Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Waberers-Szemerey pályakezdő...

Waberers-Szemerey pályakezdő belföldi kamionsofőrnek jó kezdés lenne?

Figyelt kérdés
Fizetéstől most légyszi tekintsetek el, hallottam már pozitívat-negatívat a cégről, elsősorban az érdekelne hogy meglehet-e ott rendesen tanulni kamionozni?
2016. nov. 29. 23:57
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%

#7 vagyok, hát akinek azt ígérték, hogy naponta hazamehet, az aludt 6 napig a kamionban. A hetelősig nem is jutottam.

Ez a Bilk központ, egyszerű oda eljutni, Pest megyéből, ennek örültem egyedül, én is napi bejárással terveztem, aztán persze, hogy nem így volt.

Végülis nem rosszak, csak nagyon bedobnak egyből a mély vízbe, nekem ez volt a bajom, én is kezdő vagyok még valamennyire. Meg ez az egész kamionosdni kezd idegesíteni. Teljesen más melót csináltam eddig.

Ezeknél elég rendesen dolgozni kell, de hát nem puszira adnak annyi fizetést, érthető.

De már úgy vagyok vele, inkább elmegyek butikosnak havi 50-ért, de legalább élek mellette, ahogy szeretnék.

2016. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
100%

#11 A kamionozás az nem szakma hanem életmód. Itt nem lehet megcsinálni azt hogy délután ötkor eldobom a kalapácsot, és mindent lesz@rva elmegyek haza...


Én eg, hetet kamionozom, egy hetet pedig oktatóként dolgozom. Én oktatom a jövő kamionsofőrjeit. Mindegyiknek elmondom, hogy ez egy életstílus. Itt rengeteg mindenről le kell mondanod: a hétvégi grillezésekről, bulikról, az asszony vagy gyerek szülinapjáról, húsvétról vagy bármely más ünnepről, a kényelmes tisztálkodásról, a gyermeked első lépéseiről vagy első szaváról,a minőségi sexről, a családi eggyüttlétekről,...


Gyermekkorom kedvenc sorozata a TIR című film volt. Akkor döntöttem el, hogy kamionos leszek. Azóta is elátkozom néha az alkotóit...

2016. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

12.


Nem feltétlenül van így. Jó, nyolctól ötig meló sosem lesz, de én pl. 20 nap munka 10 otthon rendszerben dolgozom. Nem mondom, hogy ez az ideális családi élet, mert nem az, de egy elég jó kompromisszum.


Más mit csinál? Hiába van otthon, sötétben megy, sötétben ér haza, az emberek többsége szinte csak aludni jár haza, az sem leányálom. De nekem havi 10 x 24 órát egy tollvonásnyi dolgom nincs a munkahelyemmel kapcsolatban. Elviszem, a gyereket az oviba, főzök, anya közben dolgozik, hétköznap délelőtt elmegyek az uszodába, nyáron a strandra, nincs tömeg, hétköznap délben beülök egy sörre a kocsmába stb. Ki teheti ezt meg manapság?

És a három hétre megkapom a bő félmilla nettómat, nem olyan rossz ez.


Csak napidíjas melót szabad elvállalni, olyat, ahol fix a munkarend, 3 hét 1 hét, 4 hét 1 hét, vagy hasonló, és el kell várni, hogy betartsák, úgy tartsák be, mint ahogy a fizetés érkezését, egy - két nap plusz - mínusz, de nem több. Ma sofőrhiány van, és amíg nem jönnek a robotjárművek, egyre inkább az lesz.

2016. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

hakapeszi igen, csak mivel sofőrhiány van, nem nagyon tudnak ugrálni a cégek pihenőidőt illetően, rásózzák az ott lévő sofőrökre az összes melót, aztán próbálják mindenféle marhasággal ott tartani őket. Waberernél is ez volt az alapcél, csak hát nem nagyon akar ez összejönni nekik, a minél több sofőr.

Úgy kéne vigyázniuk a sofőrökre, mint a hímes tojásokra, ehhez képest nekem egy olyan dumát leeresztettek, de csak legyintettem rájuk. Van másik. Nem izgat.

2016. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
igen az életmód, pont ez az ami engem megfogott a kamionozásban, hogy sokan szidják, de nem tudom engem valahogy vonz, muterék mondták, hogy nem vagyok komplett :) meghogy lemondhatok mindenről, csak most esetemben sok lemondással nem járna a dolog, családom nincs (persze úgy értem, hogy saját családom nincs), se feleségem, se barátnőm, haverjaim se igazán (1-2-t leszámítva akikkel néha beszélek), szóval nagy lemondásokkal nem járna, legnagyobb gond tényleg tisztálkodás lenne, esetleg hogy ugye nincs mindennap főtt kaja (bár most sincs mindig :)) de ezt is meglehet oldani, így magamat ismerve olyan "fél fülkelakó" lennék szerintem, mivel szeretek így csavarogni, járkálni, kirándulgatni, de van hogy egész nap fekszek :) kamionozás mellett meg adná magát, hogy mire mennyi idő lenne, meg ugye sokan csak munkaként gondolnak a kamionozásra, én hobbiként is, meg munkaként is eltudnám képzelni
2016. nov. 30. 12:56
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Áruházazást nem ajánlom kezdőknek, sok a rámpára állás, nehèz rámpa is sok akad, könnyű összetörni a gèpet.
2016. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy áruházazás lenne-e ha jól emlékszem választható hűtős vagy ponyvás szerelvényekről volt szó a hirdetésben, de mondom ha rendesen betanítanak nekem egyikkel se lenne bajom
2016. nov. 30. 19:09
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

2 hét van az állítólagos betanításra, na én ebből nem tapasztaltam semmit, vezetni akkor nem engedett az, akivel mentem, nagyon trehány egy ember mellé kerültem be, volt másik, de hozzá nem tudtam menni, mert mással tanult be.

Ha 2 hét után nem tudsz menni, akkor elküldenek.

Ha ezen javítanának, biztos több kezdő jelentkezne hozzájuk, de nagyon spórolósra veszik a figurát.

Volt olyan, aki a CE vizsga után jött ide, C-t sem vezetett, és azt is 2 hét után már önállóan akarták járatni.

Ész megáll.

Ezért nem csodálkozom a sok összetört kamionon ezek után ennél a cégnél.

2016. dec. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
hát figyelj, ha nem úgy állnak a dolgokhoz max jelzem, hogy pl. a betanítás nem volt elégséges számomra, ha nem tesznek semmit vagy lesz.rnak akkor érzékeny búcsút veszek tőlük, csak van olyan belföldi cég amely alkalmaz pályakezdőket, de mondjuk ha tényleg ilyen a Szemerey akkor nem értem miért írják hogy pályakezdők jelentkezését is várjuk, mert annak sok értelme nincs, hogy 1-2 hét után a kezdőket vagy kirúgják, vagy maguktól mennek el
2016. dec. 1. 10:49
 20/39 A kérdező kommentje:
nemzetközizni csak egyetlen feltétellel: 4kézben tapasztalt sofőrrel (legjobb lenne ha azzal lennék aki alapból betanít), egyedül tuti hogy nem :)
2016. dec. 1. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!