Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ilyen állás után soha...

Egy ilyen állás után soha többet nem szabad ugyanazt a munkát végezni máshol?

Figyelt kérdés

Fejlesztőmérnök ismerősöm mondta, hogy olyat akar aláíratni vele a cége, amiben az szerepel, hogy ha valaha is elmegy onnan, soha többet ne végezhessen ugyanilyen munkát, amiben ennél a cégnél őt kitanították, tapasztalatot szerzett, például bizonyos szoftverek használatában, aztán az itt szerzett tudását máshol kamatoztatná majd.


Én is hasonló pályán leszek hamarosan, és arra lennék kíváncsi, hogy ilyen szerződés-aláíratások mennyire gyakoriak, illetve ha mégis úgy alakul, hogy az illető elmegy egy másik céghez majd egyszer, és ott is azt fogja csinálni (mivelhogy ahhoz ért a legjobban), akkor ezt hogyan fogja kideríteni az előző munkaadója, és hogyan fogják megbüntetni?



2016. nov. 30. 18:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Igazából elképesztően eltántorító, velem ha ilyet akarna valaki aláíratni, akkor szépen felállnék, és mosolyogva otthagynám a fenébe, mert nehogy már megszabják, hogy ne csinálhassam azt soha többé, amit a leginkább szeretek, aminek kitanultam magam az egyetemen. Nevetséges.
2016. nov. 30. 19:04
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

és mégis ki fogja ellenőrizni?


Nekünk is volt olyan a szerződésünkben, hogy nem mehetünk át ugyanolyan munkakörbe.. mégis átmentünk a konkurenciához.

2016. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jogilag teljesen nonszensz hogy soha nem csinalhatod azt. Adott idot kikothetnek, de annak is realisnak kell lenie.
2016. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet nyugodtan aláírhatod, ugyanis törvénytelen, tehát semmis a kitétel. Pláne, hogy nem is ellenőrizhető.
2016. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó vicc, lobotómiát nem akarnak végezni ha kilépsz?
2016. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Törvénytelen, vagyis tök mindegy aláírod-e, én kiröhögném ugyan őket és eljönnék. Sőt, utólagos aláíratási kísérlet simán indok azonnali felmondásra is.


Jogilag pár hónapot lehet kikötni, egy évet talán, meg, h a konkurenciához nem mehetsz egy ideig, de ezt anyagiakkal kell kompenzálni

2016. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Telibe kiröhögném őket. X évig lehet kötni péládul titoktartási szerződést vagy hogy nem megy át a konkurenciához, az legális, de ilyet, hogy shan többet nem dolgozhat máshol olyan szoftverrel... Remélem van esze és nem engedi, hogy teljesen hülyének nézzék.
2016. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, max. 2 év lehet, de itt is súlyos kitételek vannak. Pl. ha elmédz nagy végkielégítést kell kapj.
2016. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak meg akarnak félemlíteni hogy ne akarj jobb helyre mennni...
2016. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van időkorlát, hogy meddig nem dolgozhatsz konkurenciának, de azt meg kell fizetnie a cégnek neked. Ahogy a 6-os írt.
2016. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!