Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alacsony bért ajánló...

Az alacsony bért ajánló állásajánlatokat hogyan lehet a legtisztességesebb módon lerázni?

Figyelt kérdés

Most állást keresek, váltani szeretnék (gépészmérnök), aztán eddig csak 2 kisvállalkozó (főnök+pár alkalmazott) akart felvenni, még a 200-at sem tudták volna megadni.


Ezek az emberek azt mondják, hogy jó képességü vagyok, magabiztos vagyok, és kb ott helyben fel is vennének, és fel is hivtak 2-3 napon belül, hogy akkor mennék e?


Ez csak azért érdekes, mert a rendesen fizető cégeknél meg már a kapun kirugdosnának, és nagyon merevek, lenézőek, maximalisták, öncéluak.


250-270 nettóért tényleg ekkora verseny folyik?


2016. dec. 2. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak a ber miatt nem akarsz valtani, akkor megmondod hogy neked ennyi es ennyi a minimum, ha nem tudjak megadni akkor koszonod szepen a lehetoseget, de nem tudod elvallalni az allast.
2016. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

a következő stratégia van, ami érthető is:


azt mondja a csávoka, hogy próbaidőn kapok valamennyit, aztán majd utána visszamenőleg kifizeti nekem a különbözetet.


meg hát a klasszikus: MAJD TÁRGYALUNK RÓLA


elég nagy probléma, ha egy átlag cégnek nem telik a mérnöknek egy 250nettó bérre.


Érettségivel lehet keresni 160-at simán. És elég kétes embereket is felvesznek 160 nettós munkákra, akkor a mérnökből meg csak a "jobbakat" veszik fel 200 nettóra?


Igy valahogy nem érnek nekem össze a dolgok.

2016. dec. 2. 14:19
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

A rendesen fizető cégek felveszik a valóban hozzáértő mérnököket, rendes fizetéssel.

A maradéknek pedig maradnak a minimálisban + zsebbe fizető magyar kisvállalkozások.

2016. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ja értem tehát nincs átmenet, okkk
2016. dec. 2. 16:26
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

"elég nagy probléma, ha egy átlag cégnek nem telik a mérnöknek egy 250nettó bérre. "


Hajrá! Vállalkozz, legyen céged és fizess többet.


Alapkérdésre válaszolva: már az első interjún is megmondhatod, hogy a több fizetésért zseretnél váltani, tehát csak olyan helyek érdekelnek ahol 260 feletti nettó van próbaidő után.

2016. dec. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Volt egy cég, ami épületgépészeti tervezésről szólt, és modern irodájuk volt, minden mérnök előtt legalább két fullHD monitor és este fél 6kor még benn volt alsó hangon 25-30 mérnök.


Céginfóban megnéztem, hogy az a cég 69 alkalmazottal van, és olyan 800 millió az éves árbevétel.


Ha csak 200-at ad egy mérnöknek, akkor mondjuk 30-40 mérnökkel számolva ez legalább 2-3 száz millió bérköltség évente, ami azért lássuk be igen pesszimista becslés olyan tekintetben, hogy eléggé elképzelhetetlen a számomra, hogy egy cégnél tucatjával dolgozzanak ilyen csicska béren mérnökök.


Tehát egy elfogadható esettel számolva az éves bérköltségük legyen mondjuk 400 millió...akkor igy megéri fenntartani egy céget, ami 800 millió árbevételt csinál? :OO

2016. dec. 2. 18:17
 7/14 A kérdező kommentje:
* vagy egy nemzetközi cégcsoport tagja a cég és a 800 millió csak a magyarországon elkönyvelt összeg...és az alkalmazottak kapnak máshonnan is, pl németországból (mert ez a cég ilyen német-svájci relációban müködött)?
2016. dec. 2. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Az alkalmazottak jó eséllyel nem kapnak máshonnan, de a bevétel már mehet máshova.


(Amúgy az alapgondolat és a számítás is helyesnek tűnik így elsőre, bár lehet, hogy kevesebb mérnök van a 69-ből, mint 30-40.)

2016. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az ajtóra ki volt ragasztva egy "telefonkönyv".


Nem számoltam meg, de másfél oldalnyi név volt, és szinte csak mérnök titulussal, volt 3-4 igazgató, egy HR vezető, pár gazdaságis ember.


Mindenkinek ki volt irva a telefon mellékje, egypárnál az is, hogy külföldön vannak, stuttgart, salzburg, ilyesmik.

2016. dec. 2. 20:04
 10/14 A kérdező kommentje:

egyébként meg OK, lehet, hogy kevesebb mérnök van, mint 30-40, de ha azt veszem, hogy én 30-40 olyan fővel számoltam, akinek adnak legalább 200-at, akkor szerinted a nem-mérnök kevesebbet kap?


Vagy hogyan van? A mérnök kap mondjuk csak másfélszer annyit, mint egy bérszámfejtő? Vagy irodavezető? Mert én speciel nem azért szoptam annyit az egyetemen egy büfészakhoz képest, hogy csak 30-40%-al keressek többet, mint az akinek láblógatás volt az iskola...

2016. dec. 2. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!