.


Te sem vezetsz helyettem kamiont, akkor én miért targoncáznék helyetted!? Egy kamionosnak nem kell targoncás jogosítvány. Elárulom: nyelvvizsga sem. Milyen nyelven tanuljon meg az aki oroszországtól portugáliáig, görögországtól norvégiáig közlekedik? Nehogy azt gondold hogy mindenhol beszélnek angolul...


A szemerey jó lesz arra hogy megtanuld az autót rendesen vezetni. Sok helyre időre kell menni, úgyhogy a pontosságra is ránevel. A raklapcserére nagyon ügyelj, mert mindenhol a tüzifának valót akarják rádsózni. Aztán utána pedig fizethetsz.

2016. nov. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ, de nemzetközizni egyáltalán nem szeretnék még akkor se ha fél millió a fizetés, csak magyar belföld, először is mert magyar vagyok és szeretném csak az anyanyelvemet használni, másodszor semmi kedvem idegen országok baromságait betartogatni, vagy baromságai miatt szívni, tudom hogy ott jóval több a fizetés, de inkább nyugodtan dolgozok itthon belföldön, ahol megtudom magam értetni, meg ahol engem is megértenek, nem utolsósorban én a magyar közlekedést, kreszt ismerem, nem a németet, osztrákot stb. ha esetleg vki ismeri st22lacika videóit azokat szoktam nézni, nah hát én ugyanúgy szeretnék kamionozni csak Magyarországon. :)
2016. nov. 30. 07:55
 6/39 A kérdező kommentje:
még annyit erről a targoncáról, hogy ha tényleg nagyon szükséges akkor szerintem a cég ugyis beiskoláz, de tényleg fura
2016. nov. 30. 07:57
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Megtanulni meg lehet ott kamionozni, belföldezésnél rengeteg a papírmunka, sok helyen neked kell lepakolni, meg várni kell itt is, és belföldezésnél is kb pont ugyanúgy kell a kamionban aludnod, mintha nemzetköziznél. Néha visszajöhetsz a telephelyre, de volt, hogy vagy 6 napig nem.

Akkor hazamehetsz.

Itthon az utak szarok, kevés pihenőhely van, én is pont így gondolkodtam, mint Te.

De volt, aki nemzetköziből akart visszajönni belföldre, és már az első napon mondta, hogy kösz, ebből nem kérek(a belföldből)

Nem voltam náluk sokat, de elég volt.

2016. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
hát most ez az autóban alvás relatíve, van aki mindennap otthon akarna aludni, van aki hergelős, én speciel olyanra gondoltam, mivel nem Pesti vagyok, hogy ha jól tudom a Szemerey biztosít szállást vidéki sofőröknek, én ezzel szeretnék élni ha persze lesz rá lehetőség, meg azért tényleg ha az embernek valami gondja van "megtudja" kérdezni, nem kell kézzel lábbal mutogatni, nem utolsósorban ügyeket is mégiscsak könnyebben intéz az ember pl. céghez bejelentkezés, vagy mittudomén, de érted? :)
2016. nov. 30. 09:31
 9/39 A kérdező kommentje:
nem hergelős, hanem hetelős akart lenni :)
2016. nov. 30. 09:32
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

"nem tud (nem is akar)lerakni targoncával"


He? Én 15 éve vagyok kamionos, ha nagyon akarnék éppen tudnék vezetni targoncát, de bénán, nincs gyakorlatom benne, nincs papírom, vizsgám róla, ha kárt okozok, akkor az az én felelősségem, úgyhogy nem. A targoncás se áll rá a rámpára helyettem meg nem húzgálja a ponyvát. (Mondjuk én már 11 éve tartályossal járok)


"azontúl péntek este érkezik, hogy rakják le..aztán csodálkozik, hogy nem."


Mert ravasz. Direkt péntek este megy, hogy nektek rossz legyen.


Nagy eszed van.

2016. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!