Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Téged milyen szöveggel vettek...

Téged milyen szöveggel vettek fel az állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ti email-es jelentkezésnél mit írtatok, amivel behívtak titeket, és fel is vettek? Mit vár egy munkáltató, mi tetszik nekik?


Számomra hihetetlen, de olyan irreális elvárások vannak egy mindössze érettségihez kötött álláshoz, hogy el sem hinném, ha nem a saját szememmel látom. Legutóbb egy 6 napos fenyőfa eladó munkára jelentkeztem, és a munkáltató közölte hogy írjam le az 5 legfontosabb dolgot az életemben, mindegyiket legalább 10 mondatban.

ÉS AKKOR CSODÁLKOZNAK, MEG SIRÁNKOZNAK, HOGY MILYEN LUSTA MINDENKI, SENKI SEM AKAR DOLGOZNI. Nyáron a csapból is az folyt, hogy szegény balatoni vállalkozóknak milyen nagy pénz kiesése van, az államtól kunyeráltak, hogy hozzanak nekik külföldről munkásokat. Meg is érdemelték, becsülték volna meg akkor a munkásokat, amikor még voltak.


Én most ezt írtam: Tisztelt hirdető!


Érdekel a munka [link] . Mellékeltem az önéletrajzomat, a motivációs levelem röviden: nem kenyérre kell a pénz, csak normális munka érdekel.


Kíváncsi leszek mit válaszolnak, egyébként ez pont az a szakma, ahol előadják, hogy itt mekkora elvárások vannak, milyen szuper munkahely, közben pedig visonganak az örömtől, ha egy madár berepül hozzájuk :D


2016. nov. 30. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy ilyen levélre jó eséllyel semmit nem fognak válaszolni, mert ez simán bunkó...


Ha nem akarod cifrázni akkor annyit írsz, hogy:


Tisztelt ... (név ha van, ha nincs akkor ami van)

Az alábbi hirdetésükre jelentkezve ( link ) küldöm csatolva az önéletrajzomat, motivációs levelemet (bármit egyebet). Amennyiben érdemesnek tartanak kérem jelezzék.

A mielőbbi talákozásban bízva:

Gipsz Jakab

2016. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Már nyáron írtam nekik egy normális levelet, nem is válaszoltak rá :)

Akkor miért legyek velük illedelmes?

Állandóan hirdetik magukat mindenhol.


Köszi a tanácsot!


Egyébként csak nekik írtam ilyen stílusban.

2016. nov. 30. 10:34
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért a normális, tömör válasz és a bunkó odanyögések között van különbség.

És ha nem válaszoltak, akkor mi van? Biztosan ezren jelentkeztek rá.

Amikor munkát kerestem, nekem is alig válaszoltak valahonnan. Nem mindenhol pont téged keresnek.

2016. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez pont nem az a munka, aminél örülnek, ha betéved hozzájuk valaki. Nagyon sokan jelentkeznek az ilyen jellegű munkákra, mert lényegében semmi sem kell hozzá.

Sokan csinálják diákként, vagy másodállásként munka mellett.

2016. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bunkón írtam nekik, ezt nem vitatom.


"Egyébként ez pont nem az a munka, aminél örülnek, ha betéved hozzájuk valaki."

Ezt viszont vitatnám. Én pont az ellenkezőjéről hallottam, olyantól, aki csinálta is ezt a munkát.

Nem kell hozzá semmi, ez igaz. Ugyanúgy ahhoz se kell semmi, ha valaki biztosítózni akar. Ja de igen, pszaf vizsga, vagy diploma, minden pénzügyi tevékenységhez.


Lényeg a lényeg, mindenféle értékesítő munkát nagyon nehéz csinálni, és nagyon kevés ember választja ezt.

2016. nov. 30. 10:48
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5: nekem dolgoztak ismerőseim ilyen helyen, tényleg semmi nem kell hozzá és baromi sok ember jelentkezik rá, pont azért, mert suli mellett is lehet csinálni, másodállásként is, meg ugye akik nem találnak munkát, azok is jelentkeznek rá

Lehet, hogy téged pont túlképzettnek tartanak.

2016. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6.: Nem állítom, hogy nincs igazad :)

Valamelyikőnknek rosszul mondták akkor.

PSZAF vizsga mindenképp kell hozzá, még annak is, aki az otp ügyfélszolgálatis.

2016. nov. 30. 11:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a logikádat... Ha a normális leveledre nem reagáltak miért gondolod, hogy egy bunkóra fognak felvenni?
2016. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, csak jól esett leírni :)
2016. nov. 30. 11:14
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen a stílusod, munkát ne is keress. Feltèteleket meg azèrt szabnak, mert nem akarnak felvenni minden jött-ment alkeszt pl. Mindenàron pl. nekem sem kell ember. Olyanok jelentkeztek nàlam is hogy ihaj. Inkàbb akkor dolgozom reggel 5-től este 8-ig magam, mert amilyen jelentkezők vannak,nem bìznàm ràjuk a munkát.
2016. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!