Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha azt csinálom, amit szeretné...

Ha azt csinálom, amit szeretnék, nem fizetnek meg. Hogy dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, szak- és műfordításból, illetve tolmácsolásból, és egyéb nyelvi szolgáltatásokból élek. A legjobban mégis ismeretterjesztő műsorokat, sorozatokat, filmeket szeretek fordítani. Rengeteg munka van vele, de ennél rosszabbul semmi sem fizet a szakmában, ráadásul az egyik nagy szinkronstúdió épp most csökkentette drasztikusan az árait, mikor az egész orszában alapbér-emelés várható!!!


Tudom, hogy keveseknek adatik meg, hogy az legyen a munkájuk, amit szeretnek, de annyira tehetetlennek érzem magam, hogy az már fáj. Gyakran kapom magam azon, hogy már-már depresszióba hajlóan szomorú vagyok, és mindezt csak azért, mert tudom, hogy a helyzet kilátástalan. Magyarországon minden tévéműsor és mozifilm szinkronosan megy. Ha megy is valami eredeti nyelven, ahhoz is készül szinkron. Mindenkinek szüksége van a munkámra, és sokáig szüksége is lesz, de senki nem értékeli a tehetségemet és a befektetett energiát. Örülhetek, ha a szinkronok árai nem csökkennek, hanem legalább stagnálnak. Mégis hogy dolgozzam ezt fel?



2016. dec. 7. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pótold ki magánórákból. bár én tudnék nyelveket...
2016. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg építésvezető vagyok, imádom az építés szakmát, viszont a munkaidőm 90%-ban az alkalmazottakkal, alvállalkozókkal, beszállítókkal vagy a főnökömmel veszekedek.
2016. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elég pénzem van, mert mint írtam, mellette szakfordítást, és tolmácsolást is csinálok, ami elég jól fizet. Órákat csak azért nem adok, mert szeretnék. A baj inkább azzal van, hogy egy komplett csoportot semmibe vesznek a munkáltatók, és úgy csinálnak, mintha ezt a munkát bárki meg tudná csinálni. Az a baj, hogy semmiféle minőségbiztosítás nincs, és tulajdonképpen tele a TV a kontár munka eredményével, de a szinkronstúdiók úgy vannak vele, hogy a sz$r munka is jobb, mintha többet kellene fizetni.


2. Téged is teljesen megértelek.

2016. dec. 7. 17:18
 4/7 A kérdező kommentje:
*órákat csak azért nem adok, mert NEM szeretnék. Bocs.
2016. dec. 7. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozd azt amit "kell", de csináld mellette hobbiként azt, amit szeretsz. Akár a magad szórakoztatására, akár egy youtube csatornán publikálva és ki tudja mikor fedez fel valaki magának.

Én suli mellett tanultam autodidakta módon zenét írni és szerencsés vagyok, mert eddig ez utóbbi mellett kötöttem ki.

Egyetlen jó tanácsot ha elfogadsz tőlem, kicsit több alázattal, szerényebben add elő magad. Az önbizalom fontos, de ne nyilvánulj így meg.

2016. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
már a tolmácsolás sem fizet jól? :O
2016. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Sajnos sok terület tele kontárokkal. Ez van ma Magyarországon. A saját szakmámban nem tudok érvényesülni, mert a képzetlen "kollégák" többen vannak és mindenhez jobban értenek..
2016. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!